Справа № 472/1097/24
Провадження №2/472/371/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про забезпечення позову
14 жовтня 2024 року с-ще Веселинове
Миколаївської області
Суддя Веселинівського районного суду Миколаївської області Орленко Л.О., розглянувши заяву представника позивача - адвоката Венделя О.М. про забезпечення позову у цивільній справі № 472/1097/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром Маркет"</a>, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євген Михайлович, Перший відділ державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню,
ВСТАНОВИВ:
09 жовтня 2024 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром Маркет"</a>, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євген Михайлович, Перший відділ державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
Разом з позовною заявою представник позивача - адвокат Вендель О.М. надав до суду заяву про забезпечення позову, в якій просив зупинити стягнення на підставі виконавчого документа - виконавчого напису № 1974 від 16.07.2020 року, виданого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Євгеном Михайловичем, про стягнення з боржника ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром Маркет"</a> заборгованості у розмірі 9 849, 88 гривень.
В обґрунтування своєї заяви представник позивача адвокат Вендель О.М. зазначив, що існує небхідність у забезпеченні позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку, оскільки в іншому випадку можливе стягнення грошових коштів з рахунків боржника на користь стягувача, що в подальшому призведе до негативних наслідків для позивача.
Дослідивши заяву про забезпечення позову, долучені документи, судом встановлено наступне.
Відповідно до частин першої та другоїстатті 149 Цивільного процесуального кодексу Українисуд за заявою учасника справи має право вжити передбаченихстаттею 150 цього Кодексузаходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Подана заява про забезпечення позову відповідає вимогам, встановленим ст. 151 ЦПК України.
За змістом п. 6 ч. 1 ст. 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Відповідно до підпункту 3 частини 1статті 3 ЗУ "Про виконавче провадження"примусовому виконанню підлягають рішення на підставі виконавчого документу, в тому числі виконавчого напису нотаріуса.
Тобто, чинним законодавством передбачено такий вид забезпечення позову як зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса.
З огляду на те, що між сторонами виник спір щодо визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, внаслідок виконання якого існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову, суд дійшов висновку про наявність підстав для забезпечення позову у справі шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого напису нотаріуса, оскільки такий вид забезпечення позову у найбільшій мірі спрямований на забезпечення предмету спору та співмірний із заявленими позивачем вимогами.
У разі невжиття заходів забезпечення позову у зазначений спосіб, матиме місце виконання виконавчого напису нотаріуса, який може бути визнаний таким, що не підлягає виконанню у судовому порядку, у разі задоволення позову.
Зазначені заходи забезпечення позову не можуть завдати збитки відповідачу по справі, тому судом не встановлено підстав для зустрічного забезпечення.
Відтак заява про забезпечення позову підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-153, 260-261 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заявупредставника позивача - адвоката Венделя О.М. про забезпечення позову у цивільній справі № 472/1097/24 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром Маркет"</a>, треті особи: приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Остапенко Євген Михайлович, Перший відділ державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню задовольнити.
Зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 65082555, відкритому Головним державним виконавцем Першого відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса) Легкою О.В., на підставі виконавчого документа - виконавчого напису № 1974 від 16.07.2020 року, виданого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Остапенком Євгеном Михайловичем, про стягнення з боржника ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінпром Маркет"</a> заборгованості у розмірі 9 849, 88 гривень.
Ухвала суду виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Примірник ухвали про забезпечення позову невідкладно направити заявнику, іншим учасникам справи, Першому відділу державної виконавчої служби у Вознесенському районі миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Одеса), для відома та виконання.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду протягом 15 днів з моменту її підписання.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення (підписання), має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Веселинівського районного суду
Миколаївської області Л.О. Орленко
Суд | Веселинівський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122505361 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Веселинівський районний суд Миколаївської області
Орленко Л. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні