ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
(у порядку спрощеного позовного провадження)
"25" жовтня 2024 р.Cправа № 902/1108/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Виноградський О.Є., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" (місцезнаходження: вул. Пирогова, 131, м. Вінниця, Вінницький р-н, Вінницька обл., 21037; ідентифікаційний код юридичної особи: 41835359) № 13.4.13-5955 від 17.10.2024 (вх. канц. суду № 1157/24 від 22.10.2024)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Паніро" (місцезнаходження: вул. Героїв Нацгвардії, буд. 23, кв. 40, м. Вінниця, Вінницький р-н, Вінницька обл., 21007; ідентифікаційний код юридичної особи: 39673234)
про стягнення 46855,43 грн боргу за спожиту електричну енергію,
УСТАНОВИВ:
22.10.2024 до Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Паніро" про стягнення 46855,43 грн заборгованості за спожиту електричну енергію за червень-вересень 2024 року, що виникла внаслідок невиконання укладеного між сторонами Договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг № ТР-016800 від 01.01.2019.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.10.2024 справу розподілено судді Виноградському О.Є.
У позовній заяві міститься клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику представників сторін.
Розглянувши позовну заяву № 13.4.13-5955 від 17.10.2024, суд зазначає таке.
Згідно з частиною першою статті 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Судом установлено, що подана позовна заява відповідає вимогам, викладеним у статтях 162, 164 та 172 ГПК України, а подані матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
За таких обставин, суд дійшов до висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.
Про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій, зокрема, зазначається за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа (пункт 4 частини другої статті 176 ГПК України).
Відповідно до частини третьої статті 12 ГПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Частиною третьою статті 247 ГПК України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною першою статті 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Враховуючи клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, ціну позову, категорію та складність справи, характер спірних правовідносин сторін, предмет та підстави позову, обсяг та характер доказів у справі, суд дійшов висновку, що справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) учасників справи.
Статтею 252 ГПК України, зокрема, передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті в порядку спрощеного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Підготовче засідання при розгляді справи у порядку спрощеного провадження не проводиться. Перше судове засідання у справі проводиться не пізніше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247, 252 ГПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енера Вінниця" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Паніро" про стягнення 46855,43 грн боргу за спожиту електричну енергію.
2. Справу розглядати з повідомленням (викликом) сторін за правилами спрощеного позовного провадження.
3. Призначити розгляд справи по суті на 18 листопада 2024 року о 11:00 год. в приміщенні Господарського суду Вінницької області за адресою: м. Вінниця, вул. Пирогова, 29, зала судових засідань № 3.
4. У разі наявності у відповідача заперечень проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, останній має надати суду заяву із обґрунтуванням своїх заперечень в строк, що не перевищуватиме п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
5. Попередити відповідача, що у разі неподання ним у зазначений вище строк обґрунтованих заперечень щодо розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження, він має право ініціювати перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження лише у випадку, якщо доведе, що пропустив строк з поважних причин.
6. Відповідач має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву відповідно до статті 165 ГПК України. Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду
7. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив на позовну заяву протягом п`яти днів з моменту отримання відзиву.
8. Відповідач має право подати до суду заперечення протягом п`яти днів з моменту отримання відповіді на відзив.
9. У разі ненадання заяв по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
10. Роз`яснити учасникам справи, що кожна особа, яка бере участь у справі, повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, подавши всі наявні у неї докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються вимоги або заперечення.
11. Відповідно до положень частини шостої статті 6 ГПК України повідомити Товариству з обмеженою відповідальністю "Паніро" про обов`язок зареєструвати свій електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами.
12. Повідомити сторонам, що інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://vn.arbitr.gov.ua/sud5003/.
13. Повідомити сторонам про наявність технічної можливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до вимог частини першої статті 197 ГПК України.
Разом з цим, суд звертає увагу учасників справи на те, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, його представник, який подав відповідну заяву, крім випадку коли суд після призначення судового засідання чи під час такого засідання втратив технічну можливість забезпечити проведення відеоконференції.
Водночас, враховуючи запровадження воєнного стану на всій території України, оголошення повітряних тривог, відключення електроенергії тощо, суд констатує існування підвищених ризиків технічної неможливості проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. Слід роз`яснити, що учасники справи не позбавлені права клопотати перед судом про розгляд справи за їх відсутності та можливості особистої присутності в судовому засіданні.
14. Примірник ухвали надіслати позивачу до електронного кабінету у системі ЄСІТС, відповідачу - рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
15. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Олег ВИНОГРАДСЬКИЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи;
2 - ТОВ "Паніро" (вул. Героїв Нацгвардії, буд. 23/40, м. Вінниця, Вінницький р-н, Вінницька обл., 21007)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122567992 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Виноградський О.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні