Справа № 148/2197/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
24 жовтня 2024 року м. Тульчин
Суддя Тульчинського районного суду Вінницької області Саламаха О.В., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Мишковської Тетяни Миколаївни, про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Тульчинського районного суду Вінницької області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , подану представником адвокатом Мишковською Тетяною Миколаївною до ОСОБА_2 , третя особа: Тульчинська державна нотаріальна контора, про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину.
Представником позивача адвокатом МишковськоюТ.М. подано до суду клопотання про проведення судового засідання призначеного на 31.10.2024 о 11:00 год, в режимі відеоконференції через підсистему ВКЗ (vkz.court.gov.ua). Клопотання мотивоване тим, що місце роботи представника позивача має значну віддаленість від місця знаходження суду.
Ознайомившись з даним клопотанням, вважаю необхідним його задовольнити, виходячи з наступних підстав.
Згідно положень ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів). На період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб, учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Тобто, постановлення ухвали про участь учасника цивільного процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції є не обов`язком, а правом суду.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України в Україні введено воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. На сьогодні продовжено строк дії воєнного стану.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також судів, органів прокуратури України, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, та органів, підрозділи яких здійснюють контррозвідувальну діяльність.
Відповідно до ст. 12-2 вказаного Закону в умовах правового режиму воєнного стану суди, органи та установи системи правосуддя діють виключно на підставі, в межах повноважень та в спосіб, визначені Конституцією України та законами України. Повноваження судів, органів та установ системи правосуддя, передбачені Конституцією України, в умовах правового режиму воєнного стану не можуть бути обмежені.
Згідно повідомлення Верховного Суду від 04.03.2022 "Про особливості здійснення правосуддя на території, на якій введено воєнний стан", якщо суд не припинив здійснювати судочинство, учасники судових процесів мають можливість подати заяву про відкладення розгляду справ у зв`язку з воєнними діями та/або про розгляд справ у режимі відеоконференції за допомогою будь-яких технічних засобів, зокрема власних.
З огляду на викладене, з метою забезпечення процесуальних прав представника позивача на участь у розгляді справи та наявності у суді технічної можливості здійснювати відеозв`язок за допомогою програми EasyCon, вважаю можливим провести наступне судове засідання призначене на 31.10.2024 о 11:00 год. з представником позивача поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ЄСІТС» (ВКЗ) (https://vkz.court.gov.ua/).
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції задовольнити.
Забезпечити проведення судового засідання призначеного на 31.10.2024о 11:00год. у справі № 148/2197/24 за позовом ОСОБА_1 , подану представником адвокатом Мишковською Тетяною Миколаївною до ОСОБА_2 , третя особа: Тульчинська державна нотаріальна контора, про визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину, в режимі відеоконференції з представником позивача адвокатом Мишковською Т.М., поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку «ЄСІТС» (ВКЗ) (https://vkz.court.gov.ua/).
Копію ухвали для відома надіслати представнику позивача.
Ухвала оскарженнюне підлягає.
Суддя:
Суд | Тульчинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122571506 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Тульчинський районний суд Вінницької області
Саламаха О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні