Ухвала
від 23.10.2024 по справі 177/2133/24
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/2133/24

Провадження № 2/177/1115/24

У Х В А Л А

23.10.2024 Криворізький районний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді Суботіної С. А.

за участі: секретаря Ференц Я. З.,

розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Глеюватської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, третя особа: ОСОБА_2 , про визнання договору дійсним, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Криворізького районного суду Дніпропетровської області перебуває вказана цивільна справа.

Ухвалою суду від 16.09.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження, призначено підготовче засідання.

До закінчення підготовчого засідання позивачем надано уточнену позовну заяву, в якій вона змінила коло учасників у справі, а саме, в якості відповідача вказала ОСОБА_3 , третьої особи Придніпровську товарну біржу.

У підготовче засідання сторони та третя особа не з`явилися.

Суд вважає за можливе розглянути питання щодо прийняття уточненої позовної заяви за відсутності сторін, оскільки їх неявка у підготовче засідання не перешкоджає цьому.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, матеріали уточненої позовної заяви, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Зі змісту ст. 12, 13 ЦПК України слідує, що учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом та несуть ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням ними процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених вимог.

Статтею 49 ЦПК України визначено, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Згідно зі ст.ст. 182, 183 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.

Уточнену позовну заяву подано у строки, визначені ЦПК України, разом з тим, дослідивши її зміст, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України та містить недоліки, без усунення яких її подальший розгляд неможливий, з огляду на наступне.

Як слідує з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява має містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Однак, позивачем не зазначено даних відповідача ОСОБА_3 , а саме дати народження, місця проживання або перебування, ідентифікаційного номера (якщо такі відомості відомі), номери засобів зв`язку, що унеможливлює виконання судом вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України.

Даний спір виник щодо спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме, домоволодіння, що розташовано за адресою: АДРЕСА_1 .

Як сліду зі змісту постанови державного нотаріуса Другої криворізької державної нотаріальної контори Тімошиної О.В. від 08.08.2024, після смерті ОСОБА_4 для оформлення свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 , звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , яким відмовлено у вчиненні нотаріальної дії.

У первісному позові ОСОБА_1 залучила другого спадкоємця ОСОБА_2 в якості третьої особи, а в уточненій позовній заяві виключила його зі складу учасників справи.

Суд зауважує, що ухвалення судом рішення по даній справі може вплинути на права та інтереси другого спадкоємця померлого ОСОБА_4 ОСОБА_2 , а тому позивачу необхідно уточнити коло учасників у справі.

Окрім того, позивачем не надано доказів щодо вручення або направлення засобами поштового зв`язку уточненої позовної заяви іншим учасникам справи, на виконання вимог ч. 5 ст. 49 ЦПК України.

Таким чином, оскільки уточнена позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, згідно зі ст. 185 ЦПК України, її необхідно залишити без руху та надати позивачеві строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня отримання копії даної ухвали.

Додатково суд роз`яснює позивачеві, що у разі невиконання ухвали суду, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі п. 8 ч. 1 ст. 257 ЦПК України.

Керуючись ст. ст. 12, 13, 49, 175, 177, 182-183, 185, 189, 260-261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти до розгляду уточнену позовнузаяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа: Придніпровська товарна біржа, про визнання договору дійсним.

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 ,третя особа:Придніпровська товарнабіржа,про визнаннядоговору дійсним залишити безруху та надати позивачці 10-денний строк для усунення недоліків та приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, який обчислювати з дня отримання копії ухвали.

Копію ухвали направити позивачці за адресою, вказаною в позовній заяві, для виконання у встановлений судом строк.

У разі невиконання ухвали суду позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачці разом з доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає.

Суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено25.10.2024
Номер документу122520565
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу

Судовий реєстр по справі —177/2133/24

Ухвала від 23.12.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

Ухвала від 16.09.2024

Цивільне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Суботіна С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні