ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
24 жовтня 2024 рокум. ДніпроСправа № 160/23323/24
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Басова Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом Дніпровського державного університету внутрішніх справ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом Дніпровського державного університету внутрішніх справ (далі позивач, ДДУВС) до ОСОБА_1 (далі відповідач, ОСОБА_1 ), в якому просив суд:
- стягнути з ОСОБА_1 до бюджету у сумі 71 254 грн 07 коп. на користь держави в особі центрального органу виконавчої влади - МВС України в особі його структурного підрозділу - Дніпровського державного університету внутрішніх справ витрати, пов`язані з його утриманням у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ.
В обґрунтування позову зазначено, що ОСОБА_1 проходив публічну службу в органах внутрішніх справ України з 2023 по 2024 рік.
Наказом Дніпровського державного університету внутрішніх справ від 31.07.2023 №173 о/с відповідача було зараховано курсантом першого курсу ДДУВС на денну форму навчання за державним замовленням та присвоєно спеціальне звання «рядовий поліції».
14.08.2023 на виконання вимог статті 74 Закону України «Про Національну поліцію» між відповідачем, ДДУВС та Головним управлінням Національної поліції в Луганській області був укладений Контракт №536 про здобуття освіти у ДДУВС.
18.06.2024 відповідач звернувся до керівництва Дніпровського державного університету внутрішніх справ з рапортом про відрахування з навчання та звільнення зі служби в Національній поліції за власним бажанням.
Наказом Дніпровського державного університету внутрішніх справ від 20.06.2024 № 447 о/с відповідача було звільнено зі служби в поліції за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію».
Пунктом 3.5 Контракту № 536 передбачено, що у разі дострокового розірвання контракту, а також звільнення зі служби в поліції протягом трьох років після закінчення навчання відповідач зобов`язаний відшкодувати Міністерству внутрішніх справ в особі ДДУВС витрати, пов`язані з утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до п.4 ст.74 Закону України «Про Національну поліцію» в розмірі, визначеному у довідці-розрахунку. Таким чином, відповідача звільнено з Національної поліції, за п.7 ч.1 ст.7 (за власним бажанням) Закону України «Про Національну поліцію», тим самим відповідачем було порушено вимоги Контракту №536, а тому виникає зобов`язання відшкодувати витрати пов`язанні з утриманням в ДДУВС.
Оскільки відповідачем не були виконанні взяті на себе зобов`язання за Контрактом № 536, згідно з розрахунком витрат, здійсненим відповідно до Порядку розрахунку витрат, пов`язаних з утриманням курсантів у вищих навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства транспорту та зв`язку України, Адміністрації Державної прикордонного служби України, Управління державної охорони України, Служби безпеки України від 17.07.2007 №419/831/240/605/537/219/534, відповідач повинен відшкодувати витрати, пов`язані з його утриманням у ДДУВС за 2023-2024 роки у розмірі 71254,07 грн.
Враховуючи вищевикладене, позивач звернувся до суду та просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року відкрито провадження у справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року відмовлено Дніпровському державному університету внутрішніх справ у задоволенні клопотання про залучення до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору, Головне управління Національної поліції в Луганській області.
Також ухвалою суду від 20.09.2024 запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі надіслати суду через підсистему "Електронний суд" відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
На даний час адреса місця реєстрації відповідача є: АДРЕСА_1 , що відноситься до тимчасово окупованих територій.
Відповідно до статті 12-1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають електронного кабінету, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання.
Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться на тимчасово окупованій території і які не мають електронного кабінету, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади України з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень або шляхом розміщення тексту відповідного судового рішення на офіційному веб-порталі судової влади України з урахуванням вимог, визначених Законом України "Про доступ до судових рішень", у разі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру судових рішень.
Передбачений цією статтею порядок виклику в суд та повідомлення про судове рішення може застосовуватися стосовно інших учасників судового процесу, адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи яких знаходиться на тимчасово окупованій території, якщо від цього залежить реалізація ними своїх процесуальних прав і обов`язків.
Оскільки відповідач не має офіційної електронної адреси, тому про час та місце розгляду справи повідомити немає можливості, з урахуванням пункту 20 Перехідних положень та на виконання статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) на офіційному веб-сайті 23.09.2024 розміщено оголошення про постановлення судом ухвали про відкриття провадження по справі, що підтверджується матеріалами справи.
При цьому, в матеріалах справи зазначена фактична адреса мешкання позивача АДРЕСА_2 .
На вищевказану адресу засобами поштової кореспонденції було направлено відповідачу ухвалу Луганського окружного адміністративного суду від 20 вересня 2024 року про відкриття провадження у справі.
Матеріалами справи підтверджується, що 17.10.2024 до суду повернувся конверт, адресований відповідачу, з позначкою «за закінченням терміну зберігання».
Окрім цього, в матеріалах електронної справи наявна довідка від 23.09.2024 щодо неможливості повідомлення телефонограмою про постановлення ухвал суду від 20.09.2024 у справі №160/23323/24 відповідача ОСОБА_1 , у зв`язку з тим, що зв`язок відсутній.
Таким чином, судом вжито всіх заходів щодо належного повідомлення відповідача про постановлення ухвали про відкриття провадження у справі та можливість надання відзиву на позовну заяву.
Правом надання відзиву відповідач не скористався.
Частиною шостою статті 162 КАС України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Указом Президента України №64/2022 від 24 лютого 2022 року «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102- ІХ, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб (стаття 1), який в подальшому був неодноразово продовжений та Указом Президента України від 23 липня 2024 року №469/2024 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні" продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 12 серпня 2024 року строком на 90 діб.
Враховуючи дистанційний режим роботи суддів та працівників апарату Луганського окружного адміністративного суду з 02.05.2022, з метою збереження життя і здоров`я та забезпечення безпеки суддів і працівників апарату суду, судом розглянуті матеріали електронної справи.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд встановив таке.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 .
14.08.2023 між ОСОБА_1 та Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ в особі ректора полковника поліції Моргунова Олександра Анатолійовича було укладено контракт №536 про здобуття освіти у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ. Предметом контракту є підготовка за державним замовленням на денній формі навчання здобувача ступеня вищої освіти бакалавра за спеціальністю 081 Право.
18.06.2024 ОСОБА_1 звернувся до ректора Дніпровського державного університету внутрішніх справ поліції Олександра Моргунова, в якому просив відрахувати з навчання та звільнити зі служби в Національній поліції за власним бажанням. В рапорті також зазначено, що з порядком відшкодування вартості навчання ОСОБА_1 ознайомлений.
Відповідно до витягу з наказу Дніпровського державного університету внутрішніх справ від 20.06.2024 №447 ос рядового поліції ОСОБА_1 (0201454), курсанта першого курсу факультету підготовки фахівців для органів досудового розслідування Національної поліції України відраховано з навчання 21 червня 2024 року. Сума витрат станом на 21 червня 2024 року, що підлягає відшкодуванню, становить 71254,07 гривень. Вислуга років станом на 21 червня 2024 року в календарному обчисленні складає 00 років 10 місяців 07 днів. Звільнено відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» зі служби в поліції за п.7 ч.1 ст.77 (за власним бажанням).
З довідки розрахунку №65 від 19.07.2024 вбачається, що вартість речового майна на утримання ОСОБА_1 складає 16655,20 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактичних витрат на продовольче забезпечення курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 13027,18 грн та за 2024 рік 8449,51 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактичних витрат за теплоенергію курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 1436,20 грн та за 2024 рік 1006,46 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактичних витрат за водопостачання та водовідведення курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 800,00 грн та за 2024 рік 773,99 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактичних витрат за електропостачання курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 2410,65 грн та за 2024 рік 1940,90 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактично отриманого грошового забезпечення курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 10569,13 грн та за 2024 рік 13819,70 грн.
З довідки від 23.07.2024 №310 розрахунку фактичних витрат на медичне забезпечення курсанта ОСОБА_1 за 2023 рік складає 240,02 грн та за 2024 рік 125,13 грн.
Загальний розмір фактичних витрат, пов`язаних з утриманням курсанта ОСОБА_1 у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ за 2023-2024 рр. складає 71254,07 грн, що підтверджується довідкою-розрахунком від 23.07.2024 №310.
20.06.2024 Дніпровським державним університетом внутрішніх справ сформовано повідомлення про необхідність відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням за період навчання за державним замовленням у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ ОСОБА_1 відповідно до п.5 «Порядку відшкодування особами витрат, пов`язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 №261, в якому зазначено, що керівництво університету повідомляє про необхідність протягом 30 днів з моменту отримання даного повідомлення відшкодувати Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов`язані з утриманням в навчальному закладі у сумі 71254,07 грн.
Вищевказане повідомлення отримано ОСОБА_1 особисто 21 червня 2024 року, про що свідчить підпис останнього на повідомленні.
В подальшому, ДДУВС на адресу фактичного проживання відповідача направлено лист від 19.07.2024 №1/4122, яким повідомлено останнього, що відповідно до п.3.5 Контракту № 536, укладеного 14.08.2023, між ОСОБА_1 та Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ та ГУНП в Луганській області, в разі дострокового розірвання Контракту, а також звільнення зі служби в поліції протягом трьох років після закінчення навчання ОСОБА_1 зобов`язаний відшкодувати Міністерству внутрішніх справ України в особі ДДУВС витрати, пов`язані з утриманням у закладі вищої освіти, відповідно до п.4 ст.74 Закону України «Про Національну поліцію» в розмірі, визначеному у довідці-розрахунку. Згідно довідки-розрахунку, витрати пов`язані з утриманням ОСОБА_1 в університеті під час навчання складають 71254,07 грн. Також зазначено, що відповідно до п.5 Порядку відшкодування особами витрат, пов`язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 № 261, ОСОБА_1 необхідно відшкодувати зазначену суму витрат протягом 30 діб з моменту отримання цього листа.
У зв`язку з невідшкодуванням відповідачем у добровільному порядку витрат, пов`язаних з його утриманням у вищому навчальному закладі, позивач звернувся з даним позовом до суду.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України від 02.07.2015 №580-VIII "Про Національну поліцію" (далі - Закон № 580-VIII) .
Відповідно до положень статті 72 Закону № 580-VIII професійне навчання поліцейських складається з: 1) первинної професійної підготовки; 2) підготовки у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання; 3) післядипломної освіти; 4) службової підготовки - системи заходів, спрямованих на закріплення та оновлення необхідних знань, умінь та навичок працівника поліції з урахуванням оперативної обстановки, специфіки та профілю його оперативно-службової діяльності.
Згідно із положеннями частини другої статті 74 Закону № 580-VIII підготовка фахівців за державним замовленням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, проводиться на підставі контракту про здобуття освіти, який укладається між навчальним закладом, відповідним органом поліції та особою, яка навчається.
Особи, які навчаються за державним замовленням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, у разі дострокового розірвання контракту про здобуття освіти з будь-яких підстав, крім звільнення зі служби в поліції на підставі підпунктів 2, 4 частини першої статті 77 цього Закону, а також поліцейські, звільнені зі служби в поліції протягом трьох років після закінчення вищезазначених навчальних закладів з будь-яких підстав, крім звільнення зі служби в поліції на підставі підпунктів 2, 4 частини першої статті 77 цього Закону, відшкодовують Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов`язані з їх утриманням у вищому навчальному закладі, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (частина четверта статті 74 Закону № 580-VIII).
Частиною п`ятою статті 74 Закону № 580-VIII передбачено, що у разі відмови від добровільного відшкодування витрат, зазначених у частині четвертій цієї статті, таке відшкодування здійснюється в судовому порядку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 №261 затверджено Порядок відшкодування особами витрат, пов`язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - Порядок № 261).
Цей Порядок визначає механізм відшкодування особами, які навчалися за денною формою навчання за державним замовленням (далі - особи) у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - вищі навчальні заклади), витрат, пов`язаних з їх утриманням у таких закладах (далі - витрати), у разі:
- дострокового розірвання контракту про здобуття освіти (далі - контракт) з будь-яких підстав, крім звільнення із служби в Національній поліції (далі - поліція) через хворобу (за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції) чи у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
- звільнення із служби в поліції протягом трьох років після закінчення вищого навчального закладу з будь-яких підстав, крім звільнення із служби в поліції через хворобу (за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції) чи у зв`язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів.
Пунктом 2 цього порядку регламентовано, що витрати відшкодовуються згідно з контрактом, укладеним між вищим навчальним закладом, відповідним органом поліції та особою, яка навчалася. У разі коли особа є неповнолітньою, установлення правових відносин здійснюється відповідно до вимог Цивільного кодексу України.
Типову форму контракту затверджує МВС.
Відповідно до пункту 3 Порядку № 261 відшкодування здійснюється в розмірі витрат, пов`язаних з: грошовим, продовольчим, речовим, медичним забезпеченням; оплатою комунальних послуг та спожитих енергоносіїв (тепло-, водопостачання, водовідведення, електроенергія).
Розрахунок витрат на утримання осіб (грошове, продовольче, речове та медичне забезпечення) у вищих навчальних закладах здійснюється відповідно до встановлених норм за їх фактичною вартістю.
Розрахунок комунальних послуг та спожитих енергоносіїв здійснюється виходячи із середнього обсягу споживання у відповідному вищому навчальному закладі на одну особу за добу за період її фактичного перебування в такому закладі.
Під час проведення розрахунків застосовуються тарифи, що встановлені для населення і діють у місцевості, в якій розташований вищий навчальний заклад, у відповідному навчальному році.
На підставі розрахунків вищого навчального закладу складається довідка про фактичні витрати на кожну особу за весь строк навчання, яка долучається до її особової справи.
Витрати відшкодовуються особою в повному розмірі за весь період її фактичного навчання (пункт 4 Порядку № 261).
Як вже було зазначено, 14.08.2023 між ОСОБА_1 та Дніпропетровським державним університетом внутрішніх справ в особі ректора полковника поліції ОСОБА_2 було укладено контракт №536.
Пунктом 3.5 Контракту № 536 передбачено, що у разі дострокового розірвання контракту, а також звільнення зі служби в поліції протягом трьох років після закінчення навчання відповідач зобов`язаний відшкодувати Міністерству внутрішніх справ в особі ДДУВС витрати, пов`язані з утриманням у вищому навчальному закладі, відповідно до пункту 4 статті 74 Закону України «Про Національну поліцію» в розмірі, визначеному у довідці-розрахунку.
Відтак, за умовами укладеного між відповідачем та університетом контракту відповідач зобов`язався відшкодувати Міністерству внутрішніх справ України витрати, пов`язані з її утриманням у вищому навчальному закладі, у разі звільнення з органів внутрішніх справ (зі служби в поліції) протягом трьох років після закінчення навчання, що обумовлює обов`язок останнього відшкодувати витрат, пов`язаних з його утриманням у вищому навчальному закладі.
Так, в довідці-розрахунку від 23.07.2024 №310 фактичних витрат, пов`язаних з утриманням курсанта ОСОБА_1 у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ за 2023-2024 рр. складає 71254,07 грн.
ОСОБА_1 особисто 21 червня 2024 року ознайомлений з повідомленням від 20.06.2024 Дніпровського державного університету внутрішніх справ про необхідність відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням за період навчання за державним замовленням у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ відповідно до п.5 «Порядку відшкодування особами витрат, пов`язаних з їх утриманням у вищих навчальних закладах із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.04.2017 №261.
Отже, відповідач обізнаний про необхідність відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням в навчальному закладі у разі дострокового розірвання контракту, проте, станом на час розгляду справи вказана заборгованість відповідачем не сплачена, а тому, враховуючи, що зазначеними вище нормативно-правовими актами передбачено відшкодування витрат, пов`язаних з утриманням особи у навчальному закладі, яка навчалась за рахунок коштів державного бюджету, має відшкодувати такі витрати.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов`язаний оцінити, виконуючи свої зобов`язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов`язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов`язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов`язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. "Руїз Торія проти Іспанії" (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки вказані витрати позивачем не понесені, судові витрати не підлягають відшкодуванню.
Керуючись статтями 2, 5-10, 19, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Дніпровського державного університету внутрішніх справ до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) на користь Держави в особі центрального органу виконавчої влади МВС України в особі його структурного підрозділу Дніпровського державного університету внутрішніх справ (p/p UA268201720313221003201017468, код 08571446, банк одержувача ДКСУ м. Київ, МФО 820172) витрати, пов`язані з його утриманням у Дніпровському державному університеті внутрішніх справ, у розмірі 71254 (сімдесят одна тисяча двісті п`ятдесят чотири) гривні 07 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.М. Басова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122550381 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Н.М. Басова
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турова Олена Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні