Справа № 183/10891/24
Провадження № 2/183/4497/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2024 року суддя Новомосковського міськрайонного суду Дніпропетровської області Оладенко О.С., ознайомившись із позовною заявою органу опіки та піклування в особі Підгородненської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області до ОСОБА_1 , третя особа Комунальний заклад «Центр соціальної підтримки дітей та сімей» ДОБРЕ ВДОМА «ДОР», про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дітей, , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач орган опіки та піклування в особі Підгородненської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1 , у якому просить:
- позбавити ОСОБА_1 батьківських прав відносно її малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ;
- стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , аліменти на утримання дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у розмірі 1/4 частини всіх видів доходу (заробітку), але не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на користь особи чи закладу, де будуть перебувати діти, до досягнення дітьми повноліття.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.ст.175, 176, 177 ЦПК України, виходячи з такого.
Так, у порушенні вимог п. п.2,3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить, зокрема, відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, відповідача та третьої особи; місцезнаходження, коду ЄДРПОУ, засобів зв`язку третьої особи; ціни позову.
Згідно з положенням п. 3 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців.
Крім того, ч. 4 ст. 177 ЦПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 4 ст. 175 ЦПК України якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
У позовній заяві позивач, як на підставу звільнення його від сплати судового збору посилається на вимоги п.14 ч. 2 ст. 3 Закону України «Про судовий збір».
Згідно з п. 14 ч.2 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Частиною другою статті 3 Закону України «Про судовий збір» визначено перелік заяв, позовних заяв та скарг, за подання яких не справляється судовий збір. Вказаною нормою розмежовано поняття «заява» та «позовна заява», та не віднесено позовні заяви про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб до переліку звільнених від сплати судового збору категорій справ.
Згідно зпп.1п.2ч.2ст.4ЗаконуУкраїни«Про судовийзбір»,за поданнядосудузаяви немайновогохарактеру,якаподанаюридичною особоюабофізичноюособою -підприємцем,ставкасудовогозбору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно із Законом України «Про державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб в Україні з 01 січня 2024 року становить 3028,00 грн. Отже, при поданні позову позивач повинен був сплатити за одну вимогу немайнового характеру 3028,00 грн. судового збору.
З урахуванням зазначеного, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, позовна заява підлягає залишенню без руху з повідомленням про це позивача і наданням йому строку для усунення зазначених недоліків десять днів з дня отримання копії ухвали - шляхом подання позовної заяви у новій редакції, із зазначенням відомостей про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, відповідача та третьої особи; місцезнаходження, коду ЄДРПОУ, засобів зв`язку третьої особи; ціни позову, щодо позовних вимог, які підлягають грошовій оцінці, з поданням копії позовної заяви відповідно до кількості учасників справи, а також сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн., з поданням суду доказів про його сплату.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185, 260 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву органу опіки та піклування в особі Підгородненської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області до ОСОБА_1 , третя особа Комунальний заклад «Центр соціальної підтримки дітей та сімей» ДОБРЕ ВДОМА «ДОР», про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на дітей, - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - 10 днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не буде усунено в строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Ухвала судускладена іпідписана 25 жовтня 2024 року .
Суддя Оладенко О.С.
Суд | Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122563100 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Оладенко О. С.
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Оладенко О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні