ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
п р о з у п и н е н н я п р о в а д ж е н н я у с п р а в і
29 жовтня 2024 року м. ЧернівціСправа № 926/2466/24
Господарський суд Чернівецької області у складі судді Дутки В.В., розглянувши заяву товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Євродор про зупинення провадження у справі
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю Компанія Євродор, м. Чернівці
до управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької обласної державної адміністрації в особі Голови ліквідаційної комісії Микитюка І.М.
про визнання та включення до проміжного ліквідаційного балансу кредиторських вимог у сумі 14 947 245,00 грн.
представники сторін:
від позивача не з`явилися
від відповідача не з`явилися
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Компанія Євродор звернулося з позовом до управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької обласної державної адміністрації в особі Голови ліквідаційної комісії Микитюка І.М. про визнання та включення до проміжного ліквідаційного балансу кредиторських вимог у сумі 14947245,00 грн.
Ухвалою Господарського суду Чернівецької області від 01.10.2024 відкрито провадження у справі №926/2466/24.
29.10.2024 через систему «Електронний суд» позивач подав заяву про зупинення провадження у справі №926/2466/24 до набрання законної сили судовим рішенням по справі №926/2216/24 та просив розглядати заяву без участі його представника. Заява обґрунтована наявністю спору між сторонами щодо заборгованості в сумі 14947245,00 грн., яка є предметом розгляду в справі №926/2216/24, що унеможливлює розгляд даного спору.
У судове засідання 29.10.2024 представники сторін не з`явилися, що не перешкоджає розгляду заяви про зупинення провадження у справі.
Розглянувши заяву позивача про зупинення провадження у даній справі, суд вважає його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 227 Господарського процесуального кодексу України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку, зокрема об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи.
Отже підставою для зупинення провадження у справі є об`єктивна неможливість розгляду господарської справи до вирішення пов`язаної справи іншим судом. Пов`язаною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у цій справі.
Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв`язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов`язаних між собою справ різними судами або з інших причин.
Метою зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи є виявлення судом обставин, підстав, фактів тощо, які не можуть бути з`ясовані та встановлені у цьому процесі, проте мають значення для розгляду справи, провадження у якій зупиняється.
Отже для вирішення питання про зупинення провадження у справі господарський суд у кожному конкретному випадку повинен з`ясовувати як пов`язана справа, що розглядається цим судом, зі справою, що розглядається іншим судом, а також чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду цієї справи.
При цьому пов`язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення.
Підстава, передбачена пунктом 5 частини 1 статті 227 ГПК України, виникає в процесі тоді, коли ухвалення рішення можливе після підтвердження фактів, що мають преюдиціальне значення для даної справи, в іншій справі, яка розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Зупинення провадження допускається лише тоді, коли розглядати справу далі неможливо. Ця підстава зупинення застосовується у тому разі коли в цій іншій справі можуть бути вирішені питання, що стосуються підстав заявлених у справі вимог, чи умов, від яких залежить можливість її розгляду. Ця неможливість полягає в тому, що обставини, які є підставою позову або заперечень проти нього, є предметом дослідження в іншій справі, і рішення суду у цій справі безпосередньо впливає на вирішення спору.
Наведене має місце у спірних правовідносинах.
При цьому, судом врахована об`єктивна неможливість розгляду даної справи, оскільки у справі №922/2216/24, встановлюються обставини, що безпосередньо вплинуть на подання і оцінку доказів у даній справі, в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення, зокрема буде встановлюватись факт наявної заборгованості у сумі 14 947 245,00 грн., яка є підставою позову у справі №922/2466/24.
Отже, враховуючи викладене, суд дійшов висновку про задоволення заяви позивача про зупинення провадження у справі до набрання законної сили рішенням Господарського суду Чернівецької області у справі №922/2216/24.
Згідно з п.4 ч.1 ст. 229 ГПК України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини першої статті 227 цього Кодексу - до набрання законної сили судовим рішенням, від якого залежить вирішення справи.
Разом з цим, суд зауважує, що зупинення провадження у даній справі є виправданим, так як зможе забезпечити ухвалення законного та справедливого рішення у справі, а також забезпечити захист прав як позивача, так і відповідача, буде дотримано принцип правової визначеності та справедливості. Жодне своєчасне вирішення спору не може бути виправдане, якщо рішення у справі буде несправедливим, а отже, - буде ухвалене з порушенням принципу верховенства права.
Керуючись ст.ст. 227, 229, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити заяву позивача від 29.10.2024 про зупинення провадження у справі №926/2466/24.
2. Зупинити провадження у справі №926/2466/24 до набрання законної сили судовим рішенням у справі № 926/2216/24.
3. Запропонувати сторонам повідомити суд про усунення обставин, що зумовили зупинення провадження у справі № 926/2466/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу складено і підписано 29.10.2024.
Суддя В.В.Дутка
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122637951 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Зварич Оксана Володимирівна
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Дутка Віталій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні