Дата документу 25.10.2024Справа № 554/1405/23 Провадження № 1-кс/554/10983/2024
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.10.2024 року м.Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , Слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання слідчого СВ Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022175420000795 від 01.12.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України про проведення огляду,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні слідчого відділу Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури Полтавської області перебувають матеріали кримінального провадження №12022175420000795 від 01.12.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358, ч. 3 ст. 190 КК України.
16.11.2022 до Полтавського РУП надійшло повідомлення від ОСОБА_4 , про те, що за адресою: АДРЕСА_1 в гаражному кооперативі «Автомобіліст - 2» (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) голова обслуговуючого кооперативу «Гаражний кооператив «Автомобіліст-2» ОСОБА_5 , видає завідомо підроблені документи у вигляді довідок на право власності гаражного приміщення.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_4 повідомив, що у його користуванні знаходиться гараж № НОМЕР_2 , у гаражному кооперативі « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за адресою: АДРЕСА_1 . Гараж по документам належить дідусеві його дружини ОСОБА_6 , директора департаменту який помер у 1984 році. В подальшому ним користувалась його дружина, потім тесть ОСОБА_7 , який помер два роки тому. Після його смерті, гаражем, користувався свідок. Останнього разу, він був у гаражі приблизно восени 2021 року. Тоді ОСОБА_4 познайомився із новим директором ОСОБА_8 . Він запропонував йому як власнику гаражу зробити внесок у розмірі 2000 грн., для того, щоб стати членом кооперативу.
Також потрібно було заплатити 400 грн за установку відео нагляду по всьому кооперативу. Останній повідомив йому, що членом кооперативу він уже являється. Та попросив, щоб він пред?явив документи про створення нового кооперативу, але той відмовився.
ОСОБА_4 приїхав наступного разу до гаражу 16 листопада 2022 року, він побачив, що двері у його гаражі пофарбовані, замок змінений. ОСОБА_4 побачив поруч відкритий гараж та пішов туди. Там знаходився голова кооперативу, із яким раніше познайомився та із ним були дві невідомі жінки. ОСОБА_4 запитав ОСОБА_9 , що з його гаражем та чому там змінені замки. Але ОСОБА_10 зробив вигляд, що вони не знайомі. Тоді свідок викликав поліцію та написав заяву. Зі слів ОСОБА_4 попередній голова кооперативу помер у 2017 році, та як саме обрали нового голову йому невідомо, тому що про це жодним чином нікого не повідомляли. Засідання проводили лише за участю чотирьох людей, хоча у кооперативі 100 власників гаражів. Пізніше за допомогою списку, який надав ОСОБА_5 , ОСОБА_4 дізнався, що його гараж належить ОСОБА_11 , який також являється власником гаражу № НОМЕР_3 .
Допитаний в якості свідка, ОСОБА_5 повідомив, що він являється головою гаражного кооперативу за адресою: АДРЕСА_1 із 2014 або 2015 року. У його користуванні знаходиться один гаражний бокс під номером 90. Гаражний кооператив «Автомобіліст-2» (код ЄРДПОУ - НОМЕР_4 ) зареєстрований у березні 2019 року, пізніше вже у 2020 році, були внесені зміни до статуту. Його було обрано головою нового кооперативу на підставі протоколу від 09.06.2019, про що був складений протокол загальних зборів.
Допитані в якості свідків ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 повідомили, що мають у власності гаражні приміщення в гаражному кооперативі «Автомобіліст-2». На чергових зборах кооперативу голова ОСОБА_15 повідомив про необхідність реєстрації права власності на гаражні приміщення. Надалі ним було видано довідки про право власності на гаражі та він повідомив, до якого реєстратора варто звернутись, щоб зареєструвати право власності на гаражне приміщення лише на підставі вказаної довідки. Надалі державний реєстратор дійсно здійснив реєстрацію права власності на вказане гаражне приміщення не вимагаючи інших документів, окрім довідки виданої головою кооперативу. В інших випадках реєстрацію здійснював взагалі ОСОБА_15 самостійно.
Відповідно до п. 41 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127 для державної реєстрації права власності на окремо розташоване індивідуально визначене нерухоме майно (дача, гараж тощо), будівництво яких здійснювалося у результаті діяльності дачного, гаражного чи іншого кооперативу подаються наступні документи:
1) документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта (крім випадків державної реєстрації права власності на індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі та споруди, прибудови до них, побудовані до 5 серпня 1992 р.);
2) технічний паспорт на об`єкт нерухомого майна;
3) документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси (крім випадків надання відомостей про кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований індивідуальний (садибний) житловий будинок, садовий, дачний будинки);
4) письмова заява співвласників про розподіл часток у спільній власності на новозбудований об`єкт нерухомого майна (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, що перебуває у спільній частковій власності);
5) договір про спільну діяльність або договір простого товариства (у разі, коли державна реєстрація проводиться щодо майна, будівництво якого здійснювалось у результаті спільної діяльності).
Окрім того, встановлено, що згідно з пункту 81 Постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року №1127 для державної реєстрації права власності на окремо розташоване індивідуально визначене нерухоме майно (дача, гараж тощо), будівництво яких здійснювалося у результаті діяльності дачного, гаражного чи іншого кооперативу, крім документів, передбачених пунктами 41 і 42 цього Порядку, також подається довідка відповідного кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі.
Перш ніж власник - член гаражного кооперативу зможе оформити документи на свій особистий гараж, кооперативом повинні бути оформлені відповідні документи, що свідчать про їх законне будівництво. Оформленням документів у гаражному кооперативі займається голова кооперативу, в нього повинна бути оформлена оренда на землю або право постійного користування нею і дозвіл на будівництво гаражів.
Умовами отримання права власності на гараж, розташований у гаражному кооперативі є:
-гаражний кооператив зареєстровано як юридичну особу;
-відомості про наявний гаражний кооператив внесені до Реєстру прав власності на нерухоме майно;
-зареєстроване речове право на земельну ділянку, на якій розташований кооператив;
-документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси;
-перелік фізичних та юридичних осіб, кошти яких залучалися для будівництва, або затверджений загальними зборами кооперативу список членів кооперативу;
-документ, що підтверджує прийняття об`єкта в експлуатацію.
Для реєстрації права власності на гараж члену кооперативу необхідно мати наступні документи:
-паспорт та ідентифікаційний код майбутнього власника гаража;
-документ, що підтверджує присвоєння об`єкту нерухомого майна адреси;
-належним чином завірена копія акту про передачу землі для використання гаражним кооперативом;
-документ, що підтверджує прийняття об`єкта в експлуатацію, у разі якщо будівництво об`єкта здійснювалося після 5 серпня 1992 року;
-довідку кооперативу про членство особи в кооперативі та внесення таким членом кооперативу пайового внеску в повному обсязі;
-технічний паспорт на гараж з Бюро технічної інвентаризації (БТІ).
Таким чином, державний реєстратор ОСОБА_16 , здійснили реєстраційні дії спрямовані, а саме реєстрацію права власності на нерухоме майно, без наявності належних на те документів та зареєструвала право власності на гаражні приміщення осіб, які фактично їм не належать.
Враховуючи викладене, у діях голови кооперативу ОСОБА_5 та державного реєстратора, який вчиняв відповідні реєстраційні дії вбачаються ознаки складу злочину передбаченого ч. 1 ст. 358 та ч. 3 ст. 190 КК України, а саме підробка офіційних документів на підставі яких в подальшому було засвідчено право власності та заволодіння чужим майном шляхом обману.
На даний час, ході досудового розслідування даного кримінального провадження, з метою об`єктивного з`ясування обставин, які є предметом розслідування, виникла потреба в проведенні огляду території Обслуговуючого гаражного кооперативу «Автомобіліст-2», що розташовується за адресою АДРЕСА_1 , з метою фіксації та встановлення площ гаражного кооперативу, встановлення фактичної наявності гаражних приміщень, щодо яких було здійснено реєстраційні дії із порушенням чинного порядку, а також встановлення розташовування та нумерації вказаних гаражних приміщень.
Так, згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно №400178922 власником земельної ділянки за адресою АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ 24388285.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Ч.ч. 2 та 3 статті 237 КПК України визначено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину, відшукання знаряддя злочину або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії (частина 7 абзац 2 ст. 223 КПК України).
При цьому, відповідно до ч. 2 ст. 233 КПК України, під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не довели наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Під час розгляду зазначеного клопотання слідчим в повній мірі доведено достатність підстав для проведення зазначеного огляду. Отримати інформацію в інший спосіб неможливо.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 234, 370, 372 КПК України,-
У Х В А Л И В:
надати дозвіл на проведення огляду території земельної ділянки (кадастровий номер 5310137000:15:004:0029), де розташовується обслуговуючий гаражний кооператив «Автомобіліст-2», за адресою АДРЕСА_1 , з метою фіксації та встановлення площ гаражного кооперативу, встановлення фактичної наявності гаражних приміщень, щодо яких було здійснено реєстраційні дії із порушенням чинного порядку, а також встановлення розташовування та нумерації вказаних гаражних приміщень, а також фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Строк дії ухвали 30 днів.
Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.
Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122589995 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про огляд житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Шевська О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні