Справа № 638/19894/24
Провадження № 2-а/638/176/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 жовтня 2024 року м. Харків
Суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Шамраєв М.Є., вивчивши матеріали справи за адміністративним позовом громадянина російської федерації ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця, визнання протиправним та скасування подання, -
у с т а н о в и в:
До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшов адміністративний позов громадянина російської федерації ОСОБА_2 до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця або особи без громадянства.
Відповідно до ч. 1 ст. 288 КАС України, позовні заяви іноземців та осіб без громадянства щодо оскарження рішень про їх примусове повернення в країну походження або третю країну чи їх примусове видворення за межі України подаються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, його територіальних органів чи підрозділів, органу охорони державного кордону, органу Служби безпеки України або за місцезнаходженням пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
Вивчивши матеріали позову, суд приходить до висновку про його відповідність вимогам ст. ст. 160, 161 КАС України, та позов підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкриття провадження у адміністративній справі, визначених КАС України, судом не встановлено. Позов поданий із додержанням правил підсудності, тому доходжу висновку про можливість прийняття позову до розгляду та відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 2 ст. 288 КАС України адміністративні справи, визначені цією статтею, розглядаються судом за обов`язкової участі сторін у десятиденний строк з дня подання позовної заяви.
Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно приписів статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
З урахуванням зазначеного та на підставі ст. 288 КАС України даний адміністративний позов слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомлення учасників справи.
Крім того, ураховуючи вимоги ч. 2 ст. 288 КАС України щодо обов`язкової участі сторін у даній категорії справ, суд керуючись п. 3 ч. 5 ст. 44 КАС Українивизнає явку учасників в судове засідання обов`язковою.
Відповідно до ст. 159 КАС України, суд вважає за необхідне, з метою виконання процесуальних вимог до заяв по суті справи, встановити відповідачам строк для подання відзиву на позов.
Керуючись ст. 12, 44, 160, 161, 162, 171, 268-269, 288 КАС України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Прийняти адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі за адміністративним позовом громадянина російської федерації ОСОБА_1 до Головного управління Державної міграційної служби України в Харківській області та Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про визнання протиправним та скасування рішення про примусове повернення до країни походження або третьої країни іноземця, визнання протиправним та скасування подання.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з обов`язковою участю сторін.
Призначити судове засідання на 11год.00хв.29жовтня 2024року в залі судових засідань у приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова за адресою: м. Харків, просп. Перемоги, 52-В, к. 108.
У судове засідання викликати учасників справи.
Установити відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву до 28 жовтня 2024 року, роз`яснивши, що у зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 162 КАС України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, із одночасним надісланням копії відзиву та доданих до нього документів позивачеві. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України). Неподання відповідачами відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову (ч. 4 ст. 159 КАС України).
Копію ухвали надіслати учасникам справи для відома та виконання.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://dg.hr.court.gov.ua/sud2011.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.Є. Шамраєв
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122485905 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів |
Адміністративне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Шамраєв М. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні