ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua0,2
УХВАЛА
м. Київ
23.10.2024Справа № 910/9323/24 Господарський суд міста Києва у складі судді Трофименко Т.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МАКЛАУТ РЕГІОН"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД"
про стягнення 1 606 542,52 грн,
Представники учасників справи:
від позивача: Нестерко І.О. (в режимі відеоконференції),
від відповідача: не з`явились
УСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/9323/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МАКЛАУТ РЕГІОН" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД" про стягнення 1 606 542,52 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором поставки нафтопродуктів № 595/02/2024 від 06.02.2024.
Одночасно із даним позовом Товариством з обмеженою відповідальністю "МАКЛАУТ РЕГІОН" до Господарського суду міста Києва подано заяву про забезпечення позову.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.07.2024 відмовлено в задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКЛАУТ РЕГІОН» про забезпечення позову у справі № 910/9323/24.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 30.07.2024 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.
31.07.2024 до суду через Електронний Суд надійшла заява від позивача про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.08.2024 відкрито провадження у справі № 910/9323/24, вирішено розглядати справу за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 09.09.2024.
12.08.2024 до Господарського суду міста Києва через Електронний Суд надійшла заява від позивача про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.08.2024 заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «МАКЛАУТ РЕГІОН» про участь у розгляді справи в режимі відеоконференції задоволено.
09.09.2024 в підготовче засідання з`явився представник позивача в режимі відео-конференції, представник відповідача в судове засідання не з`явився про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений.
В підготовчому засіданні суд, не виходячи до нарадчої кімнати, ухвалив закрити підготовче провадження та призначити справу до розгляду по суті на 30.09.2024.
30.09.2024 в судове засідання з`явився представник позивача в режимі відео-конференцзв`язку, представник відповідача в судове засідання не з`явився про дату, час та місце проведення судового засідання належним чином повідомлений.
В судовому засіданні судом доведено до відома присутнього представника позивача, що за даними програми «Діловодство спеціалізованого суду» встановлено, що 24.09.2024 Господарським судом міста Києва у справі № 910/9771/24 вирішувалось питання щодо відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД".
З урахуванням зазначеного, а також неявки в судове засідання представника відповідача, суд, не виходячи до нарадчої кімнати, ухвалив відкласти судове засідання на 23.10.2024.
Після проведення судового засідання 30.09.2024 відділом діловодства суду зареєстровано клопотання відповідача про відкладення судового засідання, призначеного на 30.09.2024.
07.10.2024 через відділ діловодства суду від арбітражного керуючого Опанасика Владислава Володимировича надійшло повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД".
В судове засідання 23.10.2024 з`явився представник позивача, представник відповідача не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи належним чином повідомлений.
Представник позивача в судовому засіданні 23.10.2024 просив передати справу № 910/9323/24 для розгляду в межах справи № 910/9771/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД".
Як встановлено судом, ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.09.2024 у справі № 910/9771/24 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Континенталь Трейд" (04052, м. Київ, вул. Глибочицька, будинок 17Е, нежитлове приміщення 501; ідентифікаційний код 44125251), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна боржника боржника арбітражного керуючого Опанасика Владислава Володимировича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1888 від 27.12.2018). Вирішено офіційно оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Континенталь Трейд" (04052, м. Київ, вул. Глибочицька, будинок 17Е, нежитлове приміщення 501; ідентифікаційний код 44125251) у встановленому законодавством порядку.
Вказана ухвала набрала законної сили у встановленому порядку з моменту її постановлення, тобто, 24.09.2024.
Отже, із наведеного вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Континенталь Трейд", яке є відповідачем у справі № 910/9323/24, перебуває у процедурі банкрутства.
Статтею 124 Конституції України визначено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод передбачено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Визначене Конвенцією поняття "суд, встановлений законом" містить, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності. Суди повинні керуватися принципом визначеності і не допускати наявності проваджень, а відтак і судових рішень, ухвалених у спорі між тими ж сторонами, з того самого предмета судами різних юрисдикцій.
Критеріями розмежування судової юрисдикції є суб`єктний склад правовідносин, предмет спору та характер спірних матеріальних правовідносин. Крім того, таким критерієм може бути пряма вказівка в законі на вид судочинства, в якому розглядається визначена категорія справ.
Згідно з приписами ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 20 Господарського процесуального кодексу України, суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи про банкрутство та справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого відкрито провадження у справі про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів про визначення та сплату (стягнення) грошових зобов`язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також спорів про визнання недійсними правочинів за позовом контролюючого органу на виконання його повноважень, визначених Податковим кодексом України
Відповідно до частин 1, 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення. Заяви (позовні заяви) учасників провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) або інших осіб у спорах, стороною в яких є боржник, розглядаються в межах справи про банкрутство (неплатоспроможність) за правилами спрощеного позовного провадження. У разі якщо відповідачем у такому спорі є суб`єкт владних повноважень, суд керується принципом офіційного з`ясування всіх обставин у справі та вживає визначених законом заходів, необхідних для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів, з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо спорів, зазначених у частині другій цієї статті, провадження в якій відкрито до або після відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), за ініціативою учасника справи або суду невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів, надсилаються до господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), який розглядає спір по суті в межах цієї справи.
Системний аналіз положень Кодексу України з процедур банкрутства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Закону про банкрутство мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Так, норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси та проведення інших заходів, метою яких є повне або часткове задоволення вимог кредиторів.
З огляду на положення законодавства України, чинного на теперішній момент, законодавець підкреслив, що розгляд всіх майнових спорів, стороною в яких є боржник, повинен відбуватися саме і виключно господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, в межах цієї справи.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Великої Палати Верховного Суду від 15.01.2020 у справі № 607/6254/15-ц, від 18.02.2020 у справі № 918/335/17, постановах Верховного Суду від 30.01.2020 у справі № 921/557/15-г/10, від 06.02.2020 у справі № 910/1116/18.
Отже, враховуючи предмет заявлених вимог у даній справі, склад учасників справи, зміст правовідносин, що склалися між цими учасниками, суд дійшов висновку, що розгляд даного спору необхідно здійснювати відповідно до юрисдикції господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство.
Згідно з ч. 13 ст. 30 Господарського процесуального кодексу України справи, передбачені пунктами 8 та 9 частини першої статті 20 цього Кодексу, розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
За наведених обставин, враховуючи, що стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю "Континенталь Трейд" (04052, м. Київ, вул. Глибочицька, будинок 17Е, нежитлове приміщення 501; ідентифікаційний код 44125251) Господарським судом міста Києва відкрито провадження у справі про банкрутство (справа № 910/9771/24) та беручи до уваги імперативні приписи ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд дійшов висновку, що даний спір про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Континенталь Трейд" 1 606 542,52 грн заборгованості підлягає вирішенню Господарським судом міста Києва саме в межах справи № 910/9771/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД» (ідентифікаційний код 44125251) за правилами виключної підсудності та в порядку, встановленому Кодексом України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України, справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа відноситься до виключної підсудності іншого суду.
Отже, матеріали справи № 910/9323/24 підлягають передачі за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи про банкрутство № 910/9771/24.
Керуючись статтями 20, 27, 31, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
Матеріали справи № 910/9323/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "МАКЛАУТ РЕГІОН" до Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД" про стягнення 1 606 542,52 грн передати за підсудністю до Господарського суду міста Києва для розгляду в межах справи № 910/9771/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "КОНТИНЕНТАЛЬ ТРЕЙД".
Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та відповідно до ст. 256 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду протягом 10 днів з дня складення повного тексту ухвали.
Дата складання та підписання повного тексту ухвали: 23.10.2024.
Суддя Т. Ю. Трофименко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122497880 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Трофименко Т.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні