ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29607, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1, e-mail: inbox@km.arbitr.gov.ua, тел.(0382)71-81-84
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" жовтня 2024 р. м.Хмельницький Справа № 918/844/24
Суддя Господарського суду Хмельницької області Шевчук О.І., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вікторіятранссервіс" м. Вараш
до акціонерного товариства НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ЕНЕРГОАТОМ м. Київ
та до відокремленого підрозділу Хмельницька атомна електрична станція м. Нетішин
про стягнення 910177,47 грн.
В С Т А Н О В И В:
До Господарського суду Хмельницької області 18.10.2024 з Господарського суду Рівненської області надійшла справа №918/844/24 для розгляду за територіальною юрисдикцією (підсудністю) за ухвалою Господарського суду Рівненської області від 23.09.2024.
Згідно матеріалів справи Товариство з обмеженою відповідальністю "Вікторіятранссервіс" м.Вараш звернулося з позовною заявою до акціонерного товариства НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ЕНЕРГОАТОМ м.Київ та до відокремленого підрозділу Хмельницька атомна електрична станція м.Нетішин про стягнення 910177,47 грн. заборгованості за договором поставки.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.10.2024р., вказану позовну заяву передано для розгляду судді Шевчук О.І.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Порядок та розмір справляння судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 зазначеного Закону, ставка судового збору за подання позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" визначено, що ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року встановлено в розмірі 3028,00грн.
Однак в матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору в повному обсязі за подання майнової вимоги в розмірі 1,5 відсотка ціни позову (910177,47 грн.) з урахуванням вимог ч.3 ст.4 Закону України „Про судовий збір", що становить 10922,13 грн.
Позивачем подано платіжну інструкцію №88 від 23.07.2023 про сплату 3028 грн. судового збору.
З огляду на наведене, позивачеві належить доплатити 7894,13 грн. судового збору.
Відповідно до п.4 ч.3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити позовні вимоги: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Як передбачено ч. 1 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Згідно ч.2 ст.4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Водночас, згідно з ч.2,3 ст.95 ЦК України представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.
Як вбачається із позовної заяви, позивач вказав відповідачем відокремлений підрозділ "Хмельницька атомна електрична станція". Тобто, позивачем при поданні даного позову визначено відповідачем відокремлений підрозділ, що не має статусу юридичної особи, а також зазначено код ЄДРПОУ не сторони у справі - юридичної особи, а відокремленого підрозділу.
Також суд звертає увагу, що згідно ордеру серії ВК №1143188 В.В.Василюк надано повноваження представляти інтереси в Господарському суді Рівненської області, однак враховуючи передачу матеріалів справи до Господарського суду Хмельницької області, наразі до позовної заяви не додано доказів повноважень на представництво позивача в Господарському в суді Хмельницької області.
З матеріалів справи також вбачається, що позивач не надав належних доказів надсилання позовної заяви відповідачу АТ НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ЕНЕРГОАТОМ, зокрема у доданій до позовної заяви квитанції №1693836 не зазначено у переліку документів про скерування відповідачу самої позовної заяви.
Також, судом враховується, що в прохальній частині позовної заяви позивач вказав юридичну особу, яка на момент подання заяви припинила свою діяльність.
Так, постановою Кабінету міністрів України №1420 від 29.12.2023 р. вирішено утворити Акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (далі - товариство), 100 відсотків акцій якого належать державі, шляхом перетворення Державного підприємства «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (код ЄДРПОУ 24584661).
З відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вбачається, що 11.01.2024 року вчинено запис про державну реєстрацію юридичної особи - Акціонерне товариство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (код ЄДРПОУ 24584661); номер запису 1000741450000105879.
Також, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 11.01.2024 вчинено запис про припинення юридичної особи - Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» (код ЄДРПОУ 24584661); номер запису 1000741120251000221. Тобто, на момент звернення до суду із заявою про видачу судового наказу боржник - державне підприємство "НАЕК "Енергоатом" припинене в результаті реорганізації, правонаступником якого є акціонерне товариство "НАЕК "Енергоатом".
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 162 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
Виходячи з викладеного, суд вважає за належне залишити позовну заяву без руху для подання доказів сплати судового збору в повному обсязі та усунення недоліків вказаних в мотивувальній частині ухвали суду.
У разі невиконання вимог ухвали у визначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Вікторіятранссервіс" до акціонерного товариства НАЦІОНАЛЬНА АТОМНА ЕНЕРГОГЕНЕРУЮЧА КОМПАНІЯ ЕНЕРГОАТОМ та до відокремленого підрозділу Хмельницька атомна електрична станція про стягнення 910177,47 грн. залишити без руху, надавши позивачу строк у десять днів для усунення зазначених недоліків з дня вручення ухвали та для подання доказів сплати судового збору в розмірі 7894,13 грн., враховуючи зміст заявлених позовних вимог.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 23.10.2024
СуддяО.І. Шевчук
Віддрук: 3 прим.:
1 до справи
2 позивачу (електронний суд)
3- представнику позивачу (електронний суд)
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122543226 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Шевчук О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні