Справа № 953/6548/24
н/п 2/953/3067/24
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
23 жовтня 2024 року м. Харків
Київський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Кононенко Т.О.
за участю секретаря судового засідання Шахбаз`ян Ю.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Виклад позиції позивача:
Позивач КП «Харківводоканал» за допомогою системи "Електронний суд" звернувся до Київського районного суду м. Харкова із вищевказаною позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за послуги з централізованого водопостачання за період з 01.12.2019 року по 31.01.2022 року у розмірі 14565,23 грн, та за надані послуги з централізованого водопостачання за період з 01.10.2019 по 3.01.2022 року, за надані послуги з централізованого водовідведення за період з 01 жовтня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 8859,01 грн, інфляційні витрати 2374,10 грн, 3% річних від простроченої суми 782,31 грн та судові витрати зі сплати судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідачє співвласником квартири АДРЕСА_1 , яка підключена до систем з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення та до якої надаються послуги КП «Харківводоканал». Облік нарахувань та оплат за які здійснюється за абонентським особовим рахунком № НОМЕР_1 .В порушення обов`язку щодо своєчасної оплати наданих послуг з центрального водопостачання та централізованого водовідведення відповідач неналежним чином виконував зобов`язання з оплати наданих послуг, внаслідок чого утворилася заборгованість в сумі23424 грн 24 коп. У відповідності до ч.2 ст.625 ЦК України до 31.01.2022 відповідачу нараховано2374 грн. 10 коп.- інфляційних втрат за час прострочення та782 грн 31 коп. 3% річних від простроченої суми.
Посилаючись на ст. 625 ЦК України, ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.2004, ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017, ст.22 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої воді і водовідведення позивач просив позовні вимоги задовольнити.
Процесуальні дії у справі
19.07.2024 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, вищезазначену справу було передано до провадження головуючому судді Кононенко Т.О.
Ухвалою суду від 22.07.2024 року провадження по вказаній справі відкрито та справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Ухвалою суду від 21.08.2024 року постановлено перейти від розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику (повідомлення) сторін до розгляду справи в порядку спрощеного провадження з викликом (повідомленням) сторін.
Ухвалою суду від 01.10.2024року постановлено відкласти розгляд справи на 23.10.2024 року.
Представник позивача в судове засідання не з`явився, надав суду заяву в якій позов підтримав в повному обсязі, просив суд розглянути справу без його участі, у разі неявки відповідача ухвалити заочне рішення.
Відповідач в судове засідання повторно не з`явився, про дату, час і місце судових засідань повідомлений належним чином шляхом направлення судової повістки-повідомлення про виклик у судове засідання разом із копією ухвали про відкриття провадження, та шляхом розміщення на веб-сайті судової влади України оголошення про виклик.
До суду повернулись конверти з повістками про виклик в судове засідання, які направлялись судом на адресу відповідача з довідкою поштового відділення з позначкою «адресат відсутній за вказаною адресою».
Згідно практики Верховного Суду довідка поштового відділення з позначкою про неможливість вручення судової повістки у зв`язку «відсутній за вказаною адресою» вважається належним повідомлення сторони про дату судового розгляду. Зазначене свідчить про умисне неотримання судової повістки.
Відповідач не використав наданого законом права на безпосередню участь у судовому засіданні та не з`явився в судове засідання без повідомлення причин, заяв про відкладення судового засідання, чи розгляд справи за її відсутності до суду не надавала.
За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.
Фактичні обставини, встановлені судом та зміст правовідносини.
Згідно з даними, які містяться у інформаційній довідці з Реєстру територіальної громади міста Харкова від 22.07.2024, судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована в квартирі за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідач єспоживачем послуг з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення, облік нарахувань та оплат за які здійснюються за абонентським особовим рахунком № НОМЕР_1 .
Крім того, ОСОБА_1 є власником квартири за адресою АДРЕСА_2 , що підтверджується інформаційною довідкою з Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Заборгованість відповідача за вказані вище послуги, згідно наданих позивачем розрахунків, складає23424 грн. 24 коп., (з якихза надані послуги з централізованого водопостачання за період з 01 грудня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 14565 грн. 23 коп., за надані послуги з централізованого водовідведення за період з 01 жовтня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 8859 грн. 01 коп.) та інфляційні витрати 2374 грн. 10 коп., 3% річних від простроченої суми 782 грн. 31 коп.
Оцінка суду
Згідно ч.1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦК України, цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.
Відповідно до положень ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Стаття 81 ЦПК України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно з ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з даними, які містяться в інформаційній довідці з Реєстру територіальної громади м. Харкова, судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідач є споживачем послуг з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення, облік нарахувань та оплат за які здійснюються за абонентським особовим рахунком № НОМЕР_1 .
Заборгованість відповідача за вказані вище послуги, згідно наданих позивачем розрахунків, складає 23424 грн. 24 коп., (з якихза надані послуги з централізованого водопостачання за період з 01 грудня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 14565 грн. 23 коп., за надані послуги з централізованого водовідведення за період з 01 жовтня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 8859 грн. 01 коп.) та інфляційні витрати 2374 грн. 10 коп., 3% річних від простроченої суми 782 грн. 31 коп .
Увідповідності до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги з централізованого водопостачання і водовідведення.
Статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об`єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги є індивідуальним споживачем.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 22 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» передбачено, що споживач зобов`язаний своєчасно вносити плату за використану питну воду відповідно до встановлених тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення.
Відповідно до ст. 68 Житлового кодексу України наймач зобов`язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги.
Відповідно до пп. 1 п. 30 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року № 630 (далі Постанова № 630), споживач зобов`язаний оплачувати послуги в установлені договором строки.
Відповідно до п. 18 Постанови № 630 розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначено договором, є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший строк.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Приписами ч. 1 ст. 530 ЦК України визначено, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У відповідності до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми.
З наданого позивачем розрахунку вбачається, що за відповідачами утворилась заборгованість за надані послуги з централізованого водопостачання та водовідведення за період з 01.10.2019 року по 31.01.2022 року з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних від простроченої суми у загальному розмірі 26580,65 грн.
В ході судового розгляду відповідачем не надані будь-які докази на спростування вказаних обставин, своєї незгоди або будь-яких заперечень щодо наданого позивачем розрахунку суду не надано.
Відповідно до ст.ст. 525, 526 ЦК України зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства.
За таких обставин, розглядаючи справу на підставі наданих позивачем доказів, суд доходить висновку щодо обґрунтованості позовних вимог про стягнення з відповідачів заборгованості за послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення.
Таким чином, позовні вимоги КП «Харківводоканал» підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до ст. 141 ЦПК України. Судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.
За подання позовної заяви представником позивача сплачено судовий збір в розмірі 2422,40 грн., та понесено витрати, пов`язані з розглядом справи, в розмірі 50 грн (направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачам), які підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.2,5,12,13,76-82,89,141,259,263-265,273,280-284,289,354,355 ЦПК України, суд -
ухвалив:
Позов Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства «Харківводоканал» заборгованість за наданні послуги з централізованого водопостачання та з централізованого водовідведення з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, в загальному розмірі 26580 (двадцять шість тисяч п`ятсот вісімдесят) грн 65 коп, з якихза надані послуги з централізованого водопостачання за період з 01 грудня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 14565 (чотирнадцять тисяч п`ятсот шістдесят п`ять) грн 23 коп, за надані послуги з централізованого водовідведення за період з 01 жовтня 2019 року по 31 січня 2022 року у розмірі 8859 (вісім тисяч вісімсот п`ятдесят дев`ять) грн 01 коп, інфляційні витрати 2374 (дві тисячі триста сімдесят чотири) грн 10 коп, 3% річних від простроченої суми 782 (сімсот вісімдесят дві) грн 31 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Комунального підприємства Харківводоканал" витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн 40 копійок та витрати, пов`язані з розглядом справи, у розмірі 50 (п`ятдесят) грн 00 коп., а разом 2472 (дві тисячі чотириста сімдесят дві) грн 40 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду. Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Сторони та учасники справи:
Позивач: КП «Харківводоканал», адреса: 61052, м. Харків, вул. Конторська, 90, код ЄДРПОУ 03361715.
Відповідачі: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса: АДРЕСА_3 .
Повний текстрішення складено23.10.2024 року.
Суддя Т.О.Кононенко
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122495487 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Київський районний суд м.Харкова
Кононенко Т. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні