Ухвала
від 30.10.2024 по справі 212/10323/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 212/10323/24

1-кс/212/1307/24

У Х В А Л А

30 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг

Слідчий суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 , внесене в кримінальному провадженні №42024042070000052 від 18.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України про надання тимчасового доступу до документів, -

встановив:

17 жовтня 2024 року прокурор Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 звернувся з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, в обґрунтування якого зазначив, що слідчим відділенням ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024042070000052 від 18.09.2024 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_5 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Встановлено, що 12.07.2023 до ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області звернулася ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає: АДРЕСА_1 , НОМЕР_1 , із заявою, про те, що 12.07.2023 року приблизно о 13:10 годині, невстановлена особа шахрайським шляхом через платформу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » через посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 з використанням номеру мобільного телефону НОМЕР_2 , під приводом покупки, через електронний платіж, з використанням електронно обчислювальної техніки заволоділа грошовими коштами заявниці з банківської картки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_3 у загальному розмірі 87 999,00 грн.

Далі проведено тимчасовий доступ у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по рахунку НОМЕР_3 , з якого було списано грошові кошти потерпілої ОСОБА_6 у розмірі 87999 гривень. В ході огляду вилученої документації встановлено, що грошові кошти перераховано на ФОП ОСОБА_4 та за допомогою ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_5 було визначено, що вид діяльності: «комп?ютерне програмування» в Кривому Розі має ФОП ОСОБА_4 який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Вжитими заходами, встановлено, що відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира розташована за адресою: АДРЕСА_2 , належить ОСОБА_7 .

12.09.2024 на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровській області було проведено обшук, а саме: приміщення квартири АДРЕСА_3 , в ході якого було встановлено, що вказаною адресою ФОП ОСОБА_4 свою діяльність не здійснює.

Крім того, 12.09.2024 допитано в якості свідка власницю квартири ОСОБА_7 , яка повідомила, що квартиру придбала у 2022 році та особу ОСОБА_4 не знає.

З урахування вищезазначеного встановлено, що ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на імя ОСОБА_5 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

З метою збирання доказів по кримінальному провадженні та проведення швидкого та повного досудового розслідування, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 », юридична адреса: АДРЕСА_4 (ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ), а саме до оригіналів документів або до належним чином завірених копій: фото під час здійснення накладення ОСОБА_4 електронного підпису в момент реєстрації ФОП «CHEPIL V. S.», відкриті на ім?я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , (ІНН: НОМЕР_5 ), при подачі заявки на відкриття 30.12.2022 року та закриття 31.05.2023 року, окремо при подачі заявки на відкриття 31.05.2023 року, ІР-адреси та МАС-адреси електронно-обчислювальних машин за допомогою яких здійснювались входи до застосунку в момент накладення електронного підпису при оформленні заявок на відкриття та закриття вищевказаного ФОП.

Вищевказані документи та інформація доступ до яких необхідно отримати, можуть бути використані в якості доказів, які будуть підтверджувати факт привласнення чужого майна, а також можуть бути використані як об`єкти дослідження, під час проведення відповідних експертиз, проведення яких може бути об`єктивно необхідним для встановлення істини під час досудового розслідування.

Прокурор у судове засідання не з`явився, просив розглянути клопотання у його відсутність, клопотання підтримує у повному обсязі.

Представник Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » до суду не з`явився, про дату та час розгляду клопотання повідомлений належним чином.

На підставі ч. 4ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, дійшов до наступного.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положенням ст. 132 КПК України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, зокрема, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Пунктом 2 ч. 5 ст. 163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Положеннями ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Так, слідчим відділенням ВП №3 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42024042070000052від 18.09.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на ім`я ОСОБА_5 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Встановлено, що 12.07.2023 до ВП №3 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області звернулася ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає: АДРЕСА_1 , НОМЕР_1 , із заявою, про те, що 12.07.2023 року приблизно о 13:10 годині, невстановлена особа шахрайським шляхом через платформу « ІНФОРМАЦІЯ_2 » через посилання ІНФОРМАЦІЯ_3 з використанням номеру мобільного телефону НОМЕР_2 , під приводом покупки, через електронний платіж, з використанням електронно обчислювальної техніки заволоділа грошовими коштами заявниці з банківської картки АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » № НОМЕР_3 у загальному розмірі 87 999,00 грн.

Далі проведено тимчасовий доступ у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » по рахунку НОМЕР_3 , з якого було списано грошові кошти потерпілої ОСОБА_6 у розмірі 87999 гривень. В ході огляду вилученої документації встановлено, що грошові кошти перераховано на ФОП ОСОБА_4 та за допомогою ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_5 було визначено, що вид діяльності: «комп?ютерне програмування» в Кривому Розі має ФОП ОСОБА_4 який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Вжитими заходами, встановлено, що відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира розташована за адресою: АДРЕСА_2 , належить ОСОБА_7 .

12.09.2024 на підставі ухвали слідчого судді Жовтневого районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровській області було проведено обшук, а саме: приміщення квартири АДРЕСА_3 , в ході якого було встановлено, що вказаною адресою ФОП ОСОБА_4 свою діяльність не здійснює.

Крім того, 12.09.2024 допитано в якості свідка власницю квартири ОСОБА_7 , яка повідомила, що квартиру придбала у 2022 році та особу ОСОБА_4 не знає.

Встановлено, що ОСОБА_4 разом з невстановленою особою на імя ОСОБА_5 може бути причетний до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.205-1 КК України, за ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації фізичної особи - підприємця, завідомо неправдивих відомостей, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав для отримання тимчасового доступу до вищевказаної інформації, що перебуває у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 », юридична адреса: АДРЕСА_4 (ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ), а саме до оригіналів документів або до належним чином завірених копій: фото під час здійснення накладення ОСОБА_4 електронного підпису в момент реєстрації ФОП «CHEPIL V. S.», відкриті на ім?я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , (ІНН: НОМЕР_5 ), при подачі заявки на відкриття 30.12.2022 року та закриття 31.05.2023 року, окремо при подачі заявки на відкриття 31.05.2023 року, ІР-адреси та МАС-адреси електронно-обчислювальних машин за допомогою яких здійснювались входи до застосунку в момент накладення електронного підпису при оформленні заявок на відкриття та закриття вищевказаного ФОП, яка самостійно або в сукупності з іншими доказами може мати суттєве значення для з`ясування обставин кримінального правопорушення, орган досудового розслідування без застосування заходу забезпечення кримінального провадження не має можливості отримати вищевказані документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а тому клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 163- 165, 309, 369-372, 395 КПК України, слідчий суддя

постановив :

Клопотання прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_3 задовольнити.

Надати слідчим слідчого відділення Відділення поліції № 3 Криворізького РУП ГУНП в Дніпропетровській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 та іншим слідчим, які перебувають у групі слідчих з розслідування кримінального провадження №42024042070000052від 18.09.2024 дозвіл на проведення тимчасового доступ до документів, які перебувають у володінні Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 », юридична адреса: АДРЕСА_4 (ЄДРПОУ: НОМЕР_4 ), а саме до оригіналів документів або до належним чином завірених копій: фото під час здійснення накладення ОСОБА_4 електронного підпису в момент реєстрації ФОП «CHEPIL V. S.», відкриті на ім?я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , (ІНН: НОМЕР_5 ), при подачі заявки на відкриття 30.12.2022 року та закриття 31.05.2023 року, окремо при подачі заявки на відкриття 31.05.2023 року, ІР-адреси та МАС-адреси електронно-обчислювальних машин за допомогою яких здійснювались входи до застосунку в момент накладення електронного підпису при оформленні заявок на відкриття та закриття вищевказаного ФОП.

Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.

Ухвала підлягає обов`язковому виконанню.

У разі невиконання ухвали, відповідно до ст. 166 КПК України, може бути проведено обшук з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЖовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено31.10.2024
Номер документу122645948
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —212/10323/24

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу

Зімін М. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні