Красилівський районний суд Хмельницької області
Справа № 671/484/23
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.10.2024 м.Красилів
Красилівський районний суд Хмельницької області у складі:
головуючого - судді Вознюка Р.В.,
за участі секретаря судового засідання Федченко Л.В.,
справа № 671/484/23,
учасники справи:
позивач - ОСОБА_1 ,
відповідач - ОСОБА_2 ,
треті особи: орган опіки та піклування Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, орган опіки та піклування Антонінської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області,
предмет позову - про позбавлення батьківських прав,
розглянувши за правилами загального позовного провадження у судовому засіданні в залі суду справу.
І. Стислий виклад позиції позивача.
Обґрунтовуючи позов, позивач ОСОБА_1 зазначила, що з 06.06.2019 року вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 , з яким вони з часу одруження спільно проживали у помешканні її батьків, яке знаходиться по АДРЕСА_1 , де позивач зареєстрована та постійно проживає. Від шлюбу у них народилась дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає з нею та перебуває на її утриманні. Шлюб з відповідачем виявився невдалим, на через негідну поведінку відповідача і неможливість спільного проживання рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 13.12.2022 року шлюб між ними розірвано.
Наразі позивач разом із малолітньою дитиною та іншими членами її родини постійно проживає у належному на праві приватної власності її батькам житловому будинку за АДРЕСА_1 .
Відповідач самоусунувся від особистого спілкування з їхньою малолітньою дитиною, переклавши на неї обов`язки по їх утриманню, вихованню, турботі та матеріальному забезпеченню. Вона одноосібно виховує їхню дитину, турбується, самостійно створює для неї гармонійні умови для нормального проживання, фізичного, морального та психічного розвитку, в силу своїх можливостей забезпечує її усім необхідним відповідно до її віку: одягом, взуттям, продуктами харчування, створює гідні умови для проживання, сну та відпочинку. Їхня дитина нормально розвивається, стан здоров`я її задовільний.
При цьому, відповідач ОСОБА_2 зловживає спиртними напоями, впродовж тривалого часу ніде не працює, не цікавиться життям і розвитком їхньої дитини, не проявляє турботи про неї, уникає особистого спілкування, жодного разу не відвідував її за місцем їхнього проживання, не підтримує жодних зв`язків - зовсім не спілкується з дитиною, не дбає про добробут дитини - ухиляється від матеріального забезпечення, не проявляє турботи про неї, не забезпечує необхідного харчування, медичного огляду, лікування дитини, свідомо нехтуючи її інтересами, проявляє повну бездіяльність по відношенню до свого обов`язку здійснювати належне виховання власної дитини і піклування про неї, що супроводжується його протиправною поведінкою, аморальним способом життя, байдужим ставленням до дитини, що свідчить про свідоме нехтування відповідачем своїми батьківськими обов`язками.
З цього приводу позивач неодноразово зверталась в Службу у справах дітей Війтовецької селищної ради Хмельницької області(зараз Війтовецька СОТГ Хмельницької області), однак позитивних зрушень в поведінці відповідача і його відношенні до дитини не відбулось.
Рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 20.12.2022 року з відповідача на її користь стягнуто аліменти в твердій грошовій сумі розміром 1500 гривень щомісячно, починаючи з 30.08.2022 року до досягнення дитиною повноліття, але на нього це ніяк не вплинуло і його відношення до дитини жодним чином не змінилось.
За таких обставин, позивач просила позбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відзив на позовом відповідачем до суду не подано.
ІІ. Заяви (клопотання) учасників справи
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, надіслала до суду заяву, у якій вимоги позову підтримала, просила справу розглянути без її участі.
Відповідач ОСОБА_2 , який відбуває покарання у виді позбавлення волі у Державній установі «Шепетівська виправна колонія (№98»), в судове засідання не з`явився, належним чином повідомлений про дату, час та місце його проведення, що підтверджується розпискою про отримання судової повістки від 25.07.2024 (а.с. 141), відзив на позов не подав, до суду надійшла його заява від 05.07.2024 року, у якій він вказав, що надає згоду на позбавлення батьківських прав.
Представник третьої особи - органу опіки та піклування Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області А. Мариніна надіслала до суду заяву, у якій просила справу розглянути без участі третьої особи, при розгляді справи покладаються на думку суду.
Представник третьої особи - органу опіки та піклування Антонінської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області Ю. Гула надіслала до суду заяву, у якій просила справу розглянути без участі третьої особи, позовні вимоги підтримують у повному обсязі.
ІІІ. Процесуальні дії у справі
01.06.2023 суддею Красилівського районного суду Хмельницької області Гладій Л.М. відкрито провадження у справі і постановлено справу розглядати за правилами загального провадження, витребувано в органу опіки та піклування Війтовецької селищної ради матеріали перевірки та висновок щодо доцільності та можливості позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо його неповнолітньої доньки ОСОБА_3
21.06.2023 ухвалою суду залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору - орган опіки та піклування Антонінської селищної ради.
05.09.2023 ухвалою суду витребувано у органу опіки та піклування Антонінської селищної ради Хмельницького району матеріали перевірки та висновок щодо доцільності та можливості позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо його неповнолітньої доньки - ОСОБА_3
24.10.2023 та 21.11.2023 ухвалами суду витребувано в органу опіки та піклування Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області матеріали перевірки та письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_2 щодо його малолітньої доньки ОСОБА_3 , одержаних у результаті обстеження умов проживання ОСОБА_3 , проживаючої в АДРЕСА_1 , про участь у її вихованні батьків - ОСОБА_2 та ОСОБА_1
08.12.2023 суддею Красилівського районного суду Хмельницької області Вознюком Р.В. прийнято до свого провадження цивільну справу № 671/484/23 (провадження № 2/677/481/23).
16.05.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Розгляд заяв здійснювався за відсутності учасників справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
IV. Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин
Сторони ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з 06.06.2019 року перебували в зареєстрованому шлюбі, який розірвано в судовому порядку 13.12.2022 року.
Сторони є батьками малолітньої дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ОСОБА_1 та ОСОБА_2 разом не проживають, ОСОБА_1 із дочкою ОСОБА_3 зареєстровані та проживають у будинку батьків позивача за АДРЕСА_1 .
Відповідач свідомо ухиляється від виконання своїх батьківських обов`язків відносно своєї дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: не цікавиться життям і розвитком дитини, не проявляє турботи про неї, уникає особистого спілкування, не відвідував її за місцем її проживання, не спілкується з дитиною, не дбає про добробут дитини, оскільки ухиляється від її матеріального забезпечення, не проявляє турботи про дитину, не забезпечує необхідного харчування, медичного огляду, лікування дитини, проявляє повну бездіяльність по відношенню до свого батьківського обов`язку здійснювати належне виховання дочки і піклуватися про неї.
Дитина ОСОБА_3 знаходиться на утриманні позивача, яка займається її вихованням, навчанням, лікуванням, забезпечує дитину усім необхідним.
Рішенням Волочиського районного суду Хмельницької області від 20.12.2022 року по справі № 671/1245/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини з відповідача на користь позивача стягнуто аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 в сумі 1500 грн. щомісячно, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 30.08.2022 і до досягнення дитиною повноліття.
Вказані обставини відповідачем не оспорювалися.
Згідно з довідкою Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації № 120 від 08.02.2022 позивач ОСОБА_1 перебуває на обліку у вказаному управлінні, як одержувач допомоги відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім`ями з дітьми» від 27.01.2001 № 1751 (до досягнення дитиною ОСОБА_3 до 3 років), та розмір допомоги за період з серпня 2022 року по січень 2023 року становив 860 грн на місяць.
Відповідно до акту обстеження матеріально-побутових умов проживання ОСОБА_4 від 03.02.2023, комісією в складі старости Писарівського старостинського округу Білий П.М., депутата Війтовецької селищної ради Курти Т.ВС., діловода загального відділу війтовецької селищної ради Губай О.Є. проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання ОСОБА_1 . В результаті обстеження встановлено, що ОСОБА_1 проживає разом із матір`ю ОСОБА_5 , сестрою ОСОБА_6 та дочкою ОСОБА_3 Будинок цегляний, покриття залізне, опалення будинку газове. Будинок має три житлових кімнати, кухню, в кімнатах чисто, прибрано. Умови проживання звичайні, в будинку є все необхідне для проживання та розвитку неповнолітньої дитини. Сім`я благонадійна, працьовита, в домашньому господарстві утримують домашню птицю, володіють земельною ділянкою, площею 0,6400 га.
Згідно з довідкою Писарівського старостинського округу Війтовецької селищної ради Хмельницького району хмельницької області № 115 від 23.02.2023 ОСОБА_1 зареєстрована за адресою АДРЕСА_1 та одна виховує малолітню дитину. Батько дитини за даною адресою не зареєстрований та не проживає, участі у вихованні дочки ОСОБА_3 не приймає.
Рішенням виконавчого комітету Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області № 182 від 12.12.2023 «Про затвердження висновку щодо доцільності позбавлення батьківських прав» затверджено висновок органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських права ОСОБА_2 щодо малолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
У висновку органу опіки та піклування щодо доцільності позбавлення батьківських права, який затверджені вказаним вище рішенням № 182 від 12.12.2023, серед іншого вказано, що органом опіки та піклування встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з червня 2019 по 28.12.2022 року перебували в зареєстрованому шлюбі, та у них народилась дочка ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Сімейне життя громадян не склалось через неможливість спільного проживання, відповідач почав зловживати спиртними напоями, ніде не працював, не займався вихованням дитини, безпідставно влаштовував скандали, негідно поводив себе у побуті. Малолітня ОСОБА_3 проживає разом із матір`ю ОСОБА_1 , яка турбується про неї та забезпечує усім необхідним. Відповідач з сім`єю не проживає та участі у вихованні дитини не бере, ніколи не піклувався про духовний та фізичний розвиток дитини ОСОБА_3 , не забезпечував їй побутових умов, умов для навчання, харчування, медичного догляду, не спілкується з дитиною, не цікавиться її життям. Відповідно до акту обстеження умов проживання від 05.12.2023, складеного працівниками служби у справах дітей Антонінської селищної ради, ОСОБА_2 за час проживання в с. Ключівка ніде не працював, серед жителів села характеризувався посередньо, перебуває в місцях позбавлення волі, за адресою його місця проживання ніхто не проживає, оскільки його мати ОСОБА_7 виїхала до Польщі.
Суд приймає до уваги даний висновок органу опіки та піклування, як такий, що достатньо обґрунтований та не суперечить інтересам дитини, обставини викладені у висновку об`єктивно відображають ставлення відповідача ОСОБА_2 до дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тоді як протилежного судом не встановлено.
Вказані обставини підтверджуються відомостями з позовної заяви, дослідженими в судовому засіданні письмовими матеріалами справи: копією свідоцтва про шлюб ОСОБА_2 та ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 від 06.06.2019, копією рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 13.12.2022 року по справі № 671/1244/22 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу; копією свідоцтва про народження ОСОБА_3 , серії НОМЕР_2 від 24.02.2020, довідкою про реєстрацію місця проживання ОСОБА_3 , витягом № 50 від 02.02.2023 про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні/будинку за адресою АДРЕСА_1 , актом обстеження матеріально-побутових умов проживання ОСОБА_4 від 03.02.2023, довідкою Управління соціального захисту населення Хмельницької районної державної адміністрації № 120 від 08.02.2022 про перебування ОСОБА_1 на обліку в управління, як одержувач допомоги на дитину ОСОБА_3 до 3- х років; довідкою Писарівського старостинського округу Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області № 115 від 23.02.2023, копією рішення Волочиського районного суду Хмельницької області від 20.12.2022 року по справі № 671/1245/22.
Статтею 11 Закону України «Про охорону дитинства» встановлено, що сім`я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім`ї разом з батьками або в сім`ї одного з них та на піклування батьків. Батько і мати мають рівні права та обов`язки щодо своїх дітей. Предметом основної турботи та основним обов`язком батьків є забезпечення інтересів своєї дитини.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про охорону дитинства» батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.
У ч. 7 ст. 7 СК України передбачено, що дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, установлених Конституцією України, Конвенцією про права дитини, іншими міжнародними договорами України, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Статтею 150 СК України передбачені обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини.
Згідно із ч. 4 ст. 155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава до позбавлення батьківських прав можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Пунктом 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 N 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» передбачено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Для позбавлення батьківських прав мало впевнитися в невиконанні обов`язків по вихованню. Належить також встановити, що батьки ухиляються від їх виконання свідомо.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов`язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.
V. Оцінка суду
Статтею 150 СК України передбачені обов`язки батьків щодо виховання та розвитку дитини.
Згідно із ч. 4 ст. 155 СК України ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків є підставою для покладення на них відповідальності, встановленої законом.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 11 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.
Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20.11.1989, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава до позбавлення батьківських прав можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.
Пунктом 15 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.03.2007 № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» передбачено, що позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей. Для позбавлення батьківських прав мало впевнитися в невиконанні обов`язків по вихованню. Належить також встановити, що батьки ухиляються від їх виконання свідомо.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.
Судом у даній справі встановлено, що відповідач ОСОБА_2 матеріально не утримує свою дочку ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , свідомо не піклується про фізичний і духовний розвиток дочки , не спілкується з дитиною, не виявляє інтересу до її внутрішнього світу. Одразу після народження дочки сторони у справі розійшлися, та стали проживати окремо, при цьому, дитиною опікується мати дитини - позивач у справі ОСОБА_1 , яка піклується про дочку та самостійно її утримує.
Зазначене свідчить про свідоме ухилення відповідачем від виконання своїх батьківських обов`язків відносно дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що, виходячи із положень статей 164-167 СК, та є підставою для позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав.
Згідно з пунктом 1 статті 3 Конвенції «Про права дитини» від 20.11.1989 року (надалі - Конвенція), дитина наділяється правом на те, щоб її найкращі інтереси оцінювалися і бралися до уваги в якості першочергового міркування при прийнятті в її відношенні будь-яких дій або рішень як в державній, так і в приватній сфері. Більш того, в ньому втілений один з фундаментальних принципів Конвенції.
Європейський Суд в своїй прецедентній практиці виробив дві умови, які необхідно враховувати при визначенні основних інтересів дитини у кожному конкретному випадку: по-перше, у якнайкращих інтересах дитини буде збереження її зв`язків із сім`єю, крім випадків, коли сім`я виявляється особливо непридатною або явно неблагополучною; по-друге, у якнайкращих інтересах дитини буде забезпечення її розвитку у безпечному, спокійному та стійкому середовищі, що не є неблагополучним (пункт 100 рішення у справі «Мамчур проти України»).
Дослідивши обставини даної справи та оцінюючи проблему забезпечення якнайкращих інтересів дитини, з огляду на те, що відповідач ОСОБА_2 не виявляє бажання опікуватися дочкою, та брати участь у її житті, тобто, свідомо ухиляється від виконання батьківських обов`язків, суд, встановивши, що в даній конкретній ситуації існують виключні обставини, за яких відповідач може бути позбавлений батьківських прав, що не суперечить статті 9 Конвенції, доходить висновку, що позбавлення батьківських прав відповідача буде відповідати інтересам дитини ОСОБА_3 , а тому позов підлягає задоволенню.
VI. Розподіл судових витрат між сторонами
Відповідно до п.14 ч. 2 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
У зв`язку з викладеним, необхідно повернути позивачу з державного бюджету 536 грн 80 коп. судового збору (1073,60 грн/2),та стягнути з відповідача на користь позивача 536 грн 80 коп. судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 141, 142, 206, 264-265 ЦПК України, ст.ст. 150, 155, 164 СК України, суд,-
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: орган опіки та піклування Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, орган опіки та піклування Антонінської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, про позбавлення батьківських прав - задовольнити.
ОСОБА_2 позбавити батьківських прав відносно дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Повернути ОСОБА_1 з державного бюджету 536 гривень 80 копійок судового збору.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 536 гривень 80 копійок.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4 .
Третя особа - орган опіки та піклування Війтовецької селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, місцезнаходження: 31256, Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Війтівці, вул. Героїв України, буд. 10Г.
Третя особа - орган опіки та піклування Антонінської селищної ради Хмельницького району Хмельницької області, місцезнаходження: 31022, Хмельницька область, Хмельницький район, смт. Антоніни, площа Графська, буд. 6.
Суддя Р. В. Вознюк
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122526958 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Красилівський районний суд Хмельницької області
Вознюк Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні