Справа №534/622/24
Провадження №2/534/194/24
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2024 року м. Горішні Плавні
Комсомольський міський суд Полтавської області
в складі: головуючого судді Комарової Д.Ю.,
за участі секретаря судового засідання Савченко Я.О.,
розглянувши за правилами загального позовного провадження в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , законний представник відповідача ОСОБА_3 , треті особи: служба у справах дітей, сім`ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, виконавчий комітетГорішньоплавнівської міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті про зняття з місця реєстрації та реєстрацію іншого місця проживання,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі згаданим позовом до відповідача, в якому просить зняти ОСОБА_2 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з його одночасною реєстрацією місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Позов обгрунтовує тим, що він є власником будинку по АДРЕСА_3 . За даною адресою зареєстрований його неповнолітній син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 однак його син тривалий час не проживає за зазначеною адресою, а особисто з`явитися до органу реєстрації він не має можливості. Реєстрація відповідача у належному йому на праві приватної власності житловому будинку позбавляє його права вільно розпоряджатися ним на власний розсуд та значно обмежує його законні права. Крім того, виникають проблеми зі сплатою надмірних комунальних послуг, тому він змушений звернутися за захистом до суду.
Ухвалою Комсомольського міського суду Полтавської області від 08.04.2024 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у цивільній справі за правилами загального позовного провадження з викликом сторін.
Сторони належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, проте у судове засідання не з`явились.
Позивач ОСОБА_1 в позовній заяві звернувся до суду з клопотанням про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує повністю, наполягає на їх задоволенні.
Відповідач ОСОБА_2 та його законний представник, будучи повідомленими у встановленому законом порядку, до суду не з`явилися, доказів поважності причин неявки в судове засідання не надали, відзиву на позовну заяву не надходило.
Представник служби у справах дітей, сім`ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області у судове засідання не з`явилася, надала суду заяву в якій зазначила, що зняття ОСОБА_2 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з його одночасною реєстрацією місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 не суперечить інтересам дитини, та просить справу слухати у її відсутність.
Представник виконавчого комітетуГорішньоплавнівської міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті в судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином.
У зв`язку з ненаданням відзиву відповідачем, суд вирішує справу за наявними матеріалами, що відповідає положенню ч. 8 ст. 178 ЦПК України.
Статтями 43, 211ЦивільногопроцесуальногокодексуУкраїни передбачено,що прийняттяучасті всудовому засіданні є правом сторони, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Керуючись вимогами ч.1 ст.281 ЦПК України,10.10.2024судом постановлена ухвала про проведення заочного розгляду даної справи.
У відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суд, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок в їх сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженню наявних у справі письмових доказів, дійшов наступних висновків.
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом позивач отримав у спадщину будинок з господарськими будівлями, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.6).
Право власності позивача на будинок АДРЕСА_3 підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав (а.с.7).
Право власності позивача на будинок АДРЕСА_4 підтверджується витягом з Державного реєстру речових прав та свідоцтвом про право на спадщину за законом від 17.02.2024.
Зазначений будинок має житлову площу 82 кв.м.
Згідно довідки сектору з питань реєстрації місця проживання фізичних осіб житлового відділу департаменту економічного розвитку та ресурсів виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 (а.с.9).
Як вбачається з акта, затвердженого головою ОСН «Тріада-21», ОСОБА_3 та ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_3 не проживають останні три роки (а.с.10).
Згідно свідоцтва про народження батьками ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є ОСОБА_1 та ОСОБА_3 (а.с.20).
З долученим до позовної заяви паспортом РФ виданого ОСОБА_2 останній зареєстрований у м. Москва (а.с.18-19).
З долученої до матеріалів копії заяви про реєстрацію місця проживання (перебування) вбачається, що позивач самостійно звертався до органу реєстрації місця проживання для зняття з реєстрації відповідача ОСОБА_2 , але йому було відмовлено (а.с.58).
Як передбачено ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно ст. 41 Конституції України, ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Частиною першою статті 316 ЦК України передбачено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном (ч.1 ст. 317 ЦК України).
Як зазначено у ч.1 ст. 321 ЦК України, - право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (ст. 319 ЦК України).
Пункт 50 Порядку декларування та реєстрації місця проживання (перебування) (далі Порядок) визначено підстави зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), що здійснюється на підставі заяви про зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), поданої особою або її законним представником (представником).
Згідно з п.52 Порядку зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування) дитини віком від 14 до 18 років здійснюється за згодою її батьків або інших законних представників чи одного з них, крім випадку зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання такої дитини у гуртожитку закладу освіти у період чи після закінчення навчання.
Пунктом 16 Порядку місце проживання дитини віком до 14 років може бути задекларовано за адресою місця проживання одного з батьків або інших законних представників, зокрема одночасно із зняттям з попереднього задекларованого/зареєстрованого місця проживання, за декларацією, поданою одним з її батьків або інших законних представників за згодою іншого з батьків або законних представників дитини.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 дійсно протягом тривалого часу не проживає за адресою реєстрації, позивач позбавлений можливості розпоряджатися своїм майном у повному обсязі. У даному випадку є суперечність між інтересами дитини та інтересами власника майна. Зважаючи на те, що позивач, який є батьком дитини, просить одночасно зареєструвати місце проживання сина в іншому місці, яке теж належить на праві власності позивачу, позивач там зареєстрований та проживає, враховуючи позицію служби у справах дітей, сім`ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, суд вважає, що таким чином буде збережено баланс іж інтересами дитини та інтересами власника на право вільно та мирно розпоряджатися своїм майном на власний розсуд.
На підставі викладеного та керуючись ст.12,13,76-81,141,259,263-265, 280, 281 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , законний представник відповідача ОСОБА_3 , треті особи: служба у справах дітей, сім`ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, виконавчий комітетГорішньоплавнівської міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті про зняття з місця реєстрації та реєстрацію іншого місця проживання задовольнити.
Зняти ОСОБА_2 з реєстрації місця проживання за адресою: АДРЕСА_1 з його одночасною реєстрацією місця проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
Відомості про учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_2 .
Відповідач: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_1 .
Законний представник відповідача: ОСОБА_3 ,адреса: АДРЕСА_3 .
Треті особи: Служба у справах дітей, сім`ї та молодіжної політики виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради Кременчуцького району Полтавської області, адреса: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 24.
Виконавчий комітетГорішньоплавнівської міськоїради Кременчуцькогорайону Полтавськоїобласті, адреса: Полтавська область, Кременчуцький район, м. Горішні Плавні, вул. Миру, 24.
Суддя Д.Ю. Комарова
Повний текст рішення виготовлено 21.10.2024.
Суд | Комсомольський міський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 28.10.2024 |
Номер документу | 122582164 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Комсомольський міський суд Полтавської області
Комарова Д. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні