Ухвала
від 23.10.2024 по справі 925/1012/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

23 жовтня 2024 року Справа № 925/1012/23

Господарський суд Черкаської області у складі головуючого судді Васяновича А.В.,

секретар судового засідання Ібрагімова Є.Р.,

за участі представників сторін:

від стягувача представник не з`явився,

від боржника представник не з`явився,

від третьої особи - представник не з`явився,

від Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) - представник не з`явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні

заяву Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у

Черкаському районі Черкаської області Центрального

міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ)

про затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення

у справі

за позовом акціонерного товариства Національна акціонерна компанія

Нафтогаз України, м. Київ

до комунального підприємства Тепломережа, м. Корсунь

Шевченківський, Черкаської області,

за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача:

товариства з обмеженою відповідальністю Оператор

газотранспортної системи України, м. Київ

про стягнення 6 817 353 грн. 87 коп. вартості безпідставно набутого

майна

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Черкаської області від 05 лютого 2024 року позов задоволено частково.

Стягнуто з комунального підприємства Тепломережа на користь акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України 3 597 421 грн. 37 коп. вартості безпідставно набутого майна та 53 962 грн. 76 коп. судового збору.

В решті вимог в позові відмовлено.

11 березня 2024 року на виконання вищевказаного рішення судом було видано наказ.

11 жовтня 2024 року від Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) надійшла заява про затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 14 жовтня 2024 року розгляд заяви Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення призначено в судовому засіданні на 14 год. 00 хв. 23 жовтня 2024 року.

Учасники справи в судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили (за виключенням боржника).

Від боржника надійшла заява про розгляд заяви ДВС за відсутності його представника.

Розглянувши заяву Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) та дослідивши докази, судом враховано наступне:

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України Про виконавче провадження сторони у процесі виконання рішення відповідно до процесуального законодавства мають право укласти мирову угоду, що затверджується (визнається) судом, який видав виконавчий документ.

Відповідно до ст. 330 ГПК України мирова угода, укладена між сторонами, або заява про відмову стягувача від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмовій формі державному або приватному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ.

Питання затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення, задоволення заяви про відмову стягувача від примусового виконання рішення вирішується судом протягом десяти днів з дня надходження до суду відповідної заяви, про що постановляється ухвала.

Суд має право відмовити у затвердженні мирової угоди у процесі виконання рішення з підстав, визначених статтею 192 цього Кодексу, а у задоволенні заяви про відмову від примусового виконання рішення - з підстав, визначених статтею 191 цього Кодексу.

Стаття 192 ГПК України передбачає, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов`язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Згідно із ч. 5 ст. 192 ГПК України суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:

1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або

2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Судом встановлено, що на виконанні Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) перебуває виконавче провадження №75093318 з примусового виконання наказу зі справи №925/1012/23 від 11 березня 2024 року.

Державним виконавцем 22 травня 2024 року прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження.

У ході примусового виконання рішення суду по даній справі сторонами виконавчого провадження було укладено мирову угоду та подано її державному виконавцю.

Мирову угоду укладено 29 липня 2024 року між стягувачем за наказом - акціонерним товариством Національна акціонерна компанія Нафтогаз України та боржником - комунальним підприємством Тепломережа.

Згідно умов мирової угоди боржник зобов`язується виплатити в повному обсязі вартість безпідставно набутого майна (природного газу) у сумі 3 595 421,37 грн., шляхом перерахування щомісяця коштів на поточний рахунок стягувана частинами, не пізніше останнього числа місяця, впродовж 36 місяців, відповідно до графіка наведеного у мировій угоді, починаючи з 31 серпня 2024 року по 31 липня 2027 року.

Також сторони домовилися, що КП Тепломережа зобов`язується відшкодувати НАК Нафтогаз України залишок судового збору, стягнутого рішенням суду, який станом на день укладення цієї мирової угоди становить 53 962,76 грн., шляхом перерахування вказаної суми на рахунок НАК Нафтогаз України протягом 10 (десяти) робочих днів з дня затвердження даної мирової угоди судом.

Тобто, мирова угода спрямована на розстрочку виконання рішення місцевого господарського суду по даній справі.

Судом враховано, що частиною сьомою статті 46 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Мирова угода це договір, який укладається сторонами з метою припинення спору та на умовах, погоджених сторонами.

На стадії виконання рішення суду мирова угода може передбачати, зокрема, умови про відстрочку/розстрочку або прощення стягнутого судом боргу.

Отже, сторони самостійно врегульовують певні розбіжності на погоджених умовах з врахуванням інтересів сторін.

Мирова угода є вираженням взаємного волевиявлення сторін, що спрямоване на вирішення спору між ними на основі компромісу та припинення його подальшого судового розгляду або примусового виконання.

У ній можуть вирішуватися питання, що стосуються виключно прав і обов`язків сторін.

В такий спосіб мирова угода є однією з форм прояву свободи (диспозитивності) в реалізації сторонами господарського процесу своїх прав, що проявляється в укладенні між ними угоди про заміну зобов`язання, на підставі якого й виник спір, іншим зобов`язанням з метою врегулювання такого спору.

В частині першій статті 192 Господарського процесуального кодексу України, а також частині першій статті 330 названого процесуального Закону визначено суб`єктний склад відносин щодо укладення мирової угоди - сторони по справі.

При цьому за змістом статті 45 цього Кодексу сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

За змістом ст. 15 Закону України Про виконавче провадження сторонами виконавчого провадження є стягувач та боржник.

Відповідно до частини першої, третьої статті 41 Господарського процесуального кодексу України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони та треті особи. У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Дану мирову угоду, як вже зазначалося вище укладено сторонами виконавчого провадження.

Суд дійшов висновку, що умови мирової угоди не суперечать закону, вони є виконуваними, а дії представників сторін мирової угоди відповідають інтересам осіб, яких вони представляють.

Керуючись ст. ст. 234, 330 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Заяву Корсунь-Шевченківського відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення у справі 925/1012/23 - задовольнити.

2.Затвердити мирову угоду, укладену 29 липня 2024 року між стягувачем - акціонерним товариством Національна акціонерна компанія Нафтогаз України та боржником - комунальним підприємством Тепломережа в процесі виконання рішення у справі 925/1012/23 згідно умов якої:

1.Сторони визнають, що залишок заборгованості за рішенням суду на день укладення цієї мирової угоди становить 3 649 384,13 грн. (три мільйони шістсот сорок дев`ять тисяч триста вісімдесят чотири гривні 13 копійок), у тому числі: залишок вартості безпідставно набутого майна (природного газу) - 3 595 421,37 грн.; судовий збір - 53 962,76 грн.

2.Боржник зобов`язується виплатити в повному обсязі вартість безпідставно набутого майна (природного газу) у сумі 3 595 421,37 грн., зазначену в пункті 1 мирової угоди, шляхом перерахування щомісяця коштів на поточний рахунок стягувача частинами, не пізніше останнього числа місяця, впродовж 36 місяців, відповідно до такого графіка погашення заборгованості (далі - Графік погашення заборгованості):

31 серпня 2024 року 5 000,00 грн.;

30 вересня 2024 року 5 000,00 грн.;

31 жовтня 2024 року 5 000,00 грн.;

30 листопада 2024 року 195 000,00 грн.;

31 грудня 2024 року 195 000,00 грн.;

31 січня 2025 року 195 000,00 грн.;

28 лютого 2025 року 195 000,00 грн.;

31 березня 2025 року 195 000,00 грн.;

30 квітня 2025 року 195 000,00 грн.;

31 травня 2025 року 5 000,00 грн.;

30 червня 2025 року 5 000,00 грн.;

31 липня 2025 року 5 000,00 грн.;

31 серпня 2025 року 5 000,00 грн.;

30 вересня 2025 року 5 000,00 грн.;

31 жовтня 2025 року 5 000,00 грн.;

30 листопада 2025 року 195 000,00 грн.;

31 грудня 2025 року 195 000,00 грн.;

31 січня 2026 року 195 000,00 грн.;

28 лютого 2026 року 195 000,00 грн.;

31 березня 2026 року 195 000,00 грн.;

30 квітня 2026 року 195 000,00 грн.;

31 травня 2026 року 5 000,00 грн.;

30 червня 2026 року 5 000,00 грн.;

31 липня 2026 року 5 000,00 грн.;

31 серпня 2026 року 5 000,00 грн.;

30 вересня 2026 року 5 000,00 грн.;

31 жовтня 2026 року 5 000,00 грн.;

30 листопада 2026 року 195 000,00 грн.;

31 грудня 2026 року 195 000,00 грн.;

31 січня 2027 року 195 000,00 грн.;

28 лютого 2027 року 195 000,00 грн.;

31 березня 2027 року 195 000,00 грн.;

30 квітня 2027 року 195 000,00 грн.;

31 травня 2027 року 5 000,00 грн.;

30 червня 2027 року 5 000,00 грн.;

31 липня 2027 року 421,37 грн.

3.КП Тепломережа зобов`язується відшкодувати НАК Нафтогаз України залишок судового збору, стягнутого рішенням суду, який станом на день укладення цієї мирової угоди становить 53 962,76 грн. (п`ятдесят три тисячі дев`ятсот шістдесят дві гривні 76 копійок), шляхом перерахування вказаної суми на рахунок НАК Нафтогаз України протягом 10 (десяти) робочих днів з дня затвердження даної мирової угоди судом.

4.Перерахування грошових коштів, зазначених у пункті 3 мирової угоди, та чергові щомісячні платежі згідно з Графіком погашення заборгованості, визначеним у пункті 2 мирової угоди, боржник здійснює на поточний рахунок стягувана № НОМЕР_1 в AT Ощадбанк, м. Київ.

У разі зміни будь-яких реквізитів відповідна сторона зобов`язана повідомити про це іншій стороні не пізніше 3 (трьох) календарних днів з дати виникнення змін.

У разі зміни платіжних реквізитів стягувача боржник повинен здійснювати перерахування з урахуванням нових реквізитів, з дня отримання від стягувача письмового повідомлення про таку зміну платіжних реквізитів.

5.При перерахуванні грошових коштів боржник зобов`язується у графі призначення платежу зазначати: на виконання мирової угоди у справі №925/1012/23.

6.Сплачені кошти першочергово зараховуються в рахунок погашення суми судового збору. Далі погашається вартість безпідставно набутого майна - природного газу.

7.Зобов`язання боржника зі сплати платежів згідно з графіком погашення заборгованості вважаються виконаними за умови надходження на рахунок стягувача грошових коштів у строк та сумі, що визначені Графіком погашення заборгованості.

8.У разі, коли у боржника існує прострочена сума оплати щомісячних платежів за попередні місяці згідно з Графіком погашення заборгованості, стягувач зараховує кошти, що надійшли від боржника, як погашення заборгованості за простроченими платежами попередніх періодів незалежно від зазначеного в платіжному дорученні призначення платежу.

9.Боржник має право на дострокове погашення заборгованості, визначеної графіком погашення заборгованості.

10.Виконання зобов`язань за мировою угодою здійснюється згідно з Графіком погашення заборгованості, визначеним у пункті 2 мирової угоди, з дня її затвердження судом. Щомісячні платежі згідно з Графіком погашення заборгованості, визначеним у пункті 2 мирової угоди, які передують місяцю, в якому затверджена мирова угода (у разі наявності), здійснюються боржником на рахунок стягувача впродовж 10 (десяти) робочих днів з дня її затвердження судом.

У разі надходження коштів в рахунок погашення заборгованості за рішенням суду у період з дня укладення мирової угоди до дня її затвердження судом стягувач зараховує такі кошти у порядку, визначеному пунктами 6 та 8 мирової угоди.

11.У разі невиконання або неналежного виконання боржником мирової угоди в частині дотримання Графіка погашення заборгованості та/або відшкодування судових витрат у розмірі та у строк, визначені у пункті 3 мирової угоди, стягувач має право пред`явити ухвалу про затвердження мирової угоди для примусового виконання в частині стягнення прострочених платежів за мировою угодою.

У разі невиконання або неналежного виконання боржником мирової угоди, яке полягає в повному або частковому нездійсненні платежів згідно з Графіком погашення заборгованості, з урахуванням пункту 10 мирової угоди, у розмірі, що дорівнює або перевищує суму тримісячних платежів, вважається, що строк погашення усієї суми залишку заборгованості, зазначеної у пункті 1 мирової угоди, настав, а стягувач має право пред`явити ухвалу про затвердження мирової угоди для примусового виконання з метою стягнення усієї суми залишку заборгованості за мировою угодою.

12.У разі прийняття рішення про припинення боржника, не пов`язаного з банкрутством, або визнання його банкрутом, вважається, що строк погашення всієї суми залишку заборгованості, зазначеної у пункті 1 мирової угоди, настав.

13.Сторони усвідомлюють, що у разі затвердження судом мирової угоди, виконавче провадження підлягає закінченню з підстави, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 39 Закону України Про виконавче провадження.

Наслідки закінчення виконавчого провадження у зв`язку з затвердженням судом мирової угоди, передбачені положеннями статті 40 Закону України Про виконавче провадження, сторонам зрозумілі.

14.Сторони підтверджують, що укладають мирову угоду в добровільному порядку, її умови є зрозумілими, відповідають волевиявленню сторін та породжують правові наслідки, які відповідають інтересам сторін, а також не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

15.Представники сторін, що підписують мирову угоду, підтверджують та гарантують, що вони мають усі необхідні передбачені чинним законодавством України та установчими документами повноваження на її підписання та не мають будь-яких застережень та/або обмежень таких повноважень.

16.Мирова угода набирає чинності з дня її затвердження господарським судом.

17.Мирова угода складена у трьох автентичних примірниках, які мають однакову юридичну силу: по одному для кожної із сторін та один - для господарського суду.

3. Копію ухвали надіслати учасникам справи та Корсунь-Шевченківському відділу державної виконавчої служби у Черкаському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

Ухвала може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду в порядку та строки визначені ст.ст. 255-257 ГПК України.

Ухвала про затвердження мирової угоди відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України Про виконавче провадження є виконавчим документом.

Ухвала набрала законної сили: 23 жовтня 2024 року.

Дата видачі ухвали: 23 жовтня 2024 року.

Строк пред`явлення ухвали до виконання: 01 серпня 2030 року.

Суддя А.В. Васянович

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення23.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122543269
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/1012/23

Ухвала від 23.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 14.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Судовий наказ від 11.03.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Рішення від 05.02.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 18.01.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 28.12.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 26.12.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 28.11.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 23.11.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

Ухвала від 06.11.2023

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Васянович А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні