Справа №710/726/24
Номер провадження 2/710/354/24
УХВАЛА
про виправлення описки
28.10.2024 м.Шпола
Шполянський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Побережної Н.П.,
за участі секретаря судового засідання - Гегельської І.В.,
розглянувши питання про виправлення описки в ухвалі суду Шполянського районного суду Черкаської області від 01.10.2024 про призначення посмертної судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів: Шполянська державна нотаріальна контора, про встановлення факту батьківства,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Шполянського районного суду Черкаської області знаходиться вказана цивільна справа №710/726/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів: Шполянська державна нотаріальна контора, про встановлення факту батьківства.
01.10.2024 Шполянським районним судом Черкаської області була винесена ухвала про призначення посмертної судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи та доручено проведення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).
28.10.2024 виявлено описку в даній ухвалі, щодо зазначення експертної установи для направлення генетичного матеріалу в резолютивній частині ухвали. Суд з власної ініціативи порушив питання виправлення описки в зазначеній ухвалі. Вказана описка є перепоною у реалізації прийнятої ухвали .
Відповідно до ст.269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п. 19 Постанови Пленуму ВС України № 14 від 18.12.2009 «Про судове рішення у цивільній справі», при вирішенні питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо. Не є опискою граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його невірного сприйняття: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо. Вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду у справі № 521/1074/17 від 21.07.2020 року.
В ухвалі Шполянського районного суду Черкаської області від 01.10.2024, в резолютивній частині ухвали зазначно:
«Проведення судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків за ст. ст. 384, 385 КК України.
На вирішення експертизи судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи поставити питання:
- чи є ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , біологічним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ?
Витребувати у Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі Міністерства внутрішніх справ України (вул. Велика Окружна, 4, с.Петропавлівська Борщагівка, Київська область, 08130) біологічний матеріал загиблого ІНФОРМАЦІЯ_2 в с.Синьківка Куп`янського району Харківської області військовослужбовця ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Доручити Комунальній установі «Черкаське обласне бюро судово-медичної експертизи» (вул. Грузиненка, 11, м. Черкаси, 18009) проведення відбору біологічних зразків для генетичного дослідження у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та направлення генетичного матеріалу до експертної установи Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України(61191, Харківська область, м. Харків, вул. Ковтуна, буд. 34)».
Тобто, в абзаці 5, помилково зазначено назву комунального закладу після слів «направлення генетичного матеріалу до експертної установи «Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (61191, Харківська область, м. Харків, вул. Ковтуна, буд. 34)» замість вірного: «до Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).» В інших частинах в ухвалі відомості залишаються без змін.
За таких обставин, враховуючи положення ст. 269 ЦПК України, щодо можливості розгляду питання про виправлення описки, суд приходить до висновку про необхідність виправлення описки у зазначеній ухвалі.
Керуючись ст.ст. 260, 261, 269, п. 19 ч.1 ст. 353, ст. 354,432, ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
В ухвалі Шполянського районного суду Черкаської області від 01.10.2024 про призначення посмертної судово-медичної молекулярно-генетичної експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні позивача: ОСОБА_4 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідачів: Шполянська державна нотаріальна контора, про встановлення факту батьківства, виправити описку.
Внести виправлення до ухвали Шполянського районного суду Черкаської області від 01.10.2024 по цивільній справі №710/726/24, а саме: в резолютивній частині ухвали, зокрема: в абзаці 5 після слів «направлення генетичного матеріалу до експертної установи», зазначити замість комунального закладу: «Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України (61191, Харківська область, м. Харків, вул. Ковтуна, буд. 34)» вказати вірно: «до Комунального закладу «Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи» Дніпропетровської обласної ради (49005, м. Дніпро, площа Соборна, 14).»
В іншій частині ухвали Шполянського районного суду Черкаської області від 01.10.2024 залишити без змін.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Н.П. Побережна
Суд | Шполянський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122627716 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Шполянський районний суд Черкаської області
Побережна Н. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні