Справа № 464/4917/23 Головуючий у 1 інстанції: Сабара Л.В.
Провадження № 22-ц/811/1141/24 Доповідач в 2-й інстанції: Шандра М. М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 жовтня 2024 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Львівського апеляційного суду в складі:
головуючого судді Шандри М.М.
суддів: Крайник Н.П., Левика Я.А.
розглянувши у м.Львові упорядку спрощеногопозовного провадженнябез повідомленняучасників справиапеляційну скаргу Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на рішення Сихівського районного суду м. Львова від 04 березня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» (відокремленого підрозділу «Відділення №2 Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна») про стягнення коштів та моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
27.07.2023 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна», відокремленого підрозділу «Відділення №2 Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна», в якому просив стягнути грошові кошти у розмірі 183 193,04 грн, з яких: вклад у розмірі 115 000,00 грн, проценти за період з 06.12.2021 по 06.07.2023 у розмірі 24478,08 грн, інфляційні втрати за 586 днів прострочення у розмірі 38 176,10 грн, три проценти річних від суми вкладу у розмірі 5 538,90 грн, а також моральну шкоду у розмірі 10 000,00 грн.
В обґрунтування позову покликався на те, що 06.12.2021 уклав з Кредитною спілкою «Експрес Кредит Юніон Україна», в особі відокремленого підрозділу «Відділення №2 Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» договір №53/12-21/В2 про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок (вклад з приєднанням процентів до суми вкладу та поповнення). Відповідно до умов договору, строк вкладу становить 6 місяців, а саме до 06.06.2022, сума вкладу 115 000,00 грн, процентна ставка за вкладом становить 12,25% річних, з виплатою процентів в день повернення вкладу. Крім того, договором визначено, що з настанням терміну повернення вкладу, такий повертається члену кредитної спілки з нарахованими, але невиплаченими процентами. Спілка зобов`язується нараховувати проценти з приєднанням їх до вкладу. Спілка зобов`язана повернути вклад та нараховані проценти за вкладом по закінченню строку вкладу. Згідно з умовами укладеного між сторонами договору, датою повернення вкладу є наступний день після закінчення строку дії договору, а саме 07.06.2022.
В травні 2022 року представники відповідача в усній формі повідомили позивача про те, що через настання форс-мажорних обставин, а саме військової агресії російської федерації проти України, виплата відсотків за депозитами та повернення депозиту зупиняється з 24.02.2022 та до завершення існування таких обставин. 27.09.2022 позивач звернувся до відповідача з проханням повернути вклад, однак така залишена без відповідного реагування. В березні 2023 року ОСОБА_1 скерував відповідачу письмову заяву, в якій просив надати інформацію про нараховані, але не виплачені проценти із суми вкладу та повідомити його про можливе достроково розірвати договір та повернути депозит, проте такі листи повернулись без вручення з відміткою «за закінченням терміну зберігання».
У зв`язку з тим, що відповідач не виконав свої зобов`язання за договором та на даний час не повернув позивачу вклад та нараховані проценти, 115000,00 грн вкладу та 24 478,04 грн процентів за період з 06.12.2021 до 06.07.2023 підлягають стягненню в судовому порядку. Крім того, покликаючись на ст. ст. 625 ЦК України, просить стягнути інфляційні втрати у розмірі 41565,13 грн та три проценти річних у розмірі 7193,01 грн. Також зазначає, що невиконання відповідачем своїх зобов`язань за укладеним договором, а саме невиплата суми вкладу та процентів, автоматичне пролонгування договору, призвело до позбавлення позивача можливості вільного користування власники матеріальними ресурсами, до душевних страждань, нервування, що негативно позначилось на його психічному стані, нормальних життєвих зв`язках, а тому просив стягнути з відповідача моральну шкоду у розмірі 10 000,00 грн.
Рішенням Сихівського районного суду м. Львова від 04 березня 2024 року позов ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна», відокремленого підрозділу «Відділення №2 Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» про стягнення коштів та моральної шкоди задоволено частково.
Стягнуто з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 строковий внесок (вклад) у розмірі 149 813 (сто сорок дев`ять тисяч вісімсот тринадцять) гривень 29 (двадцять дев`ять) копійок.
Стягнуто з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 проценти, нараховані за фактичну кількість днів за користування вкладом, з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу, тобто дню виконання рішення суду.
В решті позовних вимог відмовлено.
Стягнуто з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь держави судовий збір у розмірі 1 498 (одна тисяча чотириста вісімдесят дев`ять) гривень 13 (тринадцять) копійок.
Рішення суду в частині задоволених позовних вимог оскаржила Кредитна спілка «Експрес Кредит Юніон Україна».
В апеляційній скарзі посилається на незаконність та необґрунтованість рішення суду, порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Зазначає, що відповідачем не допущено порушення зобов`язань за договором вкладу, що виключає можливість стягнення заборгованості в примусовому порядку. Діяльність кредитної спілки тимчасово зупинена. Строк повернення вкладу члена кредитної спілки, який припадає на період тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки, вважається таким, що настає на 121 календарний день з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні чи на 31 календарний день з дня відновлення діяльності кредитної спілки за рішенням її спостережної ради. Так, суд першої інстанції не врахував норми закону, які підлягали застосуванню, зокрема, норми Закону України «Про кредитні спілки» від 14 липня 2023 року який набрав чинності з 01 січня 2024 року.
Щодо стягнення процентів нарахованих за фактичну кількість днів за користування вкладом, з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу. Звертаючись до суду з позовом про стягнення з Кредитної спілки заборгованості по депозитному вкладу, позивач не надав доказів того, що він вимагав повернення сум строкового вкладу у зв`язку із закінченням строку дії договору. У зв`язку з чим, договір вважався пролонгованим на кожні наступних 06 календарних місяці та на тих самих умовах - 07 червня 2022 року, 07 грудня 2022 року, 07 червня 2023 року. У липні 2023 року позивач звернувся до суду з позовом. На момент звернення до суду з позовом строк дії договору не закінчився. У зв`язку з чим позов є передчасним. Крім того, з вимогою про розірвання договору позивач також не звертався.
Також стягнення процентів, передбачених договором вкладу, можливе лише за період строку дії договору. Після закінчення його дії та тільки у випадку не виконання зобов`язання, можливе стягнення штрафних санкцій, передбачених ст. 625 ЦК України. Тільки у випадку несвоєчасного виконання рішення суду про стягнення вкладу і договірних відсотків за вкладом, позивач мав би право звернутись до суду з новим позовом про стягнення штрафних санкцій, передбачених ст. 625 ЦК України.
Разом з тим, суд ухвалив стягнути вклад у розмірі 115 000,00 грн, проценти у розмірі 24478,04 грн. Також стягнув проценти, нараховані за фактичну кількість днів за користування вкладом, з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу, тобто дню виконання рішення суду. Однак суд першої інстанції при вирішенні справи по суті вийшов за межі позовних вимог, стягнув майбутні платежі поза межами позовних вимог.
Просить рішення суду скасувати та прийняте нове, яким у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України розгляд справи судом апеляційної інстанції проведено без повідомлення учасників справи, тому відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та вимоги апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що скаргу слід задовольнити частково з таких підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними в ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях (ч. 1, ч. 6 ст. 81 ЦПК України).
Згідно із ч. 1 ст. 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до вимог ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Колегія суддів вважає, що рішення суду таким вимогам не повністю відповідає, з огляду на таке.
Судом встановлено, що з копії договору про залучення строкового внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок (вклад з приєднання процентів до суми вкладу та поповнення) від 06.12.2021 № 53\12-21\В2 вбачається, що такий укладений між кредитною спілкою Експрес кредит юніон Україна та членом спілки ОСОБА_1 . Предметом договору визнано внесення строкового внеску вкладу на депозитний рахунок до спілки в сумі 115000 грн (а.с. 6-8).
Згідно квитанції до прибуткового касового ордеру №309 від 06.12.2021 встановлено, що від ОСОБА_1 прийнято вклад на депозитний рахунок згідно договору № 53/12-21/В2 від 06.12.2021 на суму 115000 грн (а.с. 9).
Як вбачається з п. 1.1 Договору, сторони узгодили суму вкладу, що складає 115000 грн та строк у 6 місяців, що передбачено п. 1.2 Договору.
При цьому, у п.п. 1.2.1 Договору передбачено, що датою внесення вкладу визначено 06.12.2021, у п.п. 1.2.2 вказано, що датою повернення вкладу є 07.06.2022.
Пунктом 1.3 Договору передбачено процентну ставку за вкладом, що складає 12,25 % річних, з їх виплатою у день повернення Вкладу. При цьому, сума вкладу збільшується на суму нарахованих процентів та 06 числа місця приєднуються до суми вкладу.
У п. 1.4 Договору визначено, що даний договір передбачає пролонгацію лише за Законом.
Як вбачається з копії заяви від 27.09.2022 ОСОБА_1 звертався до Голови правління КС «Експрес Кредит Юніон Україна», в якій просив повідомити про розмір депозиту та нарахованих процентів, який підлягає виплаті йому, як члену кредитної спілки та розглянути можливість і умови виплати суми депозиту та нарахованих відсотків (а.с. 10).
Як вбачається з копії заяви від 13.03.2023 ОСОБА_1 звертався до КС «Експрес Кредит Юніон Україна», в якій просив надати інформаційну довідку про нараховані, але не виплачені проценти із суми вкладу та повідомити про можливе дострокового припинення договору від 06.12.2021 № 53\12-21\В2 (а.с. 11).
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно ст. 627 ЦК України відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Статтею 526 ЦК України визначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Відповідно до ст. 23 Закону України «Про кредитні спілки» внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. Кошти, що належать членам кредитної спілки, обліковуються окремо. Кошти, що належать членам кредитної спілки, використовуються для надання кредитів членам кредитної спілки, а у разі наявності тимчасово вільних коштів членів кредитної спілки - можуть розміщуватися спілкою на депозитних рахунках в установах банків, які мають ліцензію на право роботи з вкладами громадян, і в об`єднаній кредитній спілці, а також у державні цінні папери, перелік яких встановлюється Уповноваженим органом, та облігації міжнародних фінансових організацій, що розміщуються на території України. Кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами.
За змістом ч.7 ст. 10 Закону України «Про кредитні спілки» у разі припинення членства фізичної особи у кредитній спілці вступний внесок їй не повертається. Повернення обов`язкового пайового та інших внесків, крім вступного внеску, провадиться в порядку, передбаченому статутом кредитної спілки, але не пізніше ніж через один місяць після прийняття загальними зборами або спостережною радою кредитної спілки відповідного рішення. Повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором.
За своєю правовою природою договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок має багато спільного з договором банківського вкладу. Тому допустимим є застосування аналогії закону щодо прогалин правового регулювання відносин за договорами про залучення внеску (вкладу), які укладаються кредитними спілками.
Такий правовий висновок викладений в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 20.03.2019 у справі №121/11524/17.
Крім того, Верховний Суд у постанові від 07.04.2020 року по справі № 753/4256/17 зазначив, що порядок надання депозитних послуг кредитними спілками визначений Правилами здійснення депозитних операцій для кредитних спілок, затвердженими розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 30 грудня 2011 року № 821, відповідно до яких операції кредитної спілки з внесками (вкладами) членів кредитної спілки на депозитні рахунки - операції, які здійснюються із внесками (вкладами) на депозитні рахунки та включають залучення і виплату грошових коштів, нарахування та виплату процентів за такими внесками (вкладами), що підлягають обов`язковій фіксації в комплексній інформаційній системі кредитної спілки.
Сума внеску (вкладу) на депозитний рахунок, строки дії договору залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок, умови залучення та повернення внеску (вкладу) на депозитний рахунок, а також нараховані на такі внески (вклади) на депозитний рахунок проценти (плата) визначаються між кредитною спілкою та членом кредитної спілки на договірних умовах. Договір про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок укладається в письмовій формі. Нарахування процентів визначається умовами договору про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок. Кредитні спілки повертають внески (вклади) на депозитні рахунки та сплачують нараховані проценти у строки, що визначені умовами договору про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок між вкладником і кредитною спілкою. Кредитна спілка виплачує вкладникові проценти на суму внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок в розмірі, який встановлюється в договорі про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок.
За змістом частини 1 статті 1058 ЦК України за договором банківського вкладу (депозиту) одна сторона (банк), що прийняла від другої сторони (вкладника) або для неї грошову суму (вклад), що надійшла, зобов`язується виплачувати вкладникові таку суму та проценти на неї або дохід в іншій формі на умовах та в порядку, встановлених договором.
Згідно з частиною 1 статті 1060 ЦК України договір банківського вкладу укладається на умовах видачі вкладу на першу вимогу (вклад на вимогу) або на умовах повернення вкладу зі спливом встановленого договором строку (строковий вклад).
Відповідно до частин 1, 5 статті 1061 ЦК України банк виплачує вкладникові проценти на суму вкладу в розмірі, встановленому договором банківського вкладу. Якщо договором не встановлений розмір процентів, банк зобов`язаний виплачувати проценти у розмірі облікової ставки Національного банку України. Проценти на банківський вклад нараховуються від дня, наступного за днем надходження вкладу у банк, до дня, який передує його поверненню вкладникові або списанню з рахунка вкладника з інших підстав.
За змістом ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Судом установлено, що на веб-сайті відповідача 19.10.2022 опубліковано оголошення про те, що 19.08.2022 Спостережною радою «Експрес Кредит Юніон Україна» прийнято рішення про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки у період дії воєнного стану в Україні, а тому з урахування приписів Закону України «Про кредитні спілки» із змінами, внесеними Законом № 2102-IX, строк виконання відповідачем своїх зобов`язань з договором № 53\12-21\В2 від 06.12.2021 закінчується із спливом 90 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
З 05:30 год. 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан згідно Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022, який з урахування внесених до нього змін триває й досі.
У зв`язку з цим 27.07.2022 Верховною Радою України прийнято Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв`язку із введенням воєнного стану в Україні» № 2463-IX, який набрав чинності 17.08.2022 і яким розділ IX «Прикінцеві положення» Закону України «Про кредитні спілки» доповнено, серед іншого, пунктами 8, 9 якими передбачено в тому числі таке:
Установити, що у період дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX (далі Закон № 2102-IX), спостережна рада кредитної спілки має право прийняти рішення про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки.
Тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки передбачає, що кредитна спілка не здійснює діяльності щодо залучення та повернення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, виплату процентів на внески (вклади) членів кредитної спілки.
Тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки може тривати протягом строку, який починається з дати, з якої кредитна спілка тимчасово зупинила свою діяльність, і закінчується із спливом 90 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Кредитна спілка зобов`язана протягом п`яти робочих днів з дня прийняття спостережною радою рішення про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки повідомити Національний банк України про таке рішення та оприлюднити його на своєму веб-сайті (за наявності технічної можливості). Таке повідомлення має містити інформацію про дату, з якої кредитна спілка тимчасово зупиняє свою діяльність, та протокол або копію протоколу засідання спостережної ради, яким оформлено прийняття відповідного рішення.
Проте, матеріали справи не містять відомостей про те, що до Національного банку України надходило від КС "ЕКСПРЕС КРЕДИТ ЮНІОН УКРАЇНА" повідомлення про тимчасове зупинення її діяльності, відповідно до пункту 9 Прикінцевих положень Закону України «Про кредитні спілки».
Рішенням Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг від 26 серпня 2022 року до КС "ЕКСПРЕС КРЕДИТ ЮНІОН УКРАЇНА" було застосовано захід впливу у вигляді відкликання (анулювання) ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг та відповідно було відкликано (анульовано) усі наявні у неї ліцензії на провадження діяльності з наданням фінансових послуг, зокрема, із залучення фінансових активів із зобов`язанням щодо наступного їх повернення.
Крім цього, Національний банк України виключив КС "ЕКСПРЕС КРЕДИТ ЮНІОН УКРАЇНА" з Державного реєстру фінансових установ, у зв`язку з відсутністю чинних ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг.
Анулювання ліцензій не звільняє кредитну спілку від виконання своїх зобов`язань за договорами, укладеними до дати набрання чинності рішенням про зупинення ліцензій. Законом України "Про кредитні спілки" визначено, що кредитна спілка в межах вартості власного майна несе відповідальність за наслідки своєї діяльності та виконання зобов`язань перед своїми членами, партнерами, державним та місцевими бюджетами.
Кредитна спілка повинна дотримуватися вимог, визначених книгою п`ятою Цивільного кодексу України та законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг. Зокрема, кредитна спілка зобов`язана виконувати взяті на себе зобов`язання за договорами про залучення внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України.
Зважаючи на те, що відповідач не виконав свої зобов`язання за договором про залучення строкового вкладу від 06.12.2021, не повернув позивачеві внесені ним кошти та нараховані відсотки, з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 слід стягнути грошові кошти у розмірі 139478,08 грн, з яких: вклад у розмірі 115 000,00 грн, проценти за період з 06.12.2021 до 06.07.2023 у розмірі 24478,08 грн, розрахунок яких не спростовано відповідачем.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межахзаявлених неювимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив, зокрема, стягнути з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на його користь вклад у розмірі 115 000,00 грн, проценти за період з 06.12.2021 по 06.07.2023 у розмірі 24478,08 грн.
Таким чином, суд першої інстанції при вирішенні справи, стягуючи з відповідача проценти нараховані за період з 06.07.2023 по 06.02.2024, та проценти нараховані за фактичну кількість днів за користування вкладом з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу, тобто дню виконання рішення суду, такі вимоги позивачем не заявлено, по суті вийшов за межі позовних вимог, оскільки вище вказані позовні вимоги позивачем заявлені не були.
Враховуючи наведене, рішення суду першої інстанції в частині стягнення з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 строкового внеску (вклад) у розмірі 149 813 (сто сорок дев`ять тисяч вісімсот тринадцять) гривень 29 (двадцять дев`ять) копійок та стягнення з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь держави судового збору в розмірі 1498 (одна тисяча чотириста дев`яносто вісім) гривень 13 (тринадцять) копійок слід змінити та резолютивну частину рішення в цій частині викласти в такій редакції: Стягнути з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 139478,08 (сто тридцять дев`ять тисяч чотириста сімдесят вісім) гривень 08 (вісім) копійок. Стягнути з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь держави судовий збір у розмірі 1398 (одна тисяча триста дев`яносто вісім) гривень 13 (тринадцять) копійок.
Рішення суду в частині стягнення з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 процентів, нарахованих за фактичну кількість днів за користування вкладом, з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу, тобто дню виконання рішення суду скасувати.
Керуючись ст.ст. 367, 368, п.2 ч.1 ст. 374, 381, 382, 383, 384 ЦПК України, колегія суддів,
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» задовольнити частково.
Рішення Сихівського районного суду м. Львова від 04 березня 2024 року в частині стягнення з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 строкового внеску (вклад) у розмірі 149 813 (сто сорок дев`ять тисяч вісімсот тринадцять) гривень 29 (двадцять дев`ять) копійок та стягнення з Кредитної спілки«Експрес КредитЮніон Україна»на користьдержависудовий збір у розмірі 1498 (одна тисяча чотириста дев`яносто вісім) гривень 13 (тринадцять) копійок змінити.
Резолютивну частину рішення в цій частині викласти в такій редакції: Стягнути з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 139 478,08 (сто тридцять дев`ять тисяч чотириста сімдесят вісім гривень 08 (вісім) копійок. Стягнути з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь держави судовий збір у розмірі 1398 (одна тисяча триста дев`яносто вісім) гривень 13 (тринадцять) копійок.
Рішення Сихівського районного суду м. Львова від 04 березня 2024 року в частині стягнення з Кредитної спілки «Експрес Кредит Юніон Україна» на користь ОСОБА_1 процентів, нарахованих за фактичну кількість днів за користування вкладом, з 07.02.2024 по день, що передує дню поверненню вкладу, тобто дню виконання рішення суду скасувати.
В решті рішення суду залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повної постанови безпосередньо до Верховного Суду.
Повний текст постанови складено: 25.10.2024
Головуючий
Судді
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122574425 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Шандра М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні