Справа № 212/10416/24
2/212/4448/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
28 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, Ваврушак Н.М., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального закладу освіти «Криворізька спеціальна школа «Сузір`я» Дніпропетровської обласної ради» про визнання дій незаконними, зобов`язання внесення відповідних змін до наказу та нарахування і виплати середньої заробітної плати,
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 через підсистему «Електронний суд» звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Ознайомившись із даним позовом та доданими до нього матеріалами, суд приходить до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч. 2 ст.133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
У позовній заяві об`єднано дві вимоги, а саме: визнання протиправним та зобов`язання внесення відповідних змін до наказу; стягнення заробітної плати.
Стосовно вимоги про стягнення заробітної плати, то суд зауважує, що відповідно до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, позивач звільнений від сплати судового збору в частині вимоги про стягнення заробітної плати.
Стосовно вимог про визнання протиправним та внесення змін до наказу, суд приходить наступного висновку.
Згідно ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру передбачена сплата судового збору в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (складає на момент пред`явлення позову 1211,20 гривень).
Оскільки позов подано в електронній формі, згідно із ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір», сплата судового збору підлягає із застосуванням коефіцієнту 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (1211,20*0,8= 968,96 гривень).
Судовий збір підлягає сплаті за наступними платіжними реквізитами: «Отримувач коштів: ГУК у Дн-кій обл./Покр.р/22030101;
Код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 37988155;
Банк отримувача: Казначейство України;
Код банку отримувача: (МФО) 899998;
Рахунок отримувача: UA048999980313151206000004648;
Код класифікації доходів бюджету: 22030101;
Призначення платежу: *;101;___(реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом __ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Жовтневий районний суд м. Кривого Рогу (назва суду, де розглядається справа)».
Відповідно до ч. ч. 1-2 статті 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно п.2 ч.3ст. 175 ЦПК України,позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
У позовній заяві не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача, відповідача.
Згідно п.2 ч.1ст. 177 ЦПК України,у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43цього Кодексу.
Згідно вимог ч.7ст. 43 ЦПК України,у разі подання до суду в електронній формі заяви по суті справи, зустрічного позову, заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, заяви про зміну предмета або підстав позову, заяви про залучення третьої особи, апеляційної скарги, касаційної скарги та документів, що до них додаються, учасник справи зобов`язаний надати доказ надсилання таких матеріалів іншим учасникам справи. Такі документи в електронній формі направляються з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а у разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
До матеріалів справи не додано докази надсилання відповідачу позовної заяви з додатками.
Згідно ч.5ст. 177 ЦПК України,позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Так, обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на факт наявної заборгованості заробітної плати у розмірі 80762,000 гривень, однак не надає відповідного доказу на підтвердження вказаних обставин та розрахунку.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позивачу необхідно усунути виявлені недоліки позовної заяви, а саме сплатити судовий збір, надавши відповідні документи на адресу суду у встановлений термін.
За таких обставин, керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу освіти «Криворізька спеціальна школа «Сузір`я» Дніпропетровської обласної ради» про визнання дій незаконними, зобов`язання внесення відповідних змін до наказу та нарахування і виплати середньої заробітної плати.
Надати позивачу строк у десять днів для усунення зазначених недоліків з дня отримання даної копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до статті 185 ЦПК України, якщо вимоги ухвали у встановлений строк будуть виконані, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі невиконання вимоги суду, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала суду складена та підписана 28 жовтня 2024 року.
Суддя Н. М. Ваврушак
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122617806 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Ваврушак Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні