Справа № 752/22256/24
Провадження №: 1-кс/752/8339/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні слідчого слідчого відділу Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Голосіївської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей та документів в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100010002367 від 07 серпня 2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 361 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий слідчого відділу Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання обґрунтовується тим, що слідчим відділом Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві проводиться досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100010002367 від 07 серпня 2024 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 361 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що невстановлена група осіб, на території Голосіївського району м. Києва, розмістила комп?ютерну техніку за допомогою якої здійснює несанкціоноване втручання в роботу електронно комунікаційної системи ІНФОРМАЦІЯ_6 «е-запис » для отримання талонів «е-черга», чим блокують отримання талонів іншими громадянами, що спричинило спотворення процесу обробки інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації в умовах воєнного стану.
У ході виконання доручення слідчого у порядку ст. 40, 41 КПК України працівниками ДВБ НПУ встановлено, що невідомі особи, в месенджері «telegram» створили бот з назвою « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де здійснюють продаж згенерованих та доданих до сайту е-запису ІНФОРМАЦІЯ_3 (далі - Сайту) талонів. При цьому, ціни за надані послуги становлять:
1) На конкретний десь + проміжок часу 1500 грн.
2) На конкретний день 1250 грн.
3) Декілька дат + проміжок часу 1250 грн.
4) Декілька дат 1100 грн.
5) На будь яку дату + проміжок часу 1100 грн.
6) На будь-яку дату 1000 грн.
Дане програмне забезпечення здійснює автоматизований моніторинг Сайту, що створює трафік, який здатний блокувати роботу Сайту (Dos-атака), що спричинює перенавантаження серверних потужностей Сайту та його відмову працездатності і порушення процесу здійснення запису звичайними користувачами, таким чином, що звичайного користувача «викидає» з сесії. Крім того, з використанням даного програмного забезпечення здійснюється «перехват» робочої сесії інших користувачів і виконується автоматизована реєстрація талонів (передача токіну або авторизація через Дію, що спричинює компрометацію е-ключа користувача, а також надає можливість фігурантам кримінального провадження користуватися іншими сервісами від чужого імені, такими як, наприклад, петиції, онлайн-банкінги, списання коштів, тощо.). Це спричинює відсутність талонів для можливості запису іншим користувачам, крім клієнтів в інтересах, яких працюють фігуранти кримінального провадження (не чесна конкуренція в наслідок використання автоматизованих засобів реєстрації).
Також, встановлено, що невідомі особи, розробивши дане програмне забезпечення, яке надає можливість без будь-яких складнощів отримувати талони в територіальних сервісних центрах на території України почали їх реалізовувати фізичним або юридичним особам через мережу «Інтернет», в тому числі, автошколам. Розрахунок здійснюється в безготівковій формі на банківські картки фігурантів кримінального провадження.
Крім того, у ході проведення досудового розслідування встановлено, що до протиправної діяльності причетний ОСОБА_5 , який отримує оплату за талони ІНФОРМАЦІЯ_4 на рахунок НОМЕР_1 АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Так, у ході досудового розслідування виникла необхідність у дослідженні інформації про рух грошових коштів на банківському рахунку, відкритому на ім`я ФОП ОСОБА_5 у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а саме: НОМЕР_1 .
Документи, які містять інформацію про рух грошових коштів на вказаному рахунку, дозволять підтвердити або спростувати вчинення кримінального правопорушення, що полягає в несанкціонованому втручанні в роботу електронно комунікаційної системи ІНФОРМАЦІЯ_6 .
В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Крім того, слідчий просив розглянути подане клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених речей та документів без виклику осіб, у володінні якої вони знаходяться, оскільки призведе до передчасного розголошення відомостей.
Слідчий суддя на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України вважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, за наведених слідчим підстав.
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, слідчий суддя приходить до такого висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
У відповідності до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим наведені достатні підстави вважати, що вся інформація викладена в документах, що зазначені у клопотанні, до яких він просить надати тимчасовий доступ, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, результат проведених слідчих дій в подальшому може бути використаним, як доказ, крім того, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей, неможливо.
Відповідно до ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів.
В частині можливості вилучення оригіналів документів клопотання є необгрунтованим.
Керуючись статтями 107, 131, 132, 159-164, 166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати надати слідчим групи слідчих: ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , прокурорам групи прокурорів у кримінальному провадженні № 12024100010002367 від 07 серпня 2024 року тимчасовий доступ до документів (у тому числі електронних) з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій, які знаходяться в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- документи, які містять інформацію про рух грошових коштів на банківському рахунку НОМЕР_1 за період з 01.08.2024 по 15.10.2024 із зазначенням точного місця здійснення фінансових операцій по рахунку, розташування банківських установ, банкоматів, терміналів, інших засобів за допомогою яких здійснювалось зняття/перерахування грошових коштів з вказаних рахунків;
- документів, які стали підставою для відкриття вказаних рахунків (надавались споживачем банківських послуг при відкритті рахунку), у тому числі заява на відкриття банківського рахунку, а також оригінал укладеного з банком договору;
- у разі використання власниками вказаних банківських рахунків системи дистанційного обслуговування (Інтернет-банкінгу) - документи, які містять інформацію про IP адреси чи інші ідентифікуючі ознаки пристроїв з яких здійснювався вхід із зазначення дати, часу та місця входу в обліковий запис, дій, які вчинялись у обліковому записі, у тому числі відомості про здійснені платежі.
У задоволенні інших вимог - відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122591393 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Митрофанова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні