Справа № 709/1083/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2024 року с-ще Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника органу пробації ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Чорнобаївського районного суду Черкаської області подання Золотоніського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області стосовно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , засудженого вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня 2024 року за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на
5 років, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки,
- про приведення судового рішення у відповідність, -
в с т а н о в и в:
Т.в.о. начальника Золотоніського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області (далі Золотоніський районний сектор № 2) ОСОБА_6 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із поданням про приведення судового рішення у відповідність відносно засудженого ОСОБА_5 .
Подання мотивоване тим, що 09 серпня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18 липня 2024 року № 3886-ІХ, відповідно до якого підвищено поріг кримінальної відповідальності за крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрату чужого майна, чим скасовано кримінальну відповідальність за вчинення таких діянь, якщо вартість викраденого майна складає менше двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, який в частині правопорушень адміністративного та кримінального законодавства дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи, а прожитковий мінімум встановлюється законом станом на 01 січня поточного року.
За вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня
2023 року ОСОБА_5 29 листопада 2022 року здійснив крадіжку мобільного телефону, вартість якого, згідно з висновком судово-товарознавчої експертизи від 12 грудня 2022 року становить 966,33 грн.
Сума двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян станом на 01 січня 2022 року становить 2481,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 74 КК України, особа, засуджена за діяння, карність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.
Враховуючи вищевикладене, т.в.о. начальника Золотоніського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області ОСОБА_6 звернувся до суду із відповідним поданням.
У судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 не заперечувала проти задоволення даного подання.
У судовому засіданні представник органу пробації ОСОБА_4 подання підтримала та просила задовольнити з підстав, вказаних у ньому.
У судове засідання ОСОБА_5 не з`явився, про дату, час та місце розгляду подання повідомлений належним чином, жодних заяв чи клопотань на адресу суду не направив, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до положень ч. 5 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання засудженого, який був належним чином повідомлений про місце та час розгляду клопотання, не перешкоджає проведенню судового розгляду.
Розглянувши матеріали подання Золотоніського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області суд встановив наступне.
Вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня
2024 року ОСОБА_5 визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України і призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років; на підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_5 від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки; на підставі п.п. 1, 2
ч. 1, п.п. 2, 5 ч. 2 ст. 76 КК України покладено на ОСОБА_5 наступні обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання або роботи; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації, пройти курс лікування від захворювання, що становить небезпеку для здоров`я інших осіб (інфільтрований туберкульоз правої легені) (а.с. 8 12).
Вказаний вирок суду набрав законної сили 23 липня 2024 року, що підтверджується копією розпорядження про виконання судового рішення, що набрало законної сили (а.с. 7).
Як вбачається із змісту вказаного вироку, ОСОБА_5 було визнано винуватим за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 185 КК України - таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене в умовах воєнного стану.
Так, ОСОБА_5 здійснив крадіжку мобільного телефону, вартість якого, згідно з висновком судово-товарознавчої експертизи від 12 грудня 2022 року становить 966,33 грн.
09 серпня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ, відповідно до якого стаття 51 Кодексу України про адміністративне правопорушення - «Дрібне викрадення чужого майна», викладена в новій редакції та передбачає, що дрібним викраденням чужого майна являється діяння, якщо вартість такого майна на момент вчинення правопорушення не перевищувала 2 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Відповідно до п. 5 підрозділу 1розділу XX Податкового кодексу України, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 грн., крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної пп.169.1.1 п. 169.1
ст. 169розділуIVцьогоКодексудля відповідного року.
Так пп.169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу Українивизначено, що податкова соціальна пільга дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку.
В свою чергу, починаючи з 09 серпня 2024 року майновим критерієм відмежування дрібної крадіжки, за яку передбачено адміністративну відповідальність, від крадіжки як кримінального правопорушення, є два неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Сума двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян станом на 01 січня 2022 року (рік, у якому було вчинено кримінальне правопорушення) становить 2481,00 грн.
Відповідно до ч. 1ст. 5 КК Українизакон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.
На підставі ч. 6ст. 3 КК Українизміни до законодавства України про кримінальну відповідальність можуть вноситися виключно законами про внесення змін до цьогоКодексута/або до кримінального процесуального законодавства України, та/або до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до правового висновку Об`єднаної палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду від 07 жовтня 2024 року (справа № 278/1566/21) зміна до ст. 51 КУпАП, яка стосується збільшення розміру коефіцієнта НМ для кваліфікації відповідних діянь як адміністративного правопорушення, є законом про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння для діянь, предметом посягання яких було майно на суму, що не перевищує 2 НМ. Визначення суми, яка дорівнює 2 НМ, здійснюється виходячи з розміру НМ, що діяв на час вчинення відповідного діяння.
Питання, що виникають у кримінальних провадженнях у зв`язку з набуттям чинності Законом № 3886-IX, вирішуються судами за правилами, передбаченими для випадків, коли втратив чинність закон, яким установлювалася кримінальна протиправність діяння.
Відповідно до п. 13 ч. 1ст. 537 КПК Українипід час виконання вироків суд, визначений ч. 2ст. 539 КПК, має право вирішувати питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених ч. 2, 3ст. 74 КК України.
На підставі ч. 2ст. 74 КК Україниособа, засуджена за діяння, караність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.
Згідно зі п. 2 ч. 2ст. 539 КПК Україниклопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, у разі необхідності вирішення питань, передбачених, зокрема, п. 13 ч. 1ст. 537 КПК.
Враховуючи вищевикладене,суд приходитьдо висновкупро наявністьпідстав длязадоволення даногоподання тазвільнення ОСОБА_5 від призначеного йому покарання за вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня 2024 року, у зв`язку з декриміналізацією діяння відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від 18липня 2024 року.
Керуючись ст.ст. 369-371, 537, 539 КПК України, ст. 165 КВК України, на підставі
ст. 78 КК України, -
п о с т а н о в и в:
Подання Золотоніського районного сектору № 2 філії Державної установи «Центр пробації» в Черкаській області про приведення судового рішення у відповідність відносно ОСОБА_5 задовольнити.
Звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засудженого вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня 2024 року за ч. 4 ст. 185 КК України до покарання у виді позбавлення волі строком на
5 років, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, від призначеного йому покарання за вироком Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 21 червня 2024 року (справа
№ 709/1083/22), у зв`язку з декриміналізацією діяння відповідно до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» № 3886-ІХ від
18липня 2024 року.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом семи днів з дня її оголошення шляхом подання апеляційної скарги через Чорнобаївський районний суд Черкаської області.
Повний текст ухвали проголошено 23 жовтня 2024 року о 10:15 год.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122529787 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Романова О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні