Справа № 452/3982/24
У Х В А Л А
Іменем України
29 жовтня 2024 року м. Самбір
Слідча суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого СВ Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И Л А:
До слідчої судді Самбірського міськрайонного суду Львівської області 28 жовтня 2024 року надійшло клопотання слідчого СВ Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 від 28 жовтня 2024 року, погоджене прокурором Самбірської окружної прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про арешт майна посилаючись на те, що слідчим відділенням Самбірського РВП ГУ НП у Львівській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за
№ 12024141290000635 від 28 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України.
У клопотанні зазначено, що 27 жовтня 2024 року близько 22 год. 00 хв. у м. Самборі на вул. Перемишльській водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи автомобілем марки «Skoda Octavia», номерний знак НОМЕР_1 , на повороті дороги праворуч допустила зіткнення з зустрічним автомобілем марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_6 . У результаті дорожньо-транспортної пригоди водій ОСОБА_6 , з попереднім діагнозом «ЗЧМТ, струс головного мозку, забої», госпіталізований в Дрогобицьку МЛ. Водій ОСОБА_5 перебувала в стані алкогольного сп`яніння.
27 жовтня 2024 року проведено огляд місця події за адресою: АДРЕСА_1 . Під час огляду місця події було виявлено та вилучено автомобіль марки «Skoda Octavia», номерний знак
НОМЕР_1 , та ключ від нього, власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 7 жовтня 2023 року, є ОСОБА_7 , а також автомобіль марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 13 лютого 2018 року, є ОСОБА_8 .
Вказаний транспортний засіб, а саме автомобіль марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , було тимчасово вилучено, та постановою від 28 жовтня 2024 року визнано речовим доказом, оскільки він має значення для встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме в даному випадку виступає знаряддям вчиненого злочину.
Слідчий СВ Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився. Неприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідча суддя вважає за можливе розглянути клопотання без участі слідчого та без застосування технічних засобів фіксування процесу, що відповідає приписам ч. 1 ст. 172 КПК та ч. 4 ст. 107 КПК України.
Вивчивши подані докази слід дійти висновку про необхідність задоволення клопотання із наступних підстав.
Відповідно до ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За приписами ст. 131 КПК України, арешт майна є одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні (ч. 2 ст. 170 КПК України).
Відповідно до частини 2 статті 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Слідчою суддею встановлено, що слідчим відділенням Самбірського РВП ГУ НП у Львівській здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за
№ 12024141290000635 від 28 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України, у зв`язку з тим, що 27 жовтня 2024 року близько
22 год. 00 хв. у м. Самборі на вул. Перемишльській водій ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючи автомобілем марки «Skoda Octavia», номерний знак НОМЕР_1 , на повороті дороги праворуч допустила зіткнення з зустрічним автомобілем марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням водія ОСОБА_6 . У результаті дорожньо-транспортної пригоди водій ОСОБА_6 , з попереднім діагнозом «ЗЧМТ, струс головного мозку, забої», госпіталізований в Дрогобицьку МЛ. Водій ОСОБА_5 перебувала в стані алкогольного сп`яніння.
Із копії протоколу огляду місця дорожньо-транспортної пригоди від 27 жовтня 2024 року видно, що у ході огляду місця події за адресою: АДРЕСА_1 , було виявлено та вилучено автомобіль марки «Skoda Octavia», номерний знак НОМЕР_1 , та ключ від нього, власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 від 7 жовтня 2023 року, є ОСОБА_7 , а також автомобіль марки «Fiat Doblo», номерний знак
НОМЕР_2 , власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу
НОМЕР_4 від 13 лютого 2018 року, є ОСОБА_8 .
Із копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, НОМЕР_4 від 13 лютого 2018 року, відомо, що власником автомобіля марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , є ОСОБА_8 , яка проживає за адресою:
АДРЕСА_2 .
Із копії постанови слідчого СВ Самбірського РВП ГУ НП у Львівській області
ОСОБА_3 про визнання та приєднання до справи речового доказу від 28 жовтня 2024 року вбачається, що автомобіль марки «Skoda Octavia», номерний знак НОМЕР_1 , та ключ від нього, власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу
НОМЕР_3 від 7 жовтня 2023 року, є ОСОБА_7 , а також автомобіль марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 13 лютого 2018 року, є ОСОБА_8 , визнано речовими доказами у кримінальному провадженні за № 12024141290000635 від 28 жовтня 2024 року, та дані транспортні засоби поміщено на штраф-майданчик ФОП «Віхоть», що за адресою: АДРЕСА_3 .
Вирішуючи питання про наявність обґрунтованої підозри, поняття якої не міститься в національному законодавстві, слід виходити з його визначення, наведеного у п. 175 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Нечипорук і Йонкало проти України» (заява
№ 42310/04) від 21 квітня 2011 року, де зазначено, що обґрунтована підозра - це існування фактів і інформації, які можуть переконати об`єктивного спостерігача, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.
Європейський суд з прав людини у своєму рішенні від 28 жовтня 1994 року у справі «Мюррей проти Сполученого Королівства» (Murray v. The United Kingdom), заява
№ 14310/88, зазначив, що факти, які викликають підозру, не обов`язково мають бути встановлені до ступеня, необхідного для засудження, що є завданням наступних етапів кримінального процесу.
З`ясовані слідчим факти та інформація є тими фактичними обставинами, котрі здатні переконати об`єктивного спостерігача у існуванні факту порушенні правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп`яніння.
Оглянувши матеріали клопотання, враховуючи правову підставу для арешту майна; розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна, слідча суддя дійшла висновку, що клопотання підлягає до задоволення, шляхом накладення арешту на вказане майно, з метою збереження речових доказів.
Керуючись ст. ст. 132, 170-173 КПК України,
П О С Т А Н О В И Л А:
Клопотання слідчого СВ Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні за № 12024141290000635 від 28 жовтня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286-1 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на майно (транспортний засіб), яке було тимчасово вилучене в ході огляду місця події 27 жовтня 2024 року, а саме:
- автомобіль марки «Fiat Doblo», номерний знак НОМЕР_2 , власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 від 13 лютого 2018 року, є ОСОБА_8 , з пошкодженнями характерними для ДТП, який вилучено та поміщено на арешт майданчик ФОП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що за адресою: АДРЕСА_3 , з метою збереження речових доказів із забороною подальшого відчуження, розпоряджання, користування, проведення обліково-реєстраційних операцій та ремонтно-відновлювальних робіт із вказаним транспортним засобом до прийняття кінцевого рішення по даному кримінальному провадженні.
Виконання ухвали, яка виконується негайно, доручити слідчому СВ Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .
На ухвалу слідчого судді може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду, в строки, передбачені ст. 395 КПК України.
Слідча суддя
Суд | Самбірський міськрайонний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122631915 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Самбірський міськрайонний суд Львівської області
Бікезіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні