Ухвала
від 29.10.2024 по справі 925/1323/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

29 жовтня 2024 року Черкаси Справа №925/1323/24

Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків", ідентифікаційний код 45349984, вул. Старицького, буд. 5, м. Умань, Уманський р-н, Черкаська обл., 20300,

до відповідача - Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис - Агро", ідентифікаційний код 32745663, с. Побійна, Жашківський р-н, Черкаська обл., 19224,

про припинення повноважень директора, призначення виконуючого обов`язки директора, призначення проведення аудиторської перевірки,

УСТАНОВИЛА:

24.10.2024 за допомогою системи "Електронний суд" до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків" з вимогами:

- зняти з посади (припинити повноваження) директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро" ОСОБА_1 . З 19.08.2024 року розірвати з ним трудовий договір, укладений між гр. ОСОБА_1 та СТОВ НВФ "Генезис - Агро".

- призначити в.о. директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро", до обрання на нових загальних Зборах Учасників СТОВ НВФ "Генезис - Агро", ОСОБА_2 .

- призначити проведення аудиторської перевірки діяльності СТОВ НВФ "Генезис - Агро" за період 2017 - 2024 роки. Визначити Приватне підприємство аудиторську фірму "Афіна" у якості, аудиторської фірми, яка буде проводити перевірку.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є засновником Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро" з часткою 40%. Позивач стверджує, що повноваження директора Олійника В.В. сплинули 06.02.2017 проте збори по переобранню директора не проводились з 2012 року по 19.08.2024. Позивач зазначає, що директор не скликав Загальні збори Учасників Товариства для обрання нового директора. Водночас на Загальних зборах Учасників Товариства, які відбулись 19.08.2024 за ініціативою позивача, прийняте рішення про припинення повноважень не відповідає вимогам Закону, оскільки за нього проголосувало 40% голосів від статутного капіталу і половина від присутніх на зборах, що, за твердженням позивача, є недостатнім.

Водночас щодо вимог про призначення в.о. директора та про проведення перевірки позивач не обґрунтовує позовні вимоги.

Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшла висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.

Згідно з п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Всупереч вимогам зазначеної норми, позивач не зазначає про наявність у нього або інших осіб оригіналів поданих ним копій доказів.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Дослідивши позовну заяву, суддя встановила, що позовна заява містить вимоги:

- зняти з посади (припинити повноваження) директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро" ОСОБА_1 . З 19.08.2024 року розірвати з ним трудовий договір, укладений між гр. ОСОБА_1 та СТОВ НВФ "Генезис - Агро".

- призначити в.о. директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро", до обрання на нових загальних Зборах Учасників СТОВ НВФ "Генезис - Агро", ОСОБА_2 .

- призначити проведення аудиторської перевірки діяльності СТОВ НВФ "Генезис - Агро" за період 2017 - 2024 роки. Визначити Приватне підприємство аудиторську фірму "Афіна" у якості, аудиторської фірми, яка буде проводити перевірку.

Отже, позивач зазначає три немайнові вимоги.

Так ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду встановлено такий розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору. (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір")

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць становить 3 028 гривень.

З викладеного випливає, що за подання до суду позовної заяви з вимогами немайнового характеру позивач має сплатити 2 422,40 грн (3 028 грн х 0,8) за кожну вимогу.

Отже, загалом судовий збір, що підлягає до сплати за подання вказаної позовної заяви становить 7 267,2 грн. (2 422,40 х 3).

Позивач надав докази лише часткової сплати судового збору у сумі 3 028 грн., чим порушив вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, тому позивачу необхідно сплатити ще 4 239,20 грн судового збору та надати докази сплати до суду.

Позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету. (п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України)

Суд враховує, що позивачем у позовній заяві зазначено відповідача - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича фірма "Генезис - Агро". Проте разом з позовною заявою позивач заявляє клопотання про витребування доказів та зазначає чотири відповідача: Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробнича фірма "Генезис - Агро"; ОСОБА_3 ; ОСОБА_4 ; ОСОБА_1 . Також позивач надає докази надсилання копії позовної заяви вище переліченим особам.

Отже, позивач порушує вимоги п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України в частині зазначення у позовній заяві повного найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвища, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи.

Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Позивач обґрунтовує лише позовну вимогу щодо необхідності припинення повноважень діючого директора, проте не зазначає жодних правових підстав для другої та третьої позовної вимоги, чим порушує п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України.

Згідно з ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовній заяві позивач зазначає, що обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги підтверджуються, в тому числі, повідомленням про проведення Загальних зборів Учасників Товариства вих.№17/07-1 від 17.07.2024 на ім`я засновників ОСОБА_3 та ОСОБА_5 .

Проте в порушення вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 та ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач не додав такого доказу до позовної заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України - в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За ч. 3-4 ст. 174 ГПК України - якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИЛА:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків" залишити без руху.

У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду уточнену позовну заяву із зазначенням:

- на виконання п. 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України уточнення щодо зазначення чотирьох відповідачів у клопотанні про витребування доказів з одночасним зазначенням лише одного відповідача у позовній заяві; в разі пред`явлення позову більше ніж до одного відповідача, сформулювати до якого відповідача (відповідачів) звернена кожна позовна вимога;

- на виконання п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України письмово викладені правові підстави щодо другої та третьої позовних вимог;

- на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України про наявність у нього або інших осіб оригіналів поданих ним копій доказів;

- на виконання п. 5 ч. 3 ст. 162 та ч. 2 ст. 164 ГПК України належно засвідчену копію повідомлення про проведення Загальних зборів Учасників Товариства вих. № 17/07-1 від 17.07.2024 на ім`я засновників ОСОБА_3 та ОСОБА_5 ;

- на виконання п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України докази сплати судового збору в розмірі 4 239,20 грн за такими реквізитами:

Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг м.Черкаси/22030101

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566

Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.)

Рахунок отримувача: UA518999980313161206083023759

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу 101


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Черкаської області (назва суду, де розглядається справа).

- докази надсилання уточненої позовної заяви з додатками учасникам справи.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)

Копію ухвали надіслати позивачу - за допомогою системи "Електронний суд".

Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення29.10.2024
Оприлюднено01.11.2024
Номер документу122679362
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства

Судовий реєстр по справі —925/1323/24

Ухвала від 20.01.2025

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 16.01.2025

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 22.11.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

Ухвала від 29.10.2024

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Зарічанська З.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні