Ухвала
від 23.10.2024 по справі 307/247/24
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/247/24

Провадження № 1-кп/307/15/24

ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Закарпатської області

У Х В А Л А

іменем України

23 жовтня 2024 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , з сторони обвинувачення: прокурора ОСОБА_3 , з сторони захисту: особи, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів виховного характеру неповнолітнього ОСОБА_4 , його законного представника ОСОБА_5 та захисника ОСОБА_6 (в режимі відеоконференції),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру в кримінальному провадженні № 12023071160000762 відносно неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, із базовою середньою освітою, неодруженого, учня 10-го класу Тересвянського ліцею, уродженця м. Привілля Лисичанського району Луганської області та жителя АДРЕСА_1 , судимості не має,

за вчинення суспільно-небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки діяння, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Неповнолітній ОСОБА_4 , з корисливих мотивів, за попередньою змовою з неповнолітньою особою, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, та групою інших осіб, матеріали стосовно яких виділено в окреме провадження, діючи умисно, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, під час дії воєнного стану, який введено в Україні указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року "Про введення воєнного стану в Україні" у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (з подальшим продовженням Указами Президента України), достовірно знаючи про заборону виїзду за кордон громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, сприяв цим особам у організації спроби незаконного перетину державного кордону України громадянами України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителем АДРЕСА_2 , та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителем АДРЕСА_3 , при наступних обставинах.

Так, 31 жовтня 2023 року, з метою реалізації спільного із невстановленими на даний час особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, злочинного умислу, неповнолітній ОСОБА_4 , за отриману від неповнолітньої особи, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, грошову винагороду у розмірі 50 доларів США, разом з останнім, отримали вказівки, згідно яких о 19 годині 00 хвилин 01 листопада 2023 року їм необхідно підійти до тильної сторони будівлі торгового комплексу готелю " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", що розташований по вулиці Молодіжна у с-щі Тересва Тячівського району Закарпатської області, до якого повинні прибути двоє осіб, а саме, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , яких вони мають там зустріти та провести їх до лінії Державного кордону України, що межує із Республікою Румунія.

У подальшому, 01 листопада 2023 року, близько 19 години 37 хвилин, неповнолітній ОСОБА_4 та неповнолітня особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, прибули на заздалегідь обумовлене місце з тильної сторони будівлі торгового комплексу готелю " ІНФОРМАЦІЯ_4 ", що розташований у АДРЕСА_1 , де очікували на прибуття ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , після чого, зустрівши останніх, надали їм вказівки щодо необхідного напрямку їх слідування задля забезпечення можливості ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перетнути державний кордон України, а також, порадили найбільш зручний маршрут руху до державного кордону, місце і час його незаконного перетинання, та надали їм два різнокольорові надувні рятувальні круги, і направилися разом з ними вулицею Молодіжною в с-щі Тересва Тячівського району Закарпатської області, у напрямку лінії Державного кордону України із Республікою Румунія, в межах 269 прикордонного знаку.

Однак, коли ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , у супроводі неповнолітнього ОСОБА_4 , та неповнолітньої особи, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, пішки пройшли АДРЕСА_4 половину необхідної відстані у напрямку 269 прикордонного знаку державного кордону України з Республікою Румунія, останні були виявлені та затримані працівниками відділення прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_5 " відділу прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Дії неповнолітнього ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України, тобто сприяння у організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб щодо кількох осіб, вчинене з корисливих мотивів.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання підтримала та просить застосувати до неповнолітнього ОСОБА_4 примусовий захід виховного характеру у виді передачі його під нагляд мами ОСОБА_5 , строком на 1 (один) рік.

Особа, стосовно якої вирішується питання про застосування примусових заходів виховного характеру - неповнолітній ОСОБА_9 в судовому засіданні свою вину в сприянні у організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб щодо кількох осіб, вчинене з корисливих мотивів, визнав повністю, у вчиненому розкаявся та показав, що 01 листопада 2023 року його покликала особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, і сказала, що можна заробити гроші, і для цього необхідно провести чоловіків через державний кордон України. Ввечері, він пішов разом з особою, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком до готелю, щоб забрати двох незнайомих йому чоловіків, які їх чекали на вулиці. З даними чоловіками вони пішли в сторону державного кордону України. Особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, мала з собою два надувні круги, які дала йому, а він в подальшому передав чоловікам, яким вони показували дорогу до державного кордону України. Особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком особисто пояснював чоловікам, як перетнути кордон. По дорозі до кордону їх затримали працівники прикордонної служби. За те, що він допоможе провести двох чоловіків до кордону особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшукомдала йому 50 доларів США.

Законний представник ОСОБА_4 - ОСОБА_5 в судовому засіданні показала, що її син щиро розкаюється у вчиненому, обіцяє не вчиняти правопорушення, запевнила, що забезпечить належний догляд і виховання сина, не заперечила щодо застосування до її сина ОСОБА_4 примусового заходу виховного характеру у виді передачі його під її нагляд.

Вина ОСОБА_4 у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, крім його показів, підтверджується показами свідків та документами, що є у матеріалах провадження, які були досліджені у судовому засіданні.

Свідок ОСОБА_7 , будучи допитаним під час досудового розслідування в судовому засіданні, в порядку, передбаченому ст.225 КПК України, показав, що після початку війни російської федерації проти України, у нього виник намір незаконно перетнути державний кордон України. По мережі інтернет, а саме через додаток "Viber", він знайшов осіб, які допомагають незаконно перетнути кордон. Дані невідомі йому особи в додаток "Viber" прислали інформацію та місце геолокації, куди їхати, щоб перетнути кордон. На місці геолокації його мали зустріти, щоб допомогти перетнути кордон. За послуги даних осіб він, після того, як перетне кордон України, мав заплатити 3 500 доларів США, які мав скинути на банківський рахунок. 31 жовтня 2023 року, ввечері, він приїхав у с-ще ОСОБА_10 та пішов на визначене місце геолокації. Там він зустрів ще одного чоловіка, який також мав намір незаконно перетнути кордон. Через певний час до них підійшли двоє хлопців, які мали два надувні круги, і сказали йти за ними в сторону державного кордону. По дорозі до кордону їх затримали працівники прикордонної служби.

Свідок ОСОБА_8 , будучи допитаним під час досудового розслідування в судовому засіданні, в порядку, передбаченому ст.225 КПК України, показав, що після початку війни російської федерації проти України, у нього виник намір незаконно перетнути державний кордон України. По мережі інтернет він знайшов осіб, які надають допомогу у незаконному перетині кордону. Він зателефонував до даних осіб, поспілкувався з ними та вони його запевнили, що все буде безпечно. По інструкції даних осіб він приїхав в м. Хуст, а звідси в с-ще Тересва, де мав прийти на визначене місце геолокації. На місці геолокації його мали зустріти, щоб допомогти перетнути кордон. За послуги даних осіб він, після того, як перетне кордон України, мав заплатити 5 000 доларів США. 31 жовтня 2023 року, ввечері, він приїхав у с-ще Тересва та пішов на визначене місце геолокації. Там він зустрів ще одного чоловіка, який також мав намір незаконно перетнути кордон. Через певний час до них підійшли двоє хлопців, які мали два надувні круги, і сказали йти за ними в сторону державного кордону. Пройшовши приблизно 400 метрів по дорозі до кордону, їх затримали працівники прикордонної служби.

Рапортом працівника поліції від 01 листопада 2023 року, з якого відомо, що на службу 102 надійшло повідомлення від працівника прикордонної служби про те, що затримано чотирьох осіб, з яких двоє ухилянти ( ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ), а інші двоє неповнолітні провідники ( ОСОБА_11 та ОСОБА_4 ), з надувними кругами, які намагалися незаконно перетнути державний кордон поза пунктом пропуску (т.1 а.п. 164-165).

Повідомленням 27 прикордонного загону про виявлення кримінального правопорушення від 01 листопада 2023 року, з якого відомо, що 01 листопада 2023 року 0 22 год. 10 хв. було отримано інформацію про затримання на напрямку 269 прикордонного знаку, на відстані 100 метрів від державного кордону, чотирьох громадян України: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_11 та ОСОБА_4 . За результатами опитування та додаткових перевірочних заходів із затриманими встановлено, що ОСОБА_12 організував незаконне переправлення ОСОБА_8 через державний кордон, а саме надавав вказівки, поради щодо подальших дій стосовно незаконного перетину державного кордону України в Румунію, а також забезпечив безпосередній супровід до річки Тиса. За надані послуги ОСОБА_12 повинен отримати від ОСОБА_8 грошову винагороду у розмірі 5 000 доларів США. ОСОБА_11 та ОСОБА_4 надавали вказівки, поради щодо подальших дій стосовно незаконного перетину державного кордону з України в Румунію, куди і особисто супроводжували ОСОБА_7 та ОСОБА_8 ОСОБА_13 надав вказівку ОСОБА_11 та ОСОБА_4 зустріти ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , яких супроводити до державного кордону України, після чого порадами і вказівками сприяти у фактичному потраплянні в Румунію. За надані послуги ОСОБА_14 та ОСОБА_4 повинні були отримати від ОСОБА_13 грошову винагороду у розмірі 100 доларів США (т.1 а.п. 167-169).

Протоколом огляду місця події від 01 листопада 2023 року з фототаблицею до нього, з якого відомо, що об`єктом огляду є особисті речі, що належать ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та два надувні круги (т.1 а.п.170-176).

Протоколом пред`явлення особи для впізнання з фотознімками від 03 листопада 2023 року, з якого відомо, що ОСОБА_7 вказує на фото № 2, на якому є зображена особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, як особа, що допомагала йому незаконно перетнути державний кордон України (т.1 а.п. 179-181).

Протоколом пред`явлення особи для впізнання з фотознімками від 03 листопада 2023 року, з якого відомо, що ОСОБА_7 вказує на фото № 4, на якому є зображений ОСОБА_4 , як особа, що допомагала йому незаконно перетнути державний кордон України (т.1 а.п. 182-184).

Протоколом пред`явлення особи для впізнання з фотознімками від 03 листопада 2023 року, з якого відомо, що ОСОБА_8 вказує на фото № 4, на якому є зображений ОСОБА_4 , як особа, що допомагала йому незаконно перетнути державний кордон України (т.1 а.п. 184-187).

Протоколом пред`явлення особи для впізнання з фотознімками від 03 листопада 2023 року, з якого відомо, що ОСОБА_8 вказує на фото № 2, на якому є зображена особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком, як особа, що допомагала йому незаконно перетнути державний кордон України (т.1 а.п. 188-189).

Протоколом огляду предмета від 06 листопада 2023 року, з якого відомо, що предметом огляду є грошові кошти та мобільний телефон "Samsung Galaxy AOYE", IMEI1: НОМЕР_1 , що були вилучені у ОСОБА_8 . У телефоні наявна переписка з абонентом НОМЕР_2 наступного змісту, мовою оригіналу: "Як діла" (15:42), "15 км осталось"( 18:14), "Щоти, доїхав??" (18: НОМЕР_3 ), "Да на месте" (18:51), "Видиш ізадуготеля там база метало база" (18:53), "там десь треба почекати щоби дивись там ніхто тебе небачив" (18:54), "Там пацан приїхав" (19:30), "Ти його бачиш" (19:30), "Тойота" (19: НОМЕР_4 ), "ОК" (19: НОМЕР_4 ), "Там приїхав" (19:30), "На остановилипогранци" (19:54), "І тому пацану скажи пускай стобою буде" (19:56), "Шотам в тебе" (30:35). (т.1 а.п. 205-232).

Оглянутим в судовому засіданні відеозаписом проведення слідчого експерименту та протоколом проведення слідчого експерименту від 03 листопада 2023 року, з яких відомо, що ОСОБА_7 та ОСОБА_8 показали, де в с-щі Тересва їх зустріла особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком та ОСОБА_4 та кудою вели їх до державного кордону України (т.1 а.п.238-242).

Протоколом огляду предмету та перегляду відеозапису від 16 листопада 2023 року, з фототаблицею до нього, з якого відомо, що 01 листопада 2023 року: о 19:02:06 ОСОБА_8 прибуває до готелю "Lvia Тересва", де у подальшому очікую на ОСОБА_7 ; о 19:17:37 троє осіб рухаються вздовж готелю "Lvia Тересва"; о 19:18:10 двоє неповнолітніх (особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком та ОСОБА_4 ) йдуть у напрямку металобази, третій проходить вздовж готелю "Lvia Тересва"; о 19:28:50 чорний автомобіль (ймовірно марки Тойота) повертає до готелю "Lvia Тересва" з головної дороги та зупиняється; о 19:31:08 ОСОБА_8 дістає телефон; о 19:31:27 ОСОБА_8 прямує в бік чорного автомобіля, після чого повертається назад; о 19:33:50 ОСОБА_7 прямує від чорного автомобіля в бік ОСОБА_8 , автомобіль починає рух, після чого зупиняється біля магазину; о 19:34:00 двоє осіб (особа, матеріали щодо якої виділено в окреме провадження у зв`язку з її розшуком та ОСОБА_4 ) виходять від металобази і прямують у бік ОСОБА_8 та ОСОБА_7 ; о 19:34:40 ОСОБА_8 та ОСОБА_7 зустрічаються з ОСОБА_11 і ОСОБА_4 ; о 19:37:17 ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_11 та ОСОБА_4 рухаються в бік металобази (т.2 а.п. 6-21).

За таких обставин суд приходить до переконання, що вина ОСОБА_4 доведена повністю в сприянні у організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, наданням засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб щодо кількох осіб, вчинене з корисливих мотивів, тому ці його дії слід кваліфікувати за ч.3 ст. 332 КК України.

Згідно ст. 498 КПК України кримінальне провадження щодо застосування примусових заходів виховного характеру, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, здійснюється внаслідок вчинення особою, яка після досягнення одинадцятирічного віку до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно-небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.

Згідно з ч. 2 ст. 97 КК України примусові заходи виховного характеру, передбачені частиною другою статті 105 цього Кодексу, суд застосовує і до особи, яка до досягнення віку, з якого може наставати кримінальна відповідальність, вчинила суспільно-небезпечне діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу.

При розгляді клопотання про застосування до неповнолітнього ОСОБА_4 примусових заходів виховного характеру суд враховує ступінь тяжкості вчиненого суспільно-небезпечного діяння, яке згідно ст. 12 КК України відноситься до тяжкого злочину, та особу малолітнього ОСОБА_4 , який за місцем навчання характеризується посередньо, його вік, стан здоров`я, рівень розвитку, умови життя та виховання.

При вирішенні питання про застосування відносно неповнолітнього ОСОБА_4 примусових заходів виховного характеру, суд також враховує приписи ст. 3 Конвенції ООН про права дитини, відповідно до яких, суди ухвалюють рішення щодо неповнолітнього (малолітнього), керуючись принципом як найкращого забезпечення інтересів дитини.

З огляду на викладене, враховуючи характеристику особи неповнолітнього ОСОБА_4 , суд вважає за необхідне застосувати до нього примусові заходи виховного характеру, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 105 КК України, у виді передачі його під нагляд матері ОСОБА_5 строком на один рік і на думку суду, саме такий захід виховного характеру є необхідним та достатнім для виправлення та перевиховання неповнолітнього ОСОБА_4 і попередження вчинення ним нових суспільно-небезпечних діянь.

Керуючись ст. ст. 97, 105 КК України, ст. ст. 498, 500-501 КПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру відносно неповнолітнього ОСОБА_4 за вчинення суспільно-небезпечного діяння, яке підпадає під ознаки діяння, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України - задовільнити.

Застосувати до неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , передбачені п. 3 ч. 2 ст. 105 КК України, примусові заходи виховного характеру та передати неповнолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , під нагляд матері ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , строком на один рік.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду через Тячівський районний суд Закарпатської області протягом тридцяти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено24.10.2024
Номер документу122503006
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Незаконне переправлення осіб через державний кордон України

Судовий реєстр по справі —307/247/24

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 09.10.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 17.09.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 05.02.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

Ухвала від 02.02.2024

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Ніточко В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні