ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
23 жовтня 2024 рокум. Ужгород№ 260/4864/24 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Скраль Т.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ), в особі адвоката Бородій Валерія Григоровича (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, вул. І.Зріні, 100) до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (89600, Закарпатська область, м. Мукачево, пл. О.Духновича, 2, код ЄДРПОУ 20455671) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29 липня 2024 року ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , через ОСОБА_4 звернулися до суду з позовною заявою до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, якою просить: 1) визнати протиправним рішення від 04 червня 2024 року за № 438/31.3-21 Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) про залишення заяви про визнання батьківства, а саме визнання ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 за № 703 від 21.08.2014 року, у зв`язку з визнанням батьківства; 2) визнати ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком громадянина України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; 3) зобов`язати Відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) вчинити дії- внести зміни до актового запису від 21.08.2014 року за № 703 про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначивши батьком дитини громадянина України ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та видати нове свідоцтво про народження дитини , вказавши прізвище дитини ОСОБА_6 та по батькові ОСОБА_7 , ім`я дитини ОСОБА_8 залишити без змін.
19 серпня 2024 року ухвалою суду відкрито провадження по даній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
23 вересня 2024 року ухвалою суду витребувано від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції заяву (з додатками) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання батьківства відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Витребувані судом докази необхідно було подати Закарпатському окружному адміністративному суду за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30, 88000 - до 18 жовтня 2024 року.
Станом на 23 жовтня 2024 року витребувані судом докази не надано, однак ухвалу суду від 23 вересня 2024 року доставлено відповідача 24 вересня 2024 року об 12:30, відповідно до довідки про доставку електронного листа.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
За приписами частини 6 статті 149 КАС України суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, щодо якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Суд також роз`яснює, що згідно вимог статті 94 КАС України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Зважаючи на те, що відповідач вимоги ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 23 вересня 2024 у встановлений судом строк не виконав, документів не подав, причин їх неподання не повідомив, то для забезпечення прав наданих процесуальним законом, з метою всебічного, повного та об`єктивного з`ясування всіх обставин справи для прийняття правильного вирішення спору, суд вважає за необхідне відкласти судове засідання по справі та повторно витребувати неподані докази за ухвалою суду від 23 вересня 2024 року.
Керуючись статтями 94, 149, 229, 248, 256, 294 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Відкласти розгляд справи на 13 листопада 2024 року.
2. Повторно витребувати від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції заяву (з додатками) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про визнання батьківства відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ..
3. Витребувані судом докази від Відділу державної реєстрації актів цивільного стану у м. Мукачеві Мукачівського району Закарпатської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції подати Закарпатському окружному адміністративному суду за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30, 88000 - до 07 листопада 2024 року.
У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також на неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України.
4. Судовий розгляд по суті відбудеться за адресою: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Загорська, буд. 30.
5. Ухвалу направити учасникам справи.
6. З інформацією по справі учасники можуть ознайомитися за веб-адресою: http://adm.zk.court.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади.
7. Справу буде розглянуто суддею Скраль Т.В. одноособово.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Скраль
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122513725 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо реєстрації актів цивільного стану, крім актів громадянства |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Скраль Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні