Комінтернівський районнийсуд м.Харкова
Номер провадження № 1-кс/641/2218/2024 Справа № 641/528/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 жовтня 2024 року м. Харків
Слідчий суддя Комінтернівського районного суду м. Харкова - ОСОБА_1 , за участю секретаря- ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні Комінтернівського районного суду м. Харкова клопотання дізнавача сектору дізнання ВП № 2 Харківського районного управління поліції № 1 капітана поліції ОСОБА_3 погоджене прокурором Слобідської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023221150000161від 20.01.2023 року за ознаками кримінального правопорушення-проступку, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Орган досудового розслідування в клопотанні, погодженому прокурором, просить надати дізнавачу сектору дізнання відділу поліції № 2 Харківського районного управління поліції № 1 Головного управління національної поліції в Харківській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ та вилучення інформації, що стосується банківської карти ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 (рахунок з моменту відкриття рахунків по дату винесення ухвали, з можливістю ознайомитись з ними, зробити копії та вилучити їх, а саме: - документів, що стосується відкриття та використання рахунків (справ з юридичного оформлення рахунку: копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, заяви на відкриття рахунку, опитувальників клієнтів (анкет), згод на обробку персональних даних, договору, додатків і додаткових угод до них, карток зі зразками підписів, тощо); - руху коштів по вищевказаним рахункам, із зазначенням повних номерів рахунків, або номерів банківських карток, на які відбувалося перерахування грошових коштів, або з яких надходили грошові кошти; - даних систем відеоспостереження і фотофіксації з банкоматів (АТМ) і відділень банківської установи (в касі), в паперовому вигляді і на електронному носії інформації щодо зняття готівки; - інформацію щодо І -адрес підключення до Інтернет-банкінгу, платіжної системи (онлайн банкінгу), про МАС-адреси комп`ютерів чи мобільних пристроїв, з яких відбувалося з`єднання з системою, дати та часу за Київським часом в форматі: день, місяць, рік, години, хвилини, секунди таких з' єднань; - параметри електронних пристроїв користувача: «secureelementid», унікальних електронних відбитків електронних пристроїв, що виконує роль ідентифікатора цих електронних пристроїв, до яких під`єднані вищевказані банківські картки. Дана інформація перебуває у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 .т. НОМЕР_3 ), за період часу з 00:00 год. 30.07.2024 по теперішній час тобто можливість ознайомитись з ними та вилучити їх копії, безпосередньо тимчасовий доступ здійснити у Харківському АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначає, що в провадженні СД ВП №2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області знаходиться кримінальне провадження, відомості про кримінальні правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12023221150000161 від 20.01.2023 за ч. 1 ст. 190 КК України.
19.01.2023 до ВП №2 ХРУП №1 ГУНП в Харківській області надійшли матеріали з УПК в Харківській області ДКП НПУ, щодо шахрайських дій вчинених відносно ОСОБА_5 , в результаті яких вона зі своєї банківської картки перерахувала шахрайським шляхом грошові кошти на занальну суму 73500 гривень.
Під час досудового розслідування допитано в якості потерпілої ОСОБА_5 , яка пояснила, що 11.01.2023 року близько о 14 год. 20 хв. їй зателефонував номер телефону НОМЕР_4 ита чоловік представився співробітником Служби безпеки України ОСОБА_6 та повідомив, що з банківської карти потерпілої намагались зняти кошти три рази на суму 24500 грн. Також повідомив, що потрібно провести банківську операцію, для того щоб не зняли грошові кошти. Після чого ОСОБА_5 зайшовши в додаток ІНФОРМАЦІЯ_2 та керуючи вказівками оператора перейшла на розділ переказ на картку та ввела номер банківської картки, який їй продиктував оператор, а саме: ІНФОРМАЦІЯ_1 № НОМЕР_1 та перерахувала грошові кошти 11.01.2023 року о 14:30 в сумі 24500 грн., також знову за вказівкою оператора перерахувала грошові кошти 11.01.2023 року о 14:32 в сумі 24500 грн. Після чого оператор назвав іншу банківську картку ІНФОРМАЦІЯ_3 № НОМЕР_5 і потерпіла перерахувала грошові кошти 11.01.2023 року о 14:39 в сумі 24500 грн. В подальшому ОСОБА_5 поклала слухавку та зателефонувала на гарячу лінію ІНФОРМАЦІЯ_4 та повідомила про даний факт.
З метою швидкого, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до відомостей, які можуть становити банківську таємницю, а саме до документів, що містять інформацію про особу, номера рахунків чи номера карток на які з карти, було перераховано грошові кошти на банківські карти ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 , інформації про рух коштів за вказаним вище номером картки (точне місце, час, сума та спосіб зняття коштів, місце проживання та реєстрації особи на рахунок якої було перераховано вказані кошти), які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
Враховуючи, що інформація про рух грошових коштів по картці може мати значення для розслідування кримінального провадження, для встановлення осіб, причетних до скоєння вказаних шахрайських дій, та отримати її в інший спосіб неможливо, дізнавач просить надати тимчасовий доступ до зазначеної інформації.
В судове засідання прокурор та дізнавач не з`явилися, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, клопотання підтримали, просили його задовольнити.
Представник АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання не з`явився, що, відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, в межах якого подається вказане клопотання, надані докази, дійшов наступного.
Відповідно доч.1ст.159КПК Українитимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах, комп`ютерних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення.
Відповідно до ст. 162 КПК України, ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», документи, доступ до яких просить надати слідчий, містять охоронювану законом таємницю і є банківською таємницею, що передбачає особливий порядок тимчасового доступу і вилучення.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті,доведе можливістьвикористання якдоказів відомостей,що містятьсяв цихречах ідокументах,та неможливістьіншими способамидовести обставини,які передбачаєтьсядовести задопомогою цихречей ідокументів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На виконання вимог ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи перебувають або можуть перебувати у володінні АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Ознайомившись з матеріалами, доданими до клопотання, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів АТ ІНФОРМАЦІЯ_1 , шляхом зняття копії зазначеної інформації.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про часткове задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів задовольнити частково.
Дозволити дізнавачусектору дізнаннявідділу поліції№ 2Харківського районногоуправління поліції№ 1Головного управліннянаціональної поліціїв Харківськійобласті капітануполіції ОСОБА_3 тимчасовий доступдо інформації,що стосуєтьсябанківської картиПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 ,а саме:-документів,що стосуєтьсявідкриття тавикористання рахунків(справз юридичногооформлення рахунку:копії паспортата довідкипро присвоєнняідентифікаційного коду,заяви навідкриття рахунку,опитувальників клієнтів(анкет),згод наобробку персональнихданих,договору,додатків ідодаткових угоддо них,карток зізразками підписів,тощо);-руху коштівпо вищевказанимрахункам,із зазначеннямповних номеріврахунків,або номерівбанківських карток,на яківідбувалося перерахуваннягрошових коштів,або зяких надходилигрошові кошти;-даних системвідеоспостереження іфотофіксації збанкоматів (АТМ)і відділеньбанківської установи(вкасі),в паперовомувигляді іна електронномуносії інформаціїщодо зняттяготівки;-інформацію щодоІ -адреспідключення доІнтернет-банкінгу,платіжної системи(онлайнбанкінгу),про МАС-адресикомп`ютерів чимобільних пристроїв,з якихвідбувалося з`єднанняз системою,дати тачасу заКиївським часомв форматі:день,місяць,рік,години,хвилини,секунди такихз'єднань;-параметри електроннихпристроїв користувача:«secureelementid»,унікальних електроннихвідбитків електроннихпристроїв,що виконуєроль ідентифікаторацих електроннихпристроїв,до якихпід`єднані вищевказанібанківські картки,яка перебуваєу володінніПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ",код ЄДРПОУ НОМЕР_2 за адресою: АДРЕСА_1 ,к.н.т. НОМЕР_3 ),за періодчасу з00:00год.30.07.2024по теперішнійчас,шляхом зняттякопії інформації у Харківському відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .
Строк дії ухвали один місяць.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя- ОСОБА_1
Суд | Комінтернівський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122626857 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Комінтернівський районний суд м.Харкова
Богдан М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні