ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ПОПЕРЕДНЬОГО ЗАСІДАННЯ
22.10.2024 Справа № 905/1054/24
Господарський суд Донецької області у складі:
судді Фурсової С.М.
за участю секретаря судового засідання Риндіч О.Б.
розглянувши у попередньому судовому засіданні справу
за заявою (ініціюючий кредитор): Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» (03056, місто Київ, вулиця Борщагівська, будинок №152-Б, код ЄДРПОУ 37226740)
до боржника: Приватного акціонерного товариства «Газета «Вечірній Донецьк» (83118, місто Донецьк, проспект Київський, будинок №48, код ЄДРПОУ 13501465)
про банкрутство
розпорядник майна - арбітражний керуючий Касаткін Денис Миколайович (свідоцтво №1802 від 22.06.2017)
за відсутності учасників справи
В С Т А Н О В И В
До Господарського суду Донецької області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Газета «Вечірній Донецьк» (код ЄДРПОУ 13501465).
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 03.09.2024 відкрито провадження у справі №905/1054/24 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Газета «Вечірній Донецьк» (код ЄДРПОУ 13501465); введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 170 календарних днів (до 20.02.2025); призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Касаткіна Дениса Миколайовича (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1802 від 22.06.2017); визначено дату попереднього засідання на 22.10.2024.
Оприлюднено на офіційному веб-порталі судової влади України 03.09.2024 за №73954 Повідомлення про відкриття провадження у справі №905/1054/24 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Газета «Вечірній Донецьк» (код ЄДРПОУ 13501465).
На час судового засідання 22.10.2024 розпорядником майна подано суду:
- звіт про діяльність розпорядника майна №01-32/172-09 від 30.09.2024 у справі №905/1054/24 про банкрутство ПрАТ «Газета «Вечірній Донецьк»;
- звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та отримання їх кредиторами (дата отримання судом 14.10.2024);
- відомості про результати розгляду вимог кредиторів.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною першою статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що попереднє засідання господарського суду проводиться не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців з дня проведення підготовчого засідання суду. Про попереднє засідання суду повідомляються сторони, а також інші учасники провадження у справі про банкрутство, визнані такими відповідно до цього Кодексу.
Суд зазначає, що відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Від ТОВ «Медіа Група Україна» та розпорядника майна надходили заяви про участь у попередньому засіданні в режимі відеоконференції.
В подальшому від ТОВ «Медіа Група Україна» отримано заяву про проведення попереднього засідання без участі його уповноваженого представника.
Ухвалою суду від 21.10.2024 заяву кредитора про участь у попередньому засіданні в режимі відеоконференції залишено без розгляду, у задоволенні заяви розпорядника майна - відмовлено у зв`язку з відсутністю вільних залів.
Арбітражним керуючим Касаткіним Д.М. подано заяву про проведення попереднього засідання без його участі.
Оскільки явка представників сторін не була визнана обов`язковою, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності повноважних представників учасників справи, які не з`явилися.
Відповідно до частини 2 статті 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
За результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.У разі необхідності господарський суд може оголосити перерву в попередньому засіданні.
За результатами попереднього засідання господарський суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються:
розмір та перелік усіх визнаних судом вимог кредиторів, що вносяться розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів;
розмір та перелік не визнаних судом вимог кредиторів;
дата проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів;
дата підсумкового засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, яке має відбутися у строки, встановлені частиною другою статті 44 цього Кодексу.
Розпорядник майна за результатами попереднього засідання вносить до реєстру вимог кредиторів відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов`язаннями, наявність права вирішального голосу в представницьких органах кредиторів, черговість задоволення кожної вимоги.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов`язань у шосту чергу.
Погашення неустойки (штрафу, пені) у справі про банкрутство можливе лише в ліквідаційній процедурі.
Ухвала попереднього засідання є підставою для визначення кількості голосів, які належать кожному конкурсному кредитору під час прийняття рішення на зборах (комітеті) кредиторів. Для визначення кількості голосів для участі у представницьких органах кредиторів зі складу вимог конкурсних кредиторів виключається неустойка (штраф, пеня).
Аналіз положень ч.2 ст.47 Кодексу України з процедур банкрутства свідчить про те, що незалежно від того чи визнані вимоги кредитора боржником разом з розпорядником майна, чи ні, чи були стосовно них рішення юрисдикційних органів, чи визнані вони в претензійному порядку, суд самостійно розглядає кожну заявлену грошову вимогу, перевіряє її відповідність чинному законодавству та визначає правомірність і обґрунтованість грошових вимог кредитора до боржника й за результатами такого розгляду визнає або відхиляє частково чи повністю грошові вимоги кредитора.
Відповідно до ч.1 ст.45 цього Кодексу конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Вимоги ініціюючого кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» мотиви визнання їх судом наведені в ухвалі Господарського суду Донецької області від 03.09.2024 у цій справі та підтверджуються наявними матеріалами справи.
Станом на 22.10.2024 заяв з грошовими вимогами до ПрАТ «Газета «Вечірній Донецьк» від інших кредиторів на адресу суду не надходило.
Доказів наявності у боржника майна, що перебуває у заставі (іпотеці) на підставі інших господарських договорів, суду не подано.
Заяви з вимогами щодо виплати заробітної плати, авторської винагороди, аліментів, а також вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров`ю громадян до суду не надходили.
Статтею 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено черговість задоволення вимог кредиторів. Так, у першу чергу задовольняються, зокрема, витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у другу чергу задовольняються вимоги із зобов`язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов`язань із сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб`єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом; у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; у п`яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства; у шосту чергу задовольняються інші вимоги. Вимоги кожної наступної черги задовольняються у міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банкрута після повного задоволення вимог попередньої черги, крім випадків, установлених цим Кодексом.
Отже, за результатами розгляду вимог кредиторів, грошові вимоги підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів наступним чином:
- вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» (код ЄДРПОУ 37226740) на суму основного боргу 2 049 475,00 четверта черга погашення; судовий збір у сумі 30 280,00 гривень та 72 000,00 гривень витрат на авансування винагороди арбітражного керуючого перша черга погашення.
Враховуючи вищевикладене, є всі підстави для закінчення попереднього засідання.
Протягом десяти днів з дня постановлення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення (частина 1 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
Рішення про створення та склад комітету кредиторів слід направити господарському суду у 10-ти денний строк.
Керуючись ст.ст. 45, 46, 47, 48, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В
1.Затвердити реєстр вимог кредиторів у справі №905/1054/24 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Газета «Вечірній Донецьк» (83118, місто Донецьк, проспект Київський, будинок №48, код ЄДРПОУ 13501465) з вимогами наступних кредиторів:
- вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» (код ЄДРПОУ 37226740) на суму основного боргу 2 049 475,00 четверта черга погашення; судовий збір у сумі 30 280,00 гривень та 72 000,00 гривень витрат на авансування винагороди арбітражного керуючого, а всього 102 280,00 гривень перша черга погашення.
2.Зобов`язати розпорядника майна організувати проведення зборів кредиторів у відповідності до ст.48 Кодексу України з процедур банкрутства, вирішити питання відносно подальшого розгляду справи та відповідні протоколи надати суду.
3.Встановити дату проведення зборів кредиторів та комітету кредиторів: 18.12.2024.
4.Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Медіа Група Україна» забезпечити участь свого представника у зборах кредиторів.
5. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
6. Визначити дату проведення підсумкового судового засідання у справі на 13.01.2025 об 11:00 год., що відбудеться у приміщені Господарського суду Донецької області, каб.№318.
7. Копію ухвали направити сторонам, розпоряднику майна боржника та державному органу з питань банкрутства.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені Господарським процесуальним кодексом України (ст.ст.253-259).
Інформацію щодо руху справи можна отримати на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua, веб-порталі «Судова влада України» (dn.arbitr.gov.ua).
Суддя С.М. Фурсова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122497420 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Фурсова Світлана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні