ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
23.10.2024 Справа № 914/2450/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Чорній Л.З., за участю секретаря судового засідання Цурак У.Ю., розглянувши матеріали заяви: РІНАКО ТРЕЙД АГ (RINACO TRADE AG) Швейцарська Конфедерація, 6340, м. Баар, Мюлегассе 12А (Muhlegasse 12А, 6340 Baar, Switzerland)
про грошові вимоги до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031)
на суму 1 549 567,60 грн
у справі за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ", м.Львів
про банкрутство: Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031)
Представники сторін:
ТОВ «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ»: не з`явився
ПП «Васко»: не з`явився
ПІІ «Амік Україна»: Журавльов О.С.
ТОВ «ОККО-Бізнес Партнер»: не з`явився
ТОВ «Геомакс-Ресурс»: не з`явився
ТОВ «ТД «Сокар Україна»: не з`явився
ТОВ «Сокар ЕЛ ПІ ДЖИ»: не з`явився
ТОВ «Сокар-Авіа»: не з`явився
ТОВ «Альнс Ойл Трейдінг»: не з`явився
ПП «Деол Трейд: не з`явився
ТОВ «Зіра-Консалт»: не з`явився
ТОВ «Артеміда-4»: не з`явився
ТОВ «ТД «ДМС-Трейд»: не з`явився
ТОВ «АТ ЕНЕРГО ТРЕЙД»: Вознюк Д.В.
ТОВ «Бахмач Нафтосервіс»: Вознюк Д.В.
ПП «Дружба-Нафтопродукт»: не з`явився
ТОВ «АВАНТАЖ-7»: Гарбуз М.В.
ТОВ «Алпен Трейд»: не з`явився
ТОВ «Україно-Британське СП АЗМОЛ БРІТІШ ПЕТРОКЕРАМІКАЛС»: не з`явився
ОСОБА_1: не з`явився
ТОВ «-Автотехсервіс-»: не з`явився
АТ «Українська залізниця»: Лакута Г.В.
ТОВ «ТД «Каргес»: не з`явився
ТОВ «ОІЛ ПІВДЕНЬ»: не з`явився
ТОВ «АВТОБАНСЕРВІС»: Литвиненко С.С.
SIA PAULINA FONS: не з`явився
Компанія «AGTG SA»: не з`явився
ТОВ «ПОЛТАВА ГАЗТРЕЙД»: не з`явився
ТОВ «ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИЙ КООПЕРАТИВ»: не з`явився
АТ «Перший український міжнародний банк»: Маркова В.Є.
РІНАКО ТРЕЙД АГ (RINACO TRADE AG): Вознюк Д.В.
ТОВ «ЗІОЛА ТРЕЙД»: не з`явився
ТОВ «Глуско Рітейл»: Шпирь А.В.
ліквідатор: Коваль В.В.
ВСТАНОВИВ:
5 жовтня 2022 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ» у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031).
Ухвалою суду від 02.11.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м. Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031). Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «БЕЛ-ПЕТРОЛ ТРЕЙДІНГ» до боржника у розмірі 325 736 124,00 грн заборгованості та 24 810,00 грн судового збору. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна», введено процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів, призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №122 від 07.02.2013; адреса: АДРЕСА_1. Попереднє засідання суду призначено на 21.12.2022.
Офіційно оприлюднено повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) у встановленому законодавством порядку.
Постановою суду від 24.05.2023 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА"; припинено повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" - арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №122 від 07.02.2013; визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031); відкрито ліквідаційну процедуру Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031); призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) арбітражного керуючого Коваля Віталія Валерійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №122 від 07.02.2013; адреса: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .
Оприлюднено на офіційному веб-сайті Касаційного господарського суду у складі Верховного суду повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Рух справи викладено в відповідних ухвалах суду.
09.08.2024 на адресу суду надійшла заява РІНАКО ТРЕЙД АГ про грошові вимоги до Товариства з обмеженою відповідальністю «БНК-Україна» на суму 1 549 567,60 грн, в тому числі 6 056,00 грн судового збору.
Ухвалою суду від 12.08.2024 прийнято заяву РІНАКО ТРЕЙД АГ від 09.08.2024 з вимогами до боржника до розгляду. Розгляд заяви призначено на 14.08.2024.
Підстави відкладення розгляду заяви викладено відповідних ухвалах суду.
У судове засідання 23.10.2024 представник РІНАКО ТРЕЙД АГ з`явився, підтримав заяву з грошовими вимогами до боржника з підстав, викладених у заяві, поясненнях, наданих у судовому засіданні.
Ліквідатор у судове засідання з`явився, подав повідомлення щодо розгляду грошових вимог РІНАКО ТРЕЙД АГ, в якому зазначає, що розглянувши вказану заяву та надані документи, грошові вимоги підтверджені наданими документами, підлягають визнанню частково і включенню до реєстру вимог кредиторів у справі № 914/2450/22 у наступному порядку: 6 056,00 грн - I черга реєстру вимог кредиторів (судовий збір); 1 535 011,60 грн - IV черга реєстру вимог кредиторів. Витрати на переклад документів українською мовою в розмірі 8 050,00 грн не визнаються ліквідатором, оскільки не відносяться до судових витрат.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено термін кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство. Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (частина 1 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів. Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, то сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.
Повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) офіційно оприлюднено на веб-сайті ВГСУ 03.11.2022 за №69470. РІНАКО ТРЕЙД АГ 06.08.2024 направило на адресу суду заяву з грошовими вимогами до боржника, тобто кредиторські вимоги заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання.
Згідно з ч. 5 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства розпорядник майна не пізніше ніж на 10 день з дня закінчення встановленого частиною першою цієї статті строку з урахуванням результатів розгляду вимог кредиторів боржником повністю або частково визнає їх або відхиляє з обґрунтуванням підстав визнання чи відхилення, про що письмово повідомляє заявників і господарський суд, а також подає до суду письмовий звіт про надіслані всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами разом з копіями повідомлень про вручення поштового відправлення та описів вкладення у поштове відправлення або інших документів, що підтверджують надсилання повідомлення кредиторам.
У заяві про визнання грошових вимог РІНАКО ТРЕЙД АГ просить визнати грошові вимоги у розмірі 34 000, євро основного боргу, що в еквіваленті за встановленим Національним банком України курсом валют становить 1 535 011,60 грн, 6 056,00 грн судового збору та 8 500,00 грн інших судових витрат за переклад документів українською мовою.
Заявник обґрунтовує грошові вимоги тим, що 03 грудня 2020 року Боржник та Кредитор уклали Контракт №198exp-DT-20. Згідно пункту 1.1. вказаного договору Боржник, як продавець, зобов`язався передати у власність, а Кредитор, як покупець, оплатити та прийняти у грудні 2020 - листопаді 2021 року наступні нафтопродукти: - паливо дизельне ДТ-Л-К5, сорт С, ДТ-3-К5, сорт F виробництва ВАТ «Мозирський НПЗ»/ВАТ «Нафтан» на умовах DAP в редакції Інкотермс-2010 кордон Республіки Білорусь-Україна (п. 2.1., 2.2.); - паливо дизельне ДТ-3-К5, сорт F, з покращеними температурними характеристиками у період грудень 2020 - березень 2021 та листопад 2021 виробництва ВАТ «Мозирський НПЗ» гранична температура фільтрування не вище -26°С, гранична температура помутніння не вище -16°С, на умовах DAP в редакції Інкотермс-2010 кордон Республіки Білорусь-Україна (п. 2.1., 2 .2.).
Відповідно до п. 5.1. орієнтовна вартість товару, що поставляється на умовах контракту, становить 10 800 000,00 Євро. Оплата проводиться в формі 100% попередньої оплати протягом п`яти банківських днів від дати виставлення інвойсу на оплату погодженої місячної партії товару (п. 5.2).
Згідно з пунктом 5.6. у якості валюти платежу при розрахунках по контракту сторони використовують євро, якщо інше не зазначено у додатковій угоді.
Відповідно до пункту 6.1. контракту у якості заходу, що забезпечує виконання обов`язків покупця за цим контрактом, покупець зобов`язаний перерахувати на рахунок постачальника грошову суму (контракте забезпечення) в розмірі з розрахунку 10 євро за тонну об`єму максимальної місячної партії товару, що планується до придбання, в рамках поставки останньої місячної партії товару, передбаченого цим договором.
Пунктом 6.2. передбачено, що контрактне забезпечення вноситься покупцем шляхом перерахування визначеної сторонами суми протягом 3 (трьох) банківських днів від дати виставлення відповідного рахунка на банківських рахунок постачальника.
Відповідно до пункту 6.5. повернення суми контрактного забезпечення проводиться виключно за умови виконання обов`язків покупцем в повному обсязі, передбачених умовами дійсного контракту, або може бути використана в якості оплати останньої місячної партії товару, передбаченої умовами цього контракту, за умови виконання обов`язків у повному обсязі по попереднім місячним партіям товару, передбаченим контрактом.
Датою повернення контрактного забезпечення є дата списання грошових коштів з рахунку продавця. Строк дії договору встановлено до 31 січня 2022 року (п. 12.1).
На виконання умов Контракту № 198exp-DT-20 Боржник виставив інвойс №1 від 10 грудня 2020 року на суму 30 000,00 Євро із призначенням платежу контрактне забезпечення.
11 грудня 2020 року Кредитор оплатив вказаний інвойс, перевівши на рахунок Боржника 30 000,00 євро.
РІНАКО ТРЕЙД АГ посилається на те, що належно виконав умови Контракту № 198exp-DT-20 від 03 грудня 2020 року, а боржник не виконав взяті на себе зобов`язання за договором, тому зобов`язаний повернути кредитору суму контрактного забезпечення в повному обсязі.
Заборгованість із повернення контрактного забезпечення відображена в бухгалтерському обліку Боржника, що підтверджується актом звіряння взаємних розрахунків за 2020 рік за Контрактом № 198exp-DT-20.
Заявник зазначає, що боржником контрактне забезпечення у розмірі 30 000,00 Євро не повернуто.
03 грудня 2020 року Боржник та Кредитор уклали Контракт №194exp-G-20.
Згідно з пунктом 1.1. вказаного договору Боржник, як продавець, зобов`язався передати у власність, а Кредитор, як покупець, оплатити та прийняти у грудні 2020 - листопаді 2021 року наступні нафтопродукти: гази вуглеводневі скраплені, виробництва ВАТ «Мозирський 11113» на умовах FCA в редакції Інкотермс-2010 ст. Барбаров (при поставці залізницею), FCA в редакції Інкотермс-2010 парк скраплених газів ВАТ «Мозирський НПЗ» (за умова поставки автомобільним транспортом) (Розділ 2 контракту).
Відповідно до п. 5.1. орієнтовна вартість товару, що поставляється на умовах контракту, становить 1 700 000,00 євро. Оплата проводиться в формі 100% попередньої оплати протягом п`яти банківських днів від дати виставлення інвойсу на оплату погодженої місячної партії товару (п. 5.2).
Відповідно до пункту 5.6. у якості валюти платежу при розрахунках по контракту сторони використовуються Євро, якщо інше не зазначено у додатковій угоді.
Згідно з пунктом 6.1. контракту у якості заходу, що забезпечує виконання обов`язків покупця за цим контрактом, покупець зобов`язаний перерахувати на рахунок постачальника грошову суму (контракте забезпечення) в розмірі з розрахунку 10 євро за тонну об`єму максимальної місячної партії товару, що планується до придбання, в рамках поставки останньої місячної партії товару, передбаченого цим договором.
Відповідно до пункту 6.2. контрактне забезпечення вноситься покупцем шляхом перерахування визначеної сторонами суми протягом 3 (трьох) банківських днів від дати виставлення відповідного рахунка на банківських рахунок постачальника.
Пунктом 6.5. передбачено, що повернення суми контрактного забезпечення проводиться виключно за умови виконання обов`язків покупцем в повному обсязі, передбачених умовами дійсного контракту, або може бути використана в якості оплати останньої місячної партії товару, передбаченої умовами цього контракту, за умови виконання обов`язків у повному обсязі по попереднім місячним партіям товару, передбаченим контрактом. Датою повернення контрактного забезпечення є дата списання грошових коштів з рахунку продавця. Строк дії договору встановлено до січня 2022 року (п. 12.1).
На виконання умов Контракту № 194ехр-С-20 Боржник виставив інвойс №1 від 10 грудня 2020 року на суму 4 000,00 євро із призначенням платежу контрактне забезпечення.
11 грудня 2020 року Кредитор оплатив вказаний інвойс, перевівши на рахунок Боржника 4 000,00 євро.
Заявник вказує на те, що ним належно виконано умови Контракту № 194ехр-С-20 від 03 грудня 2020 року, Боржник зобов`язаний повернути Кредитору суму контрактного забезпечення в повному обсязі, оскільки не виконав взяті на себе зобов`язання за договором.
Заборгованість із повернення контрактного забезпечення відображена в бухгалтерському обліку Боржника, що підтверджується актом звіряння взаємних розрахунків за 2020 рік за Контрактом № 194ехр-С-20.
РІНАКО ТРЕЙД АГ зазначає, що станом на день подання цієї заяви боржник не виконав обов`язку з повернення контрактного забезпечення в розмірі 4 000,00 євро.
Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України (надалі ЦК України) цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема є: договори та інші правочини.
Згідно з ст. 14 ЦК України цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ст.628 ЦК України).
Відповідно до ст. 655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Статтею 662 ЦК України визначено, що продавець зобов`язаний передати покупцеві товар, визначений договором купівлі-продажу.
Згідно з приписами статей 525, 526 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Згідно з п. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 664 ЦК України, обов`язок продавця передати товар покупцеві вважається виконаним у момент вручення товару покупцеві, якщо договором встановлений обов`язок продавця доставити товар; надання товару в розпорядження покупця, якщо товар має бути переданий покупцеві за місцезнаходженням товару.
Частиною 2 ст. 693 Цивільного кодексу України встановлено, якщо договором встановлений обов`язок покупця частково або повністю оплатити товар до його передання продавцем (попередня оплата), покупець повинен здійснити оплату в строк, встановлений договором купівлі-продажу. Зі змісту зазначеної норми права вбачається, що умовою її застосування є неналежне виконання продавцем свого зобов`язання зі своєчасного передання товару покупцю. А у разі настання такої умови покупець має право діяти альтернативно: або вимагати передання оплаченого товару від продавця, або вимагати повернення суми попередньої оплати.
Сума попередньої оплати товару, яка одержана продавцем (постачальником), та має бути повернута на вимогу покупця в разі невиконання продавцем у встановлений договором строк свого обов`язку з передачі товару, є грошовим зобов`язанням.
Відповідно до абзацу четвертого частини 2 статті 45 Кодексу України з процедур банкрутства склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті України. Якщо зобов`язання боржника визначені в іноземній валюті, то склад і розмір грошових вимог кредиторів визначаються в національній валюті за курсом, встановленим Національним банком України на дату подання кредитором заяви з грошовими вимогами до боржника. Розмір грошових вимог до боржника становить 34 000, євро. Станом на 06.08.2024 курс валют, встановлений Національним банком України, становить 45,1474 грн. за 1 євро, розмір грошових вимог кредитора до боржника в еквіваленті в національній валюті становить 1 535 011,60 грн.
Згідно з частин 1, 2, 4, 5 статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
При цьому до письмових доказів, викладених іноземною мовою, повинні додаватися переклади українською мовою, засвідчені належним чином. Вірність перекладу документів юридичного характеру повинна бути нотаріально засвідченою в порядку статті 79 Закону України «Про нотаріат». Пунктом 2.1. глави 8 розділу ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України №296/5 від 22.02.2012 визначено, якщо нотаріус не знає відповідних мов (однієї з них), переклад документа може бути зроблено перекладачем, справжність підпису якого засвідчує нотаріус за правилами, передбаченими цим Порядком. Переклад має бути зроблений з усього тексту документа, що перекладається, і закінчуватися підписами. Під текстами оригіналу та перекладу вміщується підпис перекладача у разі здійснення перекладу перекладачем. Посвідчувальний напис викладається під текстами документа і перекладу з нього. Переклад, розміщений на окремому від оригіналу чи копії аркуші, прикріплюється до нього, прошнуровується і скріплюється підписом нотаріуса і його печаткою.
За переклад документів українською мовою РІНАКО ТРЕЙД АГ сплачено 8 500,00 грн, докази сплати долучено до заяви про визнання грошових вимог до боржника.
Заслухавши представників сторін, розглянувши заяву кредитора, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення заяви, обгрунтованість заявлених кредиторських вимог до боржника у розмірі 1 549 567,60 грн, з яких: 1 535 011,60 грн - основного боргу, 8 500,00 грн - витрат за переклад документів та 6 056,00 грн - судового збору, сплаченого за подання заяви з грошовими вимогами до боржника.
За результатами розгляду заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника, господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів (ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства).
Керуючись ст. 2, 45, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234, 235 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву РІНАКО ТРЕЙД АГ (RINACO TRADE AG) Швейцарська Конфедерація, 6340, м. Баар, Мюлегассе 12А (Muhlegasse 12А, 6340 Baar, Switzerland) про визнання кредиторських вимог.
2. Визнати грошові вимоги РІНАКО ТРЕЙД АГ (RINACO TRADE AG) Швейцарська Конфедерація, 6340, м. Баар, Мюлегассе 12А (Muhlegasse 12А, 6340 Baar, Switzerland) до Товариства з обмеженою відповідальністю "БНК-УКРАЇНА" (79012, м.Львів, вул. Сахарова А. академіка, буд. 42, каб. 407; код ЄДРПОУ 36949031) в розмірі 1 549 567,60 грн грн без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.
Інформацію у справі, яка розглядається можна отримати за веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015.
Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, передбачених ст. 235 ГПК України.
Ухвала суду може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строк і в порядку, передбачених ст. ст. 254-257 ГПК України.
Повний текст ухвали складений 28.10.2024
Суддя Чорній Л.З.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122593925 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні