Ухвала
від 24.10.2024 по справі 127/23338/23
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/23338/23

Провадження №1-в/127/1056/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 жовтня 2024 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

у складі головуючого - судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання фахівцяВінницького міськоговідділу філіїДержавної установи"Центрпробації"у Вінницькійобласті ОСОБА_3 про приведеннявироку увідповідність дочинного законодавства відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженця м.Вінниці,проживаючого заадресою: АДРЕСА_1 ,засудженого вирокомВінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 за ч. 4 ст. 185 КК України, з урахуванням ч. 4 ст. 70 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки,

за участю: прокурора ОСОБА_5 ,

представника Вінницького міського відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області ОСОБА_6 ,

ВСТАНОВИВ:

До Вінницькогоміського судуВінницької областінадійшло поданняфахівця Вінницькогоміського відділуфілії Державноїустанови "Центрпробації"у Вінницькійобласті ОСОБА_3 про приведеннявироку увідповідність дочинного законодавства відносно ОСОБА_4 з урахуванням того, що 09.08.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18.07.2024 року №3886-IX, яким внесено зміни до ст. 51 КУпАП, та з урахуванням положень ч.2ст.74 Кримінального кодексу України.

В судовому засіданні представник Вінницького міського відділу філії Державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області ОСОБА_6 подання підтримала та просила його задовольнити.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_5 вважає, що наявні підстави для задоволення подання.

Засуджений ОСОБА_4 , який був належним чином повідомлений про місце та час розгляду подання, в судове засідання не з`явився.

Відповідно до ч. 5ст. 539 КПК Українинеприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Суд, дослідивши матеріали подання, оглянувши в судовому засіданні матеріали кримінального провадження, заслухавши думку учасників судового розгляду, дійшов висновку, що подання є обгрунтованим з таких підстав.

Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно доп.13ч.1ст. 537 Кримінального процесуального кодексу України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.

Пунктом 2 частини другої статті 539 Кримінального процесуальногокодексу України встановлено, що у разі необхідності вирішення питання про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України, відповідне клопотання (подання) подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок.

Суд зазначає, що 09.08.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18.07.2024 року №3886-IX, яким внесено зміни до ст. 51 КУпАП.

Відповідно до ст. 5 Кримінального кодексуУкраїни, закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість. Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.

Закон України від 18.07.2024 року № 3886-IX «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів», яким унесені зміни до ст. 51 КУпАП, є законом про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність у значенні ст. 5 КК України для тих діянь, які до набрання цим Законом чинності вважалися кримінальним правопорушенням, однак після набрання ним чинності підпадають під ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 51 КУпАП.

У ході з`ясування, чи перевищує вартість викраденого розмір, визначений ст. 51 КУпАП, має братися до уваги розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, установлений на час вчинення правопорушення, з урахуванням положень п. 5 підрозд. 1 розд. ХХ та підпункту 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України.

Питання, що виникають у кримінальних провадженнях у зв`язку з набуттям чинності Законом № 3886?IX, вирішуються судами за правилами, передбаченими для випадків, коли втратив чинність закон, яким установлювалася кримінальна протиправність діяння.

Згідно положень ч. ч. 1, 2 ст. 74 Кримінального кодексу України, звільнення засудженого від покарання або подальшого його відбування, заміна більш м`яким, а також пом`якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання або пом`якшення покарання на підставі закону України про амністію чи акта про помилування, може застосовуватися тільки судом у випадках, передбачених цим Кодексом. Особа, засуджена за діяння, караність якого законом усунена, підлягає негайному звільненню від призначеного судом покарання.

В судовомузасіданні встановлено,що згідно вирокуВінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 ОСОБА_4 визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 185Кримінального кодексуУкраїни, та призначене йому покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.

На підставіч.4ст.70Кримінального кодексуУкраїни засукупністю кримінальнихправопорушень,шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, а саме, покарання, призначеного даним вироком, та покарання, призначеного вироком Вінницького міськогосуду Вінницькоїобласті від 23.10.2023 року, остаточно призначено покарання ОСОБА_4 у у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років.

На підставі ст. 75 Кримінального кодексу України звільнено ОСОБА_4 від відбування остаточно призначеного покарання, якщо він протягом 2 (двох) років іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.

Згідно п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 Кримінального кодексу України покладенона ОСОБА_4 такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання. Іспитовий строк обчислювати з моменту проголошення вироку суду.

Даний вирок набрав законної сили та звернутий судом до виконання.

Як вбачається з даного вироку в частині обвинувачення за ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України,, вартість викраденого майна не перевищує розмір, визначений ст. 51 КУпАП, з урахуванням розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, установленого на час вчинення правопорушення, з урахуванням положень п. 5 підрозд. 1 розд. ХХ та підпункту 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України.

Враховуючи викладене,слід привестивирок Вінницькогоміського суду Вінницької області від 27.12.2023 у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18 липня 2024 року №3886-IX.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,засудженого вирокомВінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 за ч. 4 ст. 185 КК України, з урахуванням ч. 4 ст. 70 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, слід звільнити від призначеного судом покарання за ч. 4 ст. 185 КК України, на підставі ч. 2 ст. 74 Кримінального кодексу України, у зв`язку з усуненням караності діяння.

Виключити звироку Вінницькогоміського суду Вінницької області від 27.12.2023 вказівку на застосування ч. 4 ст. 70 КК України щодо призначення покарання ОСОБА_4 засукупністю кримінальнихправопорушень,шляхом поглинанняменш суворогопокарання,яке призначеневироком Вінницькогоміського судуВінницької областівід 23.10.2023 за ч. 1 ст. 309 КК України.

ОСОБА_4 ,05.01.2004,вважати засудженимвироком Вінницькогоміського судуВінницької областівід 23.10.2023 зач.1ст.309КК Українидо покаранняу виді обмеження волі на строк 3 роки, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України із звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, який виконувати самостійно.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що стосовно засудженого підлягають застосуванню положенняст. 5 КК Українипро зворотну дію закону, який скасовує кримінальну протиправність діяння, а тому, враховуючи положення ч. 2ст. 74 КК України, суд дійшов висновку, що подання є обгрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 537, 539 Кримінального процесуального кодексу України, ст. ст. 5, 74 Кримінального кодексу України, суд,-

У Х В А Л И В:

Подання фахівцяВінницького міськоговідділу філіїДержавної установи"Центрпробації"у Вінницькійобласті ОСОБА_3 про приведеннявироку увідповідність дочинного законодавства відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Привести вирокВінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та деяких інших законів України щодо посилення відповідальності за дрібне викрадення чужого майна та врегулювання деяких інших питань діяльності правоохоронних органів» від 18 липня 2024 року №3886-IX.

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,засудженого вирокомВінницького міського суду Вінницької області від 27.12.2023 за ч. 4 ст. 185 КК України, з урахуванням ч. 4 ст. 70 КК України, до остаточного покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України звільненого від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, - звільнити від призначеного судом покарання за ч. 4 ст. 185 КК України, на підставі ч. 2 ст. 74 Кримінального кодексу України, у зв`язку з усуненням караності діяння.

Виключити звироку Вінницькогоміського суду Вінницької області від 27.12.2023 вказівку на застосування ч. 4 ст. 70 КК України щодо призначення покарання ОСОБА_4 засукупністю кримінальнихправопорушень,шляхом поглинанняменш суворогопокарання,яке призначеневироком Вінницькогоміського судуВінницької областівід 23.10.2023 за ч. 1 ст. 309 КК України.

ОСОБА_4 ,05.01.2004,вважати засудженимвироком Вінницькогоміського судуВінницької областівід 23.10.2023 зач.1ст.309КК Українидо покаранняу виді обмеження волі на строк 3 роки, на підставі ст. ст. 75, 76 КК України із звільненням від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком 2 роки, який виконувати самостійно.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Вінницький міський суд Вінницької області протягом семи днів з дня її оголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122571807
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його

Судовий реєстр по справі —127/23338/23

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 24.10.2024

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Вирок від 27.12.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 20.09.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 08.08.2023

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні