Справа № 229/7463/24
Провадження № 2/229/2297/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 жовтня 2024 р. Дружківський міськийсуд Донецькоїобласті вособі суддіФролової Н.М.,розглянувши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Бахмутської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 , в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом, в якому просить, визнати за неповнолітньою особою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 в порядку спадкування за законом право власності на нерухоме майно: квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (тридцять три); земельна ділянка для ведення садівництва, площею 0,0592 га, розташованої на території АДРЕСА_2 (п`ятсот тридцять вісім).
Крім того, позивачем додано до позовної заяви клопотання про звільнення від сплати судового збору, в якій просить звільнити її як законного представника неповнолітньої особи від сплати судового збору за позовною заявою про визнання права власності в порядку спадкування за законом, мотивуючи клопотання тим, що позовна заява подана в інтересах неповнолітньої особи, до того родина позивача є внутрішньо переміщеною, що підтверджується відповідними довідками, батько є непрацюючою особою з інвалідністю, дохід матері складає 7300,00 грн на місяць, що підтверджується довідкою з місця роботи. Тобто дохід родини складається з заробітної плати та пенсії батька та є недостатнім для можливості сплати судового збору.
Враховуючи обставини на які посилається позивач, як на підстави звільнення від сплати судового збору, суд приходить до переконання, що в даному випадку існують підстави для звільнення позивача від сплати судового збору, передбачені п.7 ч.1 ст.5, пп.ґ п.1 ч.2 ст.8 Закону України «Про судовий збір» з метою недопущення порушення права на судовий захист.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Частиною 4 ст.19ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст.274ЦПК України і її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження.
Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
З метою з`ясування всіх обставин справи, суд вважає за необхідне витребувати за власною ініціативою у Приватного нотаріуса Бучанського районного нотаріального округу Київської області Леденьова І.С. копію спадкової справи щодо майна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Крім того, у відповідності до ч.ч.1,3 ст. 53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Отже, враховуючи, що рішення у справі може вплинути на права та обов`язки особи, що не є стороною у справі, як спадкоємця, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі у якості третьої особи яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 53, 84, 187,189, 259-261 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Відкрити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 в інтересах неповнолітньої дитини ОСОБА_2 до Бахмутської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування за законом.
Розгляд справи провести в порядку загального позовного провадження.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали. В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Проведення підготовчого засідання призначити на 4 грудня 2024 року о 10-00 годині в Дружківському міському суді Донецької області.
Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Витребувати у Приватного нотаріуса Бучанського районного нотаріального округу Київської області Леденьова І.С. копію спадкової справи щодо майна ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Відповідно до п. 7, 8, 9 ч. 2 ст. 84 ЦПК, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Вказану інформацію надати у строк не пізніше п`яти днів з дня отримання вказаної ухвали та надіслати на адресу суду.
Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої-п`ятої ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
У разі, якщо подання скарги, заяви, клопотання буде визнане зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.
Позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.
Встановити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору ОСОБА_4 строк для подання пояснення не пізніше десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали. Пояснення повинні відповідати вимогам, встановленим ст.ст. 178, 181 Цивільного процесуального кодексу України; до пояснень додаються: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються пояснення, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснення і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. Копія пояснень та доданих до них документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) пояснень до суду.
Сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://dr.dn.court.gov.ua.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя
Суд | Дружківський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122672839 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Дружківський міський суд Донецької області
Фролова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні