Справа № 675/1371/22
Провадження № 2/675/28/2024
У Х В А Л А
23 жовтня 2024 року Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі головуючої судді Янішевської О. С., секретаря судового засідання Беліци М. О.,
з участю позивачки ОСОБА_1 , представника позивачки адвоката Калабського С. В.,
представника відповідача адвоката Дацишиної М. В.,
розглянувши увідкритомусудовомузасіданні взалісудуу м. Ізяславі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Агрос-Віста» про стягнення компенсації за період фактичного користування земельною ділянкою та стягнення моральної шкоди,
в с т а н о в и в :
29 серпня 2022 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство «Агрос-Віста» про стягнення компенсації за період фактичного користування земельною ділянкою та стягнення моральної шкоди.
Ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 01 вересня 2022 року відкрите провадження за вказаною заявою за правилами загального провадження.
02березня2023 року закрите підготовче провадження.
У судовому засіданні 23 жовтня 2024 року представник позивачки адвокат Калабський С. В. подав суду письмове клопотання про долучення до матеріалів справи доказів продовження самовільного користування відповідачем земельною ділянкою позивача, які не могли бути подані раніше через те, що почали існувати після закриття підготовчого провадження.
Позивачка у судовому засіданні клопотання адвоката Калабського С. В. підтримала.
Представник відповідача адвокат Дацишина М. В. у судовому засіданні проти задоволення клопотання позивачки та долучення до справи доказів, поданих 23 жовтня 2024 року, заперечувала через пропущення строків для подання доказів і неналежність доказів.
Вислухавши позиції сторін, дослідивши копії документів, поданих представником позивачки адвокатом Калабським С. В. 23 жовтня 2024 року, суд прийшов до наступних висновків.
Згідно вимог ч. 1-4 ст. 12 ЦПК України цивільне судочинствоздійснюєтьсяназасадах змагальностісторін.Учасникисправимають рівніправащодоздійснення всіхпроцесуальнихправта обов`язків,передбаченихзаконом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до вимог ч. 1-3 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
У ч. 1-2 ст. 76 ЦПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами, як, зокрема, письмові, речові і електронні докази.
Відповідно до вимог ст. ст. 77, 78, 79, 80 ЦПК України докази мають бути належними, допустимими, достовірними та достатніми.
За вимогами ч. ч. 1, 5 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Порядок подання доказів визначений статтею 83 ЦПК України.
Згідно ч. 9 ст. 81 ЦПК України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Відповідно до вимог ч. 8 ст. 81 ЦПК України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.
Зважаючи на викладене, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що докази подані 23жовтня 2024 року з дотриманням вимог ч. 9 ст. 81 Цивільного процесуального кодексу України, копії доказів направлені відповідачу, подати такі докази під час підготовчого провадження позивачка не могла, оскільки такі докази з`явилися лише після закриття підготовчого провадження, а тому такі докази можуть бути прийняті до розгляду.
Керуючисьст. ст. 12, 13, 76-81, 260, 353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ :
Прийняти до розгляду докази, подані представником позивачки ОСОБА_1 адвокатом Калабським Сергієм Володимировичем до Ізяславського районного суду Хмельницької області 23 жовтня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. С. Янішевська
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122506244 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Янішевська О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні