Ухвала
від 25.10.2024 по справі 128/4169/24
ВІННИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 128/4169/24

УХВАЛА

Іменем України

25 жовтня 2024 року м. Вінниця

Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Бондаренко О.І., отримавши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про зобов`язання здійснювати догляд,

УСТАНОВИВ:

До Вінницького районного суду Вінницької області надійшла вищевказана позовна заява, позивачем якої вказано ОСОБА_1 .

Ухвалою суду від 22.10.2024 року дану позовну заяву було залишено без руху, виходячи з того, що позивачем не уточнені позовні вимоги в прохальній частині тексту позову до відповідача, у відповідності до норм, що регулюють спірні правовідносини. Одночасно позивачем не наведено фактів ухилення від здійснення догляду за ним ОСОБА_2 , від свого обов`язку, закріпленого основним законом Держави. Також суд звертає увагу, що позивачем не зазначено повне коло осіб, інтересів яких стосується даний спір.

Для усунення недоліків судом був установлений строк, який не може перевищувати 5-ти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху. Копія ухвали надіслана позивачам за зареєстрованим місцем проживання позивача, зазначеною позивачем згідно позовної заяви.

Судом копія ухвали була направлена позивачу ОСОБА_1 на адресу вказаною ним в позові.

25.10.2024 року через канцелярію суду надійшла заява позивача, щодо виконання ухвали від 22.10.2024 року. Однак зі змісту даної заяви вбачається, що позивачем не усунені недоліки вказані в ухвалі суду належним чином.

При вивчені позовної заяви, наданої суду на усунення недоліків, вказаних в ухвалі суду, вбачається, що позивачем не уточненні позовні вимоги належним чином у відповідності до норм, що регулюють спірні правовідносини.

Суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.

Відтак у позовній заяві вказується, що позивач має також доньку, однак не вказано фактів догляду/утримання або їх відсутність останньою батька, який є особою з інвалідністю.

Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд, позивач, як сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватись належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована УкраїноюЗаконом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Суд при цьому враховує, що Європейський суд у своїй практиці широко тлумачить дане питання, основним у якому є доступ до суду в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.

У той же час, Європейський суд у своїх рішеннях неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

За таких обставин, дану позовну заяву слід вважати неподаною та повернути позивачеві, оскільки вимоги вказані в ухвалі без руху позивачем не виконані.

З урахуванням вищевикладеного, керуючись ст. 185 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,за участютретьої особибез самостійнихвимог настороні відповідачаСтрижавської селищноїради Вінницькогорайону Вінницькоїобласті прозобов`язання здійснюватидогляд - вважати неподаною та повернути позивачу.

Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, яка відповідатиме вимогам закону.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Вінницького апеляційного суду.

Повний текст ухвали виготовлено 25.10.2024.

Суддя Оксана БОНДАРЕНКО

СудВінницький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122570273
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —128/4169/24

Ухвала від 18.12.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Саєнко О. Б.

Постанова від 20.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Матківська М. В.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Матківська М. В.

Ухвала від 01.11.2024

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Матківська М. В.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Вінницький районний суд Вінницької області

Бондаренко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні