Справа № 212/10323/24
1-кс/212/1300/24
У Х В А Л А
30 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг
Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , внесене в кримінальному провадженні №42024042070000052від 18.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України про надання тимчасового доступу до документів, -
встановив:
17 жовтня 2024 року прокурор Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділенням ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024042070000052від 18.09.2024 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ФОП ОСОБА_4 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_5 .
На підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровській області 12.09.2024 року було проведено обшук, а саме: приміщення квартири АДРЕСА_2 , в ході якого було встановлено, що вказаною адресою ФОП ОСОБА_4 свою діяльність не здійснює.
Крім того, 12.09.2024 допитано в якості свідка власницю квартири ОСОБА_5 , яка повідомила, що квартиру придбала у 2022 році та особу ОСОБА_6 не знає.
ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_7 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
В органу досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, а саме до реєстраційної справи ФОП «CHEPIL V. S.», відкриті на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ІНН: НОМЕР_1 ), яка знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 адресою: АДРЕСА_3 .
Прокурор у судове засідання не з`явився, просив розглянути клопотання у його відсутність, клопотання підтримує у повному обсязі.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 до суду не з`явився, про дату та час розгляду клопотання повідомлений належним чином.
На підставі ч. 4ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, дійшов до наступного.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положенням ст. 132 КПК України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, зокрема, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Пунктом 2 ч. 5 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Положеннями ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так, слідчим відділенням ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024042070000052від 18.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ФОП ОСОБА_4 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира розташована за адресою: АДРЕСА_1 , належить ОСОБА_5 .
На підставі ухвали слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_3 12.09.2024 року було проведено обшук, а саме: приміщення квартири АДРЕСА_2 , в ході якого було встановлено, що вказаною адресою ФОП ОСОБА_4 свою діяльність не здійснює.
Крім того, 12.09.2024 допитано в якості свідка власницю квартири ОСОБА_5 , яка повідомила, що квартиру придбала у 2022 році та особу ОСОБА_6 не знає.
ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_7 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав для отримання тимчасового доступу до вищевказаної інформації, що перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 адресою: АДРЕСА_3 , яка самостійно або в сукупності з іншими доказами може мати суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення, орган досудового розслідування без застосування заходу забезпечення кримінального провадження не має можливості отримати вищевказані документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 163- 165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя
постановив :
Клопотання прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати тимчасовий доступ слідчому СВ ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту ОСОБА_8 , до речей і документів, з можливістю їх вилучення, а саме копій наступних документів: заяви, довідки, довіреності, протоколи загальних зборів засновників (учасників) з додатками до них вище вказаного підприємства, накази, рішення власника, статути, реєстраційні картки (форма №1, №3, №4, №5, №6, №7, №8, №9), реєстраційні картки про підтвердження відомостей про юридичну особу, довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи та інших документів необхідних при проведені державної реєстрації, реєстраційних справ ФОП «CHEPIL V. S.», відкриті на ім`я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (ІНН: НОМЕР_1 ), які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 адресою: АДРЕСА_3 .
Строк дії ухвали становить два тижні з дня її постановлення.
Ухвала підлягає обов`язковому виконанню.
У разі невиконання ухвали, відповідно до ст. 166 КПК України, може бути проведено обшук з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122645898 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Зімін М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні