У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21.10.2024 Справа №607/22138/24 Провадження №2-а/607/423/2024
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Дзюбич В.Л., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Національної поліції України Департаменту патрульної поліції управління автоматичної фіксації ПДР про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення,
УСТАНОВИВ:
14.10.2024 позивач ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача Національної поліції України Департаменту патрульної поліції управління автоматичної фіксації ПДР, в якій просить скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху зафіксоване в автоматичному режимі серії 4АВ №05513957 від 07.04.2024 якою його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 грн. та закрити провадження у справі скасував №75379740 від 27.06.2024 старшого державного виконавця Тернопільського відділу ДВС Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кацан А.Б. про стягнення з нього штрафу в розмірі 680 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За змістом ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам КАС України, суд вважає, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху, з підстав невідповідності вимогам частини шостої статті 161, частини другої статті 286 КАС України.
Так, в порушення вимог ч. 1 ст. 161 КАС України позивач подав до суду лише примірник позовної заяви для відповідача, не надавши додатків для сторони відповідача, які вказані в позові.
Крім того, у відповідності з положеннями частин 1 і 2 ст. 286 КАС, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом десяти днів з дня відкриття провадження у справі. Позовну заяву щодо оскарження рішень суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодорішень (постанов)по справіпро адміністративніправопорушення усфері забезпеченнябезпеки дорожньогоруху,у томучислі зафіксованів автоматичномурежимі,-протягом десятиднів здня врученнятакого рішення (постанови).
Згідно ч.1-3 ст.122 КАС, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності із ч.1 ст. 123 КАС, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Отже, приходжу до висновку, що позивач звернувся в суд з вимогою про скасування постанови у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності після спливу, встановленого КАС України десятиденного строку і не подав заяву про поновлення пропущеного строку з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку.
Відповідно до ч.1, 2 статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За вказаних обставин, позовну заяву належить залишити без руху, надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до цієї ухвали, а саме:
1.подати суду додатки для сторони відповідача, які вказані в позові;
2.запропонувати позивачу подати суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з обґрунтуванням поважності пропуску цього строку.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169, 241, 243,286КАС України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 доНаціональної поліціїУкраїни Департаментупатрульної поліціїуправління автоматичноїфіксації ПДРпро скасуванняпостанови всправі проадміністративне правопорушення залишитибез руху,надавши позивачустрок п`ять днів з дня отримання копії ухвали суду, для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вимог даної ухвали заява буде вважатись неподаною і підлягатиме поверненню.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В. Л. Дзюбич
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122488297 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо дорожнього руху, транспорту та перевезення пасажирів, з них дорожнього руху |
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбич В. Л.
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбич В. Л.
Адміністративне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбич В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні