У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
Справа №348/2606/24
Номер провадження 2-о/348/167/24
30 жовтня 2024 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області у складі головуючого судді Максименко О.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючих документів,
У с т а н о в и в :
До Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області надійшла вказана заява.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21.02.1975 року, «Жоффр де ля Прадель проти Франції» від 16.12.1992 року. Відтак, в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Порядок звернення до суду за судовим захистом урегульованийЦивільним процесуальним кодексом України. Подання позовної заяви (заяви) має відбуватись з дотриманням певних умов.
Відповідно до ч. 3 ст.294ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно з абз. 1 ч. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995, вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту. Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до вимогЗакону України "Про судовий збір" ставка судовогозбору заподання досуду заяви у справах окремого провадження, яка подана фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що дорівнює 605, 60 грн.
У заяві про встановлення факту заявник просить встановити одночасно чотири різних факти, а саме встановити факт тотожності особи, факт родинних відносин, факт належності свідоцтва про право власності на житловий будинок та факт належності державного акту на право приватної власності, тобто, заявник об`єднала чотири вимоги, які підлягають розгляду в порядку окремого провадження, однак заявником долучено до заяви копію квитанції про сплату судового збору в сумі 605,60 грн, тобто за встановлення лише одного факту.
За вказаних обставин суд приходить до висновку, що заява є такою, що подана без додержання вимог, встановлених частиною 4 ст. 177 ЦПК України.
Враховуючи викладене, заявнику слід доплатити судовий збір за встановлення інших трьох фактів, згідно поданої заяви, в розмірі 1816,80 грн.
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору в гривнях:
Отримувач коштів ГУК в Iв.-Фр.об./ТГ Надвірна/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37951998
Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA088999980313131206000009650
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;
Для об`єктивного та своєчасного розгляду справи, надання учасникам цивільного процесу рівних прав передбаченихКонституцією України, необхідно привести заяву згідно вимог чинного цивільного процесуального законодавства.
Відповідно до ст.185ЦПК України заява, подана без додержання вимог, викладених устаттях 175-177 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись ст.177,185 ЦПК України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин та належності правовстановлюючих документів залишити без руху, встановивши заявнику строк 10 днів з моменту отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
У встановлений судом строк заявнику необхідно сплатити судовий збір і надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Інакше заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Копію ухвали направити заявнику та представнику заявника.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя Надвірнянського районного суду
Івано-Франківської області О.Ю.Максименко
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 31.10.2024 |
Номер документу | 122646645 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Максименко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні