Єдиний унікальний номер: 379/1381/24
Провадження № 2/379/468/24
УХВАЛА
про залишення позову без руху
29 жовтня 2024 рокум.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Шабрацький Г.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Комунального закладу «Центру надання соціальних послуг» Таращанської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, стягнути середню заробітну плату за час вимушеного прогулу
В С Т А Н О В И В:
28.10.2024 позивач ОСОБА_1 через свого представника за довіреністю ОСОБА_2 звернулась до суду з вищевказаним позовом.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 28.10.2024 справу передано для розгляду судді Шабрацькому Г.О.
Перевіривши згідно вимог ст.ст.185-187 ЦПК України матеріали цивільної справи, судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених статтею 177 ЦПК України.
Так, згідно ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем ОСОБА_1 заявлено дві самостійні позовні вимоги.
За положенням ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що наразі становить 1211,20 грн.
Також п.1 ч.1 ст. 4 Закону визначено, що за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру до сплати підлягає судовий збір у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Середній заробіток за частиною другою статті 235 КЗпП України за своїм змістом є заробітною платою, право на отримання якої виникло у працівника, який був незаконно позбавлений можливості виконувати свою трудову функцію з незалежних від нього причин, оскільки особа поновлюється на роботі з дня звільнення, тобто вважається такою, що весь цей час перебувала в трудових відносинах.
Спір про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, який виник у зв`язку з незаконним звільненням працівника, який був позбавлений можливості виконувати роботу не з власної вини, є трудовим спором, пов`язаним з недотриманням законодавства про працю та про оплату праці. За пред`явлення вимоги про стягнення середнього заробітку, передбаченого частиною другою статті 235 КЗпП України, позивачі звільняються від сплати судового збору в усіх судових інстанціях на підставі пункту 1 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI.
Таким чином, позивач звільнена від сплати судового збору в частині вимоги про стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Щодо іншої позовної вимоги про визнання протиправною бездіяльності щодо не невиплати заробітної плати вона є немайновою та підлягає оплаті судовим збором згідно вимог Закону України «Про судовий збір».
Отже, при зверненні до суду з даним позовом позивачка мала сплатити за немайнову вимогу судовий збір у розмірі 1211,20 грн.
Реквізити для сплати: населений пункт - Таращанська міська ТГ; отримувач - ГУК у Київській області /Таращанська міс/22030101; код отримувача ЄДРПОУ 37955989; банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN) -UA408999980313111206000010850; код класифікації доходів бюджету 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету - Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050).
Частиною 3 ст. 185 ЦПК України зазначено, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Повернення позовної позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Керуючись ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Комунального закладу «Центру надання соціальних послуг» Таращанської міської ради про визнання бездіяльності протиправною, стягнути середню заробітну плату за час вимушеного прогулу- залишити без руху.
Надати строк для усунення викладених у мотивувальній частині недоліків протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заяву вважати неподаною і повернути позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяГ. О. Шабрацький
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 30.10.2024 |
Номер документу | 122619619 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Шабрацький Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні