Ухвала
від 30.10.2024 по справі 299/1811/23
ЗАКАРПАТСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 299/1811/23

Провадження № 22-ц/4806/1005/24

У Х В А Л А

про залишення апеляційної скарги без руху

30 жовтня 2024 року м. Ужгород

Суддя Закарпатського апеляційного суду Джуга С.Д., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Нечаєв Валерій Валерійович, на рішення Виноградівського районного суду Закарпатської області від 08 серпня 2024 року у складі судді Леньо В.В., у справі за позовом ОСОБА_1 до Фермерського господарства Колос, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Виноградівська міська рада Закарпатської області, третя особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Державний реєстратор Берегівської районної державної адміністрації Вознюк Олександр Володимирович про витребування майна із чужого незаконного володіння та скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності,

в с т а н о в и в :

18 вересня 2024 року через систему «Електронний суд» ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Нечаєв Валерій Валерійович, подав до Закарпатського апеляційного суду апеляційну скаргу на рішення Виноградівського районного суду Закарпатської області від 08 серпня 2024 року у справі №299/1811/23, повний текст якого складено 19 серпня 2024 року.

Вказану справу витребувано з Виноградівського районного суду Закарпатської області.

Подана апеляційнаскарга ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Нечаєв Валерій Валерійович, не відповідає вимогам п.3 ч.4 ст.356 ЦПК України та Закону України "Про судовий збір", оскільки за подання апеляційної скарги не сплачено судовий збір.

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Частиною третьою статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відповідно допункту 1частини другоїстатті 4Закону України"Просудовий збір"(вредакції,що діялана моментзвернення зпозовом)судовий збірза поданнядо судуфізичною особоюпозовної заявинемайнового характерустановив 0,4розміру прожитковогомінімуму дляпрацездатних осіб.Судовий збірза поданняфізичною особою майнового характеру становив 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" встановлено, що з 01 січня 2023 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі складає 2 684, 00 грн.

Судове рішення, яке оскаржує заявник, свідчить про існування вимоги майнового характеру щодо витребування майна з чужого незаконного володіння та визнання права власності, а також вимоги немайнового характеру про скасування рішення державного реєстратора про державну реєстрацію права власності.

Враховуючи вищенаведене, судовий збір за подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції в частині оскарження вимоги немайнового характеру становить 1288,32 грн. (2684 грн. х 0,4 х 150% х 0,8).

Поряд з цим згідно з пунктом 2 частини першої статті 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні».

У матеріалах справи наявні довідка про оціночну вартість об`єкта нерухомості №201-20230412-0005779524 від 12 квітня 2023 року (а.с.181, Т.1), згідно якої оціночна вартість спірної земельної ділянки становить 150752,50 грн., а також витяг із технічної документації з нормативної оцінки земельних ділянок від 17.02.2022 (а.с.45, Т.2), згідно якого нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 1402662,27 грн.

Документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору, є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).

За приписами статті 5 Закону України «Про оцінку земель» грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку може бути нормативною і експертною. Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки. Натомість нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні (крім випадків спадкування спадкоємцями першої та другої черги за законом) як випадків спадкування ними за законом, так і випадків спадкування ними за заповітом) і за правом представлення, а також випадків спадкування власності, вартість якої оподатковується за нульовою ставкою) та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Аналіз вказаних законодавчих норм дає підстави для висновку, що наявні у матеріалах справи витяг щодо нормативної грошової оцінки земельної ділянки та довідка про оціночну вартість об`єкта нерухомості не є належними доказами на підтвердження вартості спірного нерухомого майна.

Натомість належними доказами на підтвердження вартості земельної ділянки, із якої необхідно визначити ціну позову та відповідно розмір судового збору, є, зокрема, звіт про оцінку майна з висновком про його вартість, дані загальнодоступних джерел стосовно ринкової вартості аналогічного майна в районі місцезнаходження спірного майна тощо.

Аналогічний висновок наведений в ухвалах Верховного Суду від 12 березня 2024 року у справі №931/11/23, від 19 вересня 2024 року у справі №199/3234/23.

Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд позбавлений можливості встановити розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги в частині оскарження вимоги майнового характеру.

Таким чином, апелянту, виходячи з вартості спірного нерухомого майна (станом на дату подання позову до суду), необхідно самостійно відповідно до вимог закону визначити розмір судового збору, який підлягає сплаті за подання апеляційної скарги в частині оскарження вимоги майнового характеру, а також надати належні докази на підтвердження такої вартості (наприклад, висновок експерта, дані загальнодоступних джерел стосовно ринкової вартості аналогічного майна в районі місцезнаходження спірного майна тощо).

Апеляційний суд звертає увагу апелянта на те, що згідно з вимогами Закону України "Про судовий збір" розрахунок розміру судового збору за подання апеляційної скарги слід здійснювати, виходячи зі ставки, яка підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а не з тієї суми, яка фактично була сплачена позивачем.

Судовий збір за подання апеляційної скарги до Закарпатського апеляційного суду має бути внесений або перерахований апелянтом за наступними банківськими реквізитами:

Отримувач коштів ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37975895

Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача UA708999980313161206080007493

Код класифікації доходів бюджету 22030101

Призначення платежу 101


(РНОКПП або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), на рішення від
(Дата оскаржуваного рішення) по справі
(Номер справи), Закарпатський апеляційний суд (назва суду, де розглядається справа).

Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.

За таких обставин, скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити апелянта та надати йому строк для усунення недоліків, шляхом сплати судового збору протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

Керуючись ст.ст. 185, 357 ЦПК України, суддя-доповідач,

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Нечаєв Валерій Валерійович, на рішення Виноградівського районного суду Закарпатської області від 08 серпня 2024 року залишити без руху, про що повідомити апелянта та надати йому строк для усунення недоліків, шляхом сплати судовогозбору протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

Роз`яснити апелянту, якщо відповідно до цієї ухвали у встановлений строк він не усуне недоліки апеляційної скарги, шляхом подання або надіслання квитанції про сплату судового збору безпосередньо до суду апеляційної інстанції, апеляційна скарга буде визнана неподаною і підлягатиме поверненню апелянту.

Суддя С.Д. Джуга

СудЗакарпатський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення30.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122678339
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —299/1811/23

Ухвала від 30.12.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 02.12.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 30.10.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Закарпатський апеляційний суд

Джуга С. Д.

Рішення від 08.08.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Леньо В. В.

Рішення від 08.08.2024

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Леньо В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні