Ухвала
від 25.10.2024 по справі 522/3352/21
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Номер провадження: 22-з/813/425/24

Справа № 522/3352/21

Головуючий у першій інстанції

Доповідач Сєвєрова Є. С.

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

25.10.2024 року м. Одеса

Одеський апеляційний суд в складі колегії:

головуючого -Сєвєрової Є.С.,

суддів: Вадовської Л.М., Сегеди С.М.,

розглянув заяву ОСОБА_1 про повернення надмірно сплаченого судового збору за подання апеляційної скарги на ухвалу Приморського районного суду м. Одеси від 04.09.2024,

встановив:

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 04.09.2024 зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 до Приватного акціонерного товариства «Альбатрос», Товариства з обмеженою відповідальністю «Альбатрос-Інвест», державного реєстратора Мельник Тетяни Іванівни, за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Товариства з обмеженою відповідальністю Малого упроваджувального підприємства «Інтегровані банківські інформаційні системи», про скасування рішення про державну реєстрацію прав, скасування запису про державну реєстрацію прав та визнання самочинним будівництво повернуто заявнику.

Не погодившись з зазначеною ухвалою суду, 04.10.2024 в електронній формі через підсистему «Електронний суд» і «Електронний кабінет», ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій порушив питання про поновлення строку на апеляційне оскарження, посилаючись на те, що повний текст оскаржуваної ухвали він отримав лише 23.09.2024.

Ухвалою апеляційного суду від 21.10.2024, скаргу ОСОБА_1 було залишено без руху, оскільки скаржником не було сплачено судовий збір.

Водночас, до вищезазначеної апеляційної скарги, ОСОБА_1 було долучено квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1350,00 грн., квитанція № 1521, дата валютування 03.10.2024, рахунок отримувача: UA618999980313191206000015008, код отримувача: 380016923. Проте, судом встановлено, що реквізити «Отримувача» за якими було здійснено платіж не є реквізитами Одеського апеляційного суду, а тому судовий збір за подання апеляційної скарги не міг бути зарахований та перевірений.

На виконання ухвали, 22.10.2024 в електронній формі через підсистему «Електронний суд» і «Електронний кабінет», скаржник подав до суду заяву про усунення недоліків, до якої долучив квитанцію про сплату судового збору та клопотання про повернення надмірно сплачених грошових коштів, у якому просить суд повернути надмірно сплачений судовий збір (не на рахунок Одеського апеляційного суду).

Дослідивши клопотанняпро повернення надмірно сплачених грошових коштів, суд прийшов висновку, що воно задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи яка його сплатила за ухвалою суду у разі; зменшення розміру позовних вимог або внесення судового збору в більшому розмірі, ніж встановлено законом; повернення заяви або скарги; відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі; залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням) та закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

У випадках, установлених п. 1 ч. 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених ч. 1 цієї статті - повністю (ч. 2 ст. 7 Закону України Про судовий збір).

У ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір наведено вичерпний перелік випадків, у яких сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду, до якого не входить повернення помилково сплаченого судового збору на інший рахунок.

Якщо судовий збір був сплачений помилково, то слід керуватись Порядком повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, відповідно до якого з 1 січня 2022 року спрощено процедуру повернення коштів помилково сплаченого судового збору на підставі заяви особи (поза процесуальний спосіб).

Установлено, що для повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, із використанням системи дистанційного обслуговування Клієнт казначейства - Казначейство застосовується перехідний період з 01 січня 2022 року до 31 березня 2022 року з можливістю формування органом, що контролює справляння надходжень бюджету, або органом, який веде облік заборгованості в розрізі позичальників, подання на повернення відповідних коштів у паперовому вигляді, за формою, встановленою цим наказом, та надання його за місцем зарахування платежу до бюджету до Державної казначейської служби України або відповідного головного управління Державної казначейської служби України.

Відповідні зміни внесено до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів (наказ Міністерства фінансів від 8 грудня 2021 року № 647, яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів від 3 вересня 2013 року № 787).

Окрім цього, відповідно до абзацу восьмого пункту 5 вказаного вище Порядку, для повернення коштів помилково сплаченого судового збору платнику необхідно подати такі документи: заяву про повернення коштів помилково сплаченого судового збору з обов`язковим зазначенням інформації в такій послідовності: найменування платника (суб`єкта господарювання) або прізвище, ім`я, по батькові (за наявності) фізичної особи (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті); код за ЄДРПОУ (для юридичної особи), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку в паспорті) (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті);місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті) та номер контактного телефону (для фізичної особи за її згодою);причина повернення коштів з бюджету з обов`язковим зазначенням (за наявності) назви відповідного суду та номера судової справи, за поданням якої був здійснений платіж; найменування та місцезнаходження банку, в якому відкрито рахунок отримувача коштів, та реквізити такого рахунку (латиницею в разі повернення коштів в іноземній валюті);номер карткового рахунка отримувача коштів (за наявності).

Разом із заявою про повернення коштів з бюджету платником подається до органу, що контролює справляння надходжень бюджету, оригінал або копія документа на переказ, або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

У заяві платник може визначити довірену особу для отримання коштів, що мають бути повернені йому з бюджету. У такому разі до заяви про повернення коштів з бюджету додаються довіреність на отримання коштів довіреною особою, засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України, та копія паспорта довіреної особи.

Під час подання платником заяви про повернення коштів з бюджету в електронній формі одночасно подається сканована копія з обов`язковим накладанням електронного підпису платника, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, відповідно до вимог Закону України Про електронні довірчі послуги: документа на переказ або електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету, судового рішення, засвідченого належним чином (у разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого), довіреності на отримання коштів довіреною особою, засвідченої згідно з вимогами Цивільного кодексу України, паспорта довіреної особи (у разі повернення коштів довіреній особі).

У зв`язку з наведеним, відсутні правові підстави для повернення судового збору, сплаченого ОСОБА_1 з апеляційною скаргою на інший рахунок, а не на рахунок Одеського апеляційного суду.

Для повернення помилково сплаченого судового збору платнику необхідно звернутись до установи (на рахунок якої помилково перерахований судовий збір) із заявою про отримання подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету, форму якого затверджено Порядком.

Керуючись ст. ст. 133, 381 ЦПК України, ст. 7 Закону України Про судовий збір, п. 5 Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів,

ухвалив:

У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про повернення надмірно сплачених грошових коштів відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та оскарженню у касаційному порядку не підлягає.

Головуючий

Судді:

СудОдеський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено28.10.2024
Номер документу122577830
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —522/3352/21

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 11.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 29.10.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Федчишена Т. Ю.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 21.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Сєвєрова Є. С.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Федчишена Т. Ю.

Ухвала від 04.09.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Федчишена Т. Ю.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Коротенко Євген Васильович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні