ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
23.10.2024 Справа № 914/2450/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З., за участю секретаря судового засідання Цурак У.Ю., розглянувши матеріали заяви: Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» (04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4, ЄДРПОУ 14282829)
про грошові вимоги до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031)
на суму 4 096 445,60 грн
у справі за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ, м.Львів
про банкрутство: Товариства з обмеженою відповідальністю БНК-УКРАЇНА (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031)
Представники сторін:
ТОВ «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ»: не з`явився
ПП «Васко»: не з`явився
ПІІ «Амік Україна»: Журавльов О.С.
ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер»: не з`явився
ТОВ «Геомакс-Ресурс»: не з`явився
ТОВ «ТД «Сокар Україна»: не з`явився
ТОВ «Сокар ЕЛ ПІ ДЖИ»: не з`явився
ТОВ «Сокар-Авіа»: не з`явився
ТОВ «Альнс Ойл Трейдінг»: не з`явився
ПП «Деол Трейд: не з`явився
ТОВ «Зіра-Консалт»: не з`явився
ТОВ «Артеміда-4»: не з`явився
ТОВ «ТД «ДМС-Трейд»: не з`явився
ТОВ «АТ ЕНЕРГО ТРЕЙД»: Вознюк Д.В.
ТОВ «Бахмач Нафтосервіс»: Вознюк Д.В.
ПП «Дружба-Нафтопродукт»: не з`явився
ТОВ «АВАНТАЖ-7»: Гарбуз М.В.
ТОВ «Алпен Трейд»: не з`явився
ТОВ «Україно-Британське СП АЗМОЛ БРІТІШ ПЕТРОКЕРАМІКАЛС»: не з`явився
Лобур Є.Ю.: не з`явився
ТОВ «-Автотехсервіс-»: не з`явився
АТ «Українська залізниця»: Лакута Г.В.
ТОВ «ТД «Каргес»: не з`явився
ТОВ «ОІЛ ПІВДЕНЬ»: не з`явився
ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС»: Литвиненко С.С.
SIA PAULINA FONS: не з`явився
Компанія «AGTG SA»: не з`явився
ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД»: не з`явився
ТОВ «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ КООПЕРАТИВ»: не з`явився
АТ «Перший український міжнародний банк»: Маркова В.Є.
РІНАКО ТРЕЙД АГ (RINACO TRADE AG): Вознюк Д.В.
ТОВ «ЗІОЛА ТРЕЙД»: не з`явився
ТОВ «Глуско Рітейл»: Шпирь А.В.
ліквідатор: Коваль В.В.
ВСТАНОВИВ:
5 жовтня 2022 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ» у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031).
Ухвалою суду від 02.11.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031). Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ» до боржника у розмірі 325 736 124,00 грн заборгованості та 24 810,00 грн судового збору. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна», введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №122 від 07.02.2013; адреса: 79034, м. Львів, вул. Листопадна, буд. 11, кв. 25. Попереднє засідання суду призначено на 21.12.2022.
Офіційно оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) у встановленому законодавством порядку.
Рух справи відображено у відповідних ухвалах суду.
30 липня 2024 на адресу суду надійшла заява Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» за вх.№2880/24 про кредиторські вимоги до боржника на суму 4 096 445,60 грн, в т.ч. 6 056 грн. судового збору.
Ухвалою суду від 31.07.2024 прийнято заяву Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» від 30.07.2024 за вх.№2880/24 з вимогами до боржника до розгляду, розгляд заяви призначено на 14.08.2024.
Підстави відкладення розгляду заяви викладено відповідних ухвалах суду.
У судове засідання 23.10.2024 представник Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» з`явився, підтримав заяву з грошовими вимогами до боржника з підстав, викладених у заяві, поясненнях, наданих у судовому засіданні.
Ліквідатор у судове засідання з`явився, подав повідомлення щодо розгляду грошових вимог Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк», в якому зазначає, що грошові вимоги підтверджені наданими кредитором документами, підлягають визнанню і включенню до реєстру вимог кредиторів у справі №914/2450/22 про банкрутство ТОВ «БНК-Україна».
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено термін кредитор юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство. Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (частина 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю БНК-УКРАЇНА (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) офіційно оприлюднено на веб-сайті ВГСУ 03.11.2022 за №69470. Акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк» 30.07.2024 сформувало в системі «Електронний суд» заяву з грошовими вимогами до боржника, тобто кредиторські вимоги заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.
Згідно з ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
У заяві про визнання грошових вимог Акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк» просить визнати вимоги у розмірі 4 090 389,60 грн основного боргу та 6 056,00 грн судового збору.
Акціонерне товариство «Перший український міжнародний банк» мотивує грошові вимоги тим, що Між АКЦІОНЕРНИМ ТОВАРИСТВОМ «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК» та Товариством з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА", (далі Позичальник, Боржник, Векселедавець) укладено Генеральний договір про авалювання векселів № KIE-AB-5258 від 18.01.2019 з додатковими угодами №№1-9, що є його невід`ємними частинами.
Згідно умов пункту 1.1. Генерального договору про авалювання векселів, предметом договору є авалювання банком векселів. Договором визначені права та обов`язки Сторін у зв`язку з авалюванням векселів та під час здійснення операцій за авальованими Векселями; встановлений розмір (порядок визначення розміру) та порядок сплати на користь Банку комісійних винагород та процентів у зв`язку з авалюванням векселів та здійсненням операцій за авальованими векселями; встановлений порядок відшкодуванню Банку усіх сум, які будуть сплачені останнім за свій рахунок як авалістом за Векселями, а також витрат, що понесені Банком при виконанні зобов`язань за векселями.
Відповідно до пункту 1.2. Генерального договору про авалювання векселів, авалювання Банком Векселів Клієнта здійснюється згідно погодженого сторонами Реєстру векселів. Датою вчинення авального напису на векселях вважається дата прийняття векселів на облік банком, зазначена у відповідному реєстрі векселів.
Постановою Правління Національного Банку України №508 від 16.12.2002 (зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2003 за № 174/7495), затверджене «Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України». Згідно норм вказаного Положення:
- аваліст - юридична або фізична особа, яка гарантує оплату векселя;
- аваль - вексельне поручительство, за яким особа (аваліст), яка його здійснює, бере на себе відповідальність перед власником векселя за виконання векселедавцем, акцептантом або індосантом зобов`язань щодо оплати цього векселя. Аваль виражається словами "вважати за аваль" або будь-яким іншим рівнозначним формулюванням, оформляється на векселі або на алонжі, підписується авалістом;
- авалювання - оформлення юридичною або фізичною особою авалю за векселем, тобто прийняття зобов`язання оплатити вексель повністю або частково за одну із зобов`язаних за векселем осіб у разі неоплати векселя платником у строк або, якщо немає змоги одержати платіж за векселем у строк.
Таким чином, згідно умов Генерального договору про авалювання векселів, банк АТ «ПУМБ» взяв на себе вексельне поручительство, згідно з яким банк гарантував відповідальність банка перед векселедержателем (контролюючий орган) за виконання векселедавцем (ТОВ "БНК-УКРАЇНА") оплати податкового векселя.
Здійснення операцій з векселями та виконанні вексельних зобов`язань у господарській діяльності проводиться відповідно до Женевської конвенції 1930 року, якою запроваджено Уніфікований закон про переказні векселі та прості векселі.
Відповідно до ст. 30 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі платіж за переказним векселем може бути забезпечений авалем повністю або в частині його суми. Забезпечення може бути надане третьою особою або навіть однією з осіб, які поставили свій підпис на векселі.
Аваль вчинюється або на самому переказному векселі, або на алонжі. Він виражається словами "вважати за аваль" або будь-яким іншим рівнозначним формулюванням. Він підписується тим, хто надає аваль. Вважається, що для здійснення авалю достатньо одного лише підпису, вчиненого авалістом на лицьовій стороні векселя, якщо тільки цей підпис не вчинений трасатом або трасантом. В авалі повинно бути вказано, за кого він виданий. У разі відсутності такої вказівки він вважається виданим за трасанта. (ст. 31 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі).
Статтею 32 Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі передбачено, що аваліст відповідає так само, як і та особа, зобов`язання якої він забезпечив. Його зобов`язання є дійсним навіть у тому разі, якщо те зобов`язання, яке він забезпечував, виявиться недійсним з будь-якої іншої причини, ніж дефект форми. Здійснюючи платіж за переказним векселем, аваліст набуває прав, що випливають з переказного векселя, проти особи, зобов`язання якої він забезпечив, і проти тих осіб, які зобов`язані перед останньою за переказним векселем.
Відповідно до умов Генерального договору про авалювання векселів, банком АТ «ПУМБ» та боржником ТОВ "БНК-УКРАЇНА", підписаний Реєстр векселів №93 від 31.01.2022, згідно якого ТОВ "БНК-УКРАЇНА" пред`явив, а АТ «ПУМБ» прийняв до авалювання простий Вексель від 31.01.2022р. серії АА номер 2837836 на суму 4 090 389,60 грн., виданий на користь Векселедержателя Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків, з датою платежу 30.04.2022.
На векселі здійснено відповідний напис про аваль, 01.02.2022 авальований вексель взято на облік Центральним міжрегіональним управлінням ДПС по роботі з великими платниками податків, що підтверджується штампом на векселі.
Таким чином, авалювання банком зазначеного векселю здійснювалося як гарантія контролюючому органу на сплату акцизного збору за ввезення на митну територію України нафтопродуктів (авіаційного палива) у строки встановлені Податковим кодексом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі - ПК України).
Підпунктом 14.1.176 п.14.1 ст.14 цього Кодексу визначено, що податковий вексель, авальований банком (податкова розписка) - простий вексель, авальований банком, що видається векселедавцем: до отримання з акцизного складу спирту етилового, до отримання з нафтопереробного підприємства нафтопродуктів, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, або до ввезення нафтопродуктів на митну територію України і є забезпеченням виконання ним зобов`язання сплатити суму акцизного податку у строк, визначений статтями 225, 229 цього Кодексу.
Податковий вексель вважається погашеним векселедавцем у разі сплати суми податку в повному обсязі та в зазначений у податковому векселі строк (п.225.4 ст.225 ПК України).
У разі якщо передбачений цією статтею податковий вексель не погашається у визначений строк, векселедержатель вчиняє протест такого векселя у неплатежі згідно із законодавством та звертається протягом одного робочого дня з дати вчинення протесту до банку, який здійснив аваль цього векселя, з опротестованим векселем. Банк-аваліст зобов`язаний не пізніше операційного дня, що настає за датою звернення векселедержателя з опротестованим векселем, переказати суму, зазначену в цьому векселі, векселедержателю.
Забороняється часткове погашення податкового векселя після закінчення строку, на який він виданий (п.225.7 ст.225 ПК України).
У зв`язку з відкриттям справи про банкрутство і неможливістю виконання ТОВ "БНК-УКРАЇНА" своїх податкових обов`язків, за зверненням векселедержателя (Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків), 09.10.2023 приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу Львівської області Бурбуляк Христина Миколаївна оформила АКТ про протест про неоплату/неплатіж векселя.
На підставі вказаного нотаріального протесту, Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звернулося до аваліста АТ «ПУМБ» із Заявою про пред`явлення векселя до платежу (вих. 09.10.2023).
Також Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків звернулося до АТ «ПУМБ» з листом (вих. від 31.10.2023) відносно виконання обов`язків банка, як аваліста.
Згідно з пунктом 4.9. Постанови Правління Національного банку України від 16 грудня 2002 року №508 «Про затвердження Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України»: 4.9. Банк зобов`язаний платити за авальованим ним векселем зокрема у таких випадках: - якщо була відмова платника від платежу або акцепту - проти пред`явлення опротестованого в неплатежі або неакцепті векселя.
Факт відмови платника ТОВ «БНК-Україна» від платежу за векселем, був зафіксований приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу Львівської області Бурбуляк Х.М. в Акті про протест про неоплату/неплатіж векселя.
Таким чином, враховуючи, що відповідно до затвердженого Постановою Правління Національного Банку України №508 від 16.12.2002 «Положення про порядок здійснення банками операцій з векселями в національній валюті на території України» та умов Генерального договору про авалювання векселів № KIE-AB-5258 від 18.01.2019р., АТ «ПУМБ», оформлюючи аваль за податковим векселем, прийняв зобов`язання оплатити цей вексель, АТ «ПУМБ» як поручитель відповідає так само як і особа, виконання зобов`язань якої він забезпечив.
У зв`язку з чим, платiжною iнструкцією №9362_1 від "26" квiтня 2024 АТ «ПУМБ» перерахував за рахунок власних коштів на рахунок векселедержателя ДПС України ЦМУ ДПС по роботi з ВПП суму за опротестованим векселем в розмірі 4 090 389,60 грн, що підтверджується платіжною інструкцією та банківськими виписками, копії яких долучено до матеріалів справи.
Внаслідок чого, у відповідності до п.6.1.1 Генерального договору про авалювання векселів відбулося кредитування банком векселедавця ТОВ «БНК-Україна» на суму вексельного платежу 4 090 389,60 грн.
Згідно з п. 5.1 Генерального договору про авалювання векселів, у випадку пред`явлення Векселедержателем Банку вимоги щодо оплати авальованого ним згідно Договору векселя, який був опротестований згідно вимог чинного законодавства, Банк зобов`язується оплатити авальовані ним векселі в порядку, передбаченому Договором.
Відповідно до п. 5.4 Генерального договору про авалювання векселів, Клієнт безумовно зобов`язується відшкодувати Банку суми всіх платежів, здійснених Банком у зв`язку з виконанням своїх обов`язків за Договором протягом 14 (чотирнадцяти) календарних днів з моменту здійснення Банком кожного платежу за векселем за рахунок власних коштів. Відповідно до вказано пункту 5.1 Генерального договору про авалювання векселів, АТ «ПУМБ» направив 08.07.2024 на адреси Боржника та Ліквідатора повідомлення вих. № КНО-61.1.3.2/139 від 03.07.2024 щодо здійснення АТ «ПУМБ» оплати авальованого векселя серії АА номер 2837836 від 31.01.2022, виданого ТОВ «БНК Україна», копію з доказами відправки долучено до матеріалів справи.
Згідно трекінгу на сайті Укрпошти, ліквідатором ТОВ «БНК-Україна» вказане повідомлення (відправлення №4900100022295) отримано особисто 12.07.2024. Однак, у порушення п. 5.4 Генерального договору про авалювання векселів ТОВ «БНК-Україна» вказана заборгованість не була відшкодована банку.
Отже, заборгованість ТОВ «БНК-Україна» за сумою сплаченого Банком векселю станом на день подання цієї заяви склала 4 090 389,60 грн.
Заявник посилається на те, що згідно п. 6.1 Генерального договору про авалювання векселів, у випадку здійснення Банком платежів за авальованими векселями за рахунок власних коштів, вважається, що відбулося кредитування Клієнта, за що останній сплачує Банку проценти за платіж за векселями у розмірі 30% (тридцять процентів) річних (із розрахунку 365 днів у році) від сплаченої, але не відшкодованої Клієнтом суми до моменту повного відшкодування Банку сум, сплачених за векселями. У відповідності до чого, на невідшкодовану суму Банком повинні нараховуватися проценти. Однак, у зв`язку з визнанням ТОВ «БНК-Україна» банкрутом та відкриттям ліквідаційної процедури відповідно до постанови господарського суду Львівської області від 24.05.2023, згідно з ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, проценти на суму заборгованості Банком не нараховуються.
Відповідно до положень ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 1049 ЦК України позика вважається повернутою в момент передання позикодавцеві речей, визначених родовими ознаками, або зарахування грошової суми, що позичалася, на його банківський рахунок. Позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором.
Також, відповідно до ст. 525 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається. Невиконання зобов`язання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання) ст. 610 Цивільного кодексу України кваліфікує як порушення зобов`язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 629 Цивільного кодексу України зазначено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами. Крім того, статтею 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися сторонами належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Постановою суду від 24.05.2023 припинено процедуру розпорядження майном ТОВ "БНК-УКРАЇНА", боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича. Відповідно до частини 1 статті 59 КУзПБ, з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута вважається таким, що настав.
Враховуючи наведене, після 24.05.2023 строк виконання всіх грошових зобов`язань банкрута настав, в тому числі за Генеральним договором про авалювання векселів № KIE-AB-5258 від 18.01.2019, укладеним з АТ «ПУМБ».
Заслухавши представників сторін, розглянувши заяву кредитора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про обгрунтованість заявлених кредиторських вимог до боржника у розмірі 4 096 445,60 грн, з яких: 4 090 389,60 грн основного боргу та 6 056,00 грн судового збору, сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.
За результатами розгляду заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника, господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів (ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Керуючись ст. 2, 45, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» (04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4, ЄДРПОУ 14282829) про визнання кредиторських вимог.
2. Визнати грошові вимоги Акціонерного товариства «Перший український міжнародний банк» (04070, м. Київ, вул. Андріївська, буд. 4, ЄДРПОУ 14282829) до Товариства з обмеженою відповідальністю БНК-УКРАЇНА (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) в розмірі 4 096 445,60 грн без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Інформацію у справі, яка розглядається можна отримати за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбачених ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строк і в порядку, передбачених ст. ст. 254-257 ГПК України.
Повний текст ухвали складений 28.10.2024.
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122593924 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні