ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
22 листопада 2024 року Черкаси справа №925/1323/24
Господарський суд Черкаської області у складі судді Зарічанської З.В., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків", ідентифікаційний код 45349984, вул. Старицького, буд. 5, м. Умань, Уманський р-н, Черкаська обл., 20300,
до відповідача 1. - Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро", ідентифікаційний код 32745663, с. Побійна, Жашківський р-н, Черкаська обл., 19224,
до відповідача 2. - ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача 3. - ОСОБА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , АДРЕСА_2
до відповідача 4. - ОСОБА_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , АДРЕСА_1 ,
про припинення повноважень директора, призначення виконуючого обов`язки директора,
УСТАНОВИВ:
24.10.2024 за допомогою системи "Електронний суд" до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків" з вимогами:
- зняти з посади (припинити повноваження) директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро" ОСОБА_3 . З 19.08.2024 року розірвати з ним трудовий договір, укладений між гр. ОСОБА_3 та СТОВ НВФ "Генезис - Агро";
- призначити в.о. директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро", до обрання на нових загальних Зборах Учасників СТОВ НВФ "Генезис - Агро", ОСОБА_4 ;
- призначити проведення аудиторської перевірки діяльності СТОВ НВФ "Генезис - Агро" за період 2017 - 2024 роки. Визначити Приватне підприємство аудиторську фірму "Афіна" у якості, аудиторської фірми, яка буде проводити перевірку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є засновником Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро" з часткою 40%. Позивач стверджує, що повноваження директора ОСОБА_3 сплинули 06.02.2017 проте збори по переобранню директора не проводились з 2012 року по 19.08.2024. Позивач зазначає, що директор не скликав Загальні збори Учасників Товариства для обрання нового директора. Водночас на Загальних зборах Учасників Товариства, які відбулись 19.08.2024 за ініціативою позивача, прийняте рішення про припинення повноважень не відповідає вимогам Закону, оскільки за нього проголосувало 40% голосів від статутного капіталу і половина від присутніх на зборах, що, за твердженням позивача, є недостатнім.
Водночас щодо вимог про призначення в.о. директора та про проведення перевірки позивач не обґрунтовує позовні вимоги.
Ухвалою від 29.10.2024 суддя залишила позовну заяву без руху, встановила для позивачки строк - який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
01.11.2024, у встановлений судом строк, від Товариства з обмеженою відповідальністю "Генезис - Агро Жашків" надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з уточненою позовною заявою, якою виконано вимоги ухвали господарського суду від 29.10.2024, а саме:
- зазначено відповідачів по справі:
- Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис - Агро",
- ОСОБА_1 ,
- ОСОБА_2 ,
- ОСОБА_3 ;
- викладено правові підстави щодо вимоги про призначення в.о. директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро", до обрання на нових загальних Зборах Учасників СТОВ НВФ "Генезис - Агро", ОСОБА_4 ;
- зазначено, що у позивача наявні оригінали поданих ним доказів по справі;
- надано належним чином засвідчену копію повідомлення про проведення Загальних зборів Учасників Товариства вих. № 17/07-1 від 17.07.2024 на ім`я засновників ОСОБА_1 та ОСОБА_5 ;
- надано докази сплати судового збору, врахувавши позовні вимоги викладені в уточненій позовній заяві.
В уточненій позовній заяві позивачем зазначено такі вимоги:
- зняти з посади (припинити повноваження) директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро" ОСОБА_3 . З 19.08.2024 року розірвати з ним трудовий договір, укладений між гр. ОСОБА_3 та СТОВ НВФ "Генезис - Агро";
- призначити в.о. директора СТОВ НВФ "Генезис - Агро", до обрання на нових загальних Зборах Учасників СТОВ НВФ "Генезис - Агро", ОСОБА_4 .
Отже, вказаним виконано вимоги ухвали суду від 29.10.2024 про залишення позовної заяви без руху.
Суд враховує, що у позовній заяві та уточненій позовній заяві позивач заявляє вимогу про розгляд справи за правилами "скороченого" провадження.
Господарський процесуальний кодекс України не містить поняття "скорочене позовне провадження", проте наявне поняття "спрощене позовне провадження".
Відповідно до ч. 1, п. 2 ч. 2 ст. 250 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
У випадку, передбаченому частиною другою статті 247 цього Кодексу, за наслідками розгляду відповідного клопотання позивача суд з урахуванням конкретних обставин справи може відмовити в задоволенні клопотання та розглянути справу за правилами загального позовного провадження.
За ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, які виникають з корпоративних відносин, та спорах з правочинів щодо корпоративних прав (акцій).
Даний спір виник з корпоративних відносин, тому враховуючи вищевикладене суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про розгляд справи в порядку "скороченого" позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не є підприємцем, суд відкриває провадження протягом п`яти днів з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - відповідача.
Згідно ч. 6-8 ст. 176 ГПК України у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, що не є підприємцем, суд не пізніше двох днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Інформація про місце проживання (перебування) фізичної особи має бути надана протягом п`яти днів з моменту отримання відповідним органом реєстрації місця проживання та перебування особи відповідного звернення суду.
Суддя з метою визначення підсудності може також користуватися даними Єдиного державного демографічного реєстру.
Встановивши, що відповідачами 2., 3., 4. по даній справі є фізичні особи, які не є підприємцями, господарський суд здійснив запит до Єдиного державного демографічного реєстру та отримав такі відповіді:
- №873606 від 29.10.2024 про те, що особу - ОСОБА_3 з РНОКПП НОМЕР_3 не знайдено;
- №873602 від 29.10.2024 про те, що особу - ОСОБА_2 з РНОКПП НОМЕР_2 не знайдено;
- №873591 від 29.10.2024 про те, що особу - ОСОБА_1 з РНОКПП НОМЕР_4 не знайдено.
Тому судом 01.11.2024 здійснено запити на Баштечківську сільську раду про надання відомостей про вищезазначених фізичних осіб.
04.11.2024 від Нагірнянського старостинського округу №1 Баштечківської сільської ради Уманського району Черкаської області на електронну пошту суду надійшла відповідь на запит в якій зазначено таке.
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на території старостинського округу не зареєстрована і не проживає.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 на території старостинського округу не зареєстрована і не проживає.
На території старостинського округу проживають гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрована за адресою : АДРЕСА_3 , а також гр. ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою : АДРЕСА_3 .
Враховуючи дану відповідь, судом 05.11.2024 здійснено запит до Буцької селищної територіальної громади про надання інформації про фізичну особу - ОСОБА_2 з ідентифікаційним номером 2231607924.
У зв`язку з ненадходженням відповіді на вищезазначений запит у строк, визначений ч. 7 ст. 176 ГПК України. господарський суд 19.11.2024 надіслав повторний запит Буцькій селищній територіальній громаді.
21.11.2024 від відділу "Центру надання адміністративних послуг" Виконавчого комітету Буцької селищної ради Черкаської області на електронну пошту суду надійшла довідка №549 з реєстру територіальної громади про місце реєстрації особи станом на 21.11.2024, відповідно до якої ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 у період з 04.08.1986 по теперішній час проживає за адресою: АДРЕСА_4 .
Отже, судом встановлено відомості про реєстрацію місця проживання відповідачів 2., 3., 4.
Як зазначено вище, відповідно до ч. 1 ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Розглянувши матеріали позовної заяви, форма і зміст якої відповідають вимогам ст. 162, 164 ГПК України, господарський суд дійшов висновку, що вказану заяву слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Разом з позовною заявою позивач подав до суду клопотання про витребування доказів з вимогою витребувати у Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро":
- доказів, що один із засновників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро" ОСОБА_1 належить до афілійованих осіб керівника цього товариства;
- доказів укладення додаткової угоди між ОСОБА_6 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро";
- доказів передання 21.02.2018 Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки з кадастровим №7120989400:02:001:0230 площею 3,3498 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Червонокутської сільської ради Жашківського району Черкаської області строком до 31.12.2030 року з правом пролонгації;
- трудового договору між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" та ОСОБА_3 .
В обґрунтування поданого клопотання позивач покликається на положення п. 7.1., 9.5., 9.6. Статуту Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Науково-виробничої фірми "Генезис-Агро" та ч. 3 ст. 99 ЦК України, якою передбачено, що члени виконавчого органу можуть бути у будь-який час усунені від виконання своїх обов`язків, якщо у установчих документах не визначені підстави їх усунення.
Позивач зазначає, що у даній справі директор товариства це особа, якій засновниками ввірено організаційно-розпорядчі та адміністративно господарські функції, які пов`язані з управлінням поточною діяльністю товариства. Цей аспект правового статусу виконавчого органу товариства зумовлено, зокрема, особисто-довірчими відносинами із засновниками юридичної особи. Як вказано в позовній заяві ОСОБА_3 (директор Товариства) та ОСОБА_1 (Засновник Товариства) є подружжям. Згідно з Інформаційною довідкою за № 377164326 з ДРРП від 03.05.2024 земельна ділянка з кадастровим № 7120989400:02:001:0230 площею 3,3498 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Червонокутської сільської ради Жашківського району Черкаської області гр. ОСОБА_6 21.12.2009 передана в оренду СТОВ НВФ "Генезис-Агро" строком до 01.01.2020 з правом пролонгації та правом передачі в піднайм (суборенду) (номер запису про інше речове право 27741831 від 29.08.2018 року). Однак 21.02.2018 між гр. ОСОБА_6 та СТОВ НВФ "Генезис-Агро" укладена додаткова угода про розірвання договору оренди землі від 21.12.2009. В той же день згідно з Інформаційною довідкою за № 381270009 з ДРРП від 03.06.2024 земельна ділянка з кадастровим № 7120989400:02:001:0230 площею 3,3498 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Червонокутської сільської ради Жашківського району Черкаської області гр. ОСОБА_6 21.02.2018 передана в оренду ОСОБА_1 строком до 31.12.2030 з правом пролонгації (номер запису про інше речове право 27742290 від 29.08.2018).
Позивач зазначає, що оскільки він не має доступу до документів відповідача-2, щоб підтвердити вищевказані обставини, він 12.08.2024 спочатку електронним листом з цифровим підписом направив інформаційний запит на офіційну електронну адресу відповідача-2 з проханням надати наступну інформацію та документи:
Надати відповідь, що один із засновників Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис-Агро" ОСОБА_1 належить до афілійованих осіб керівника цього товариства;
- Копію додаткової угоди між ОСОБА_6 та Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро";
- Копію договору оренди від 21.02.2018 укладеного Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" та ОСОБА_1 щодо оренди земельної ділянки з кадастровим № 7120989400:02:001:0230 площею 3,3498 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Червонокутської сільської ради Жашківського району Черкаської області строком до 31.12.2030 з правом пролонгації;
- Копію трудового договору між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" та ОСОБА_3 . За твердженням позивача, відповіді на цей Лист він не отримав.
Позивач вказує, що цей запит 12.08.2024 направлений цінним листом з описом вкладення на адресу відповідача -2, проте, відповіді також не надано.
Викладене стало підставою для звернення до суду з клопотанням про витребування доказів.
Розглянувши подане клопотання господарський суд зазначає таке.
Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. (ч. 1 ст. 81 ГПК України)
Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. (ч. 2 ст. 80 ГПК України)
Отже, позивач звернувся з клопотанням про витребування доказів з дотриманням вимог ч. 1 ст. 81 ГПК України.
Водночас відповідно до ч. 2 ст. 81 ГПК України, у клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів); 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.
Так щодо вимог клопотання в частині п. 1-3 про витребування доказів господарський суд зазначає, що всупереч вимогам п. 1 ч. 2 ст. 81 ГПК України, позивач конкретно не зазначає та жодним чином не індивідуалізує, які саме документальні докази (конкретні документи) ним витребовуються (не вказано ні форми документів, ні дати документів, ні сторін, якими укладено такі документи, тощо), називаючи їх "доказами" щодо певних обставин. Отже, зі змісту клопотання неможливо встановити, чи існують такі докази як документи.
На підставі викладеного господарський суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про витребування доказів, зазначених у п. 1-3 поданого клопотання.
Щодо вимоги про витребування трудового договору між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" та ОСОБА_3 , господарський суд доходить висновку, що клопотання позивача у цій частині відповідає вимогам ст. 80, 81 ГПК України та задовольняє його.
За ч. 4, 7 - 9 ст. 81 ГПК України, у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Керуючись ст. 81, 162, 164-167, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №925/1323/24.
2. Справу №925/1323/24 розглядати за правилами загального позовного провадження.
3. Підготовче засідання призначити на 12.12.2024 об 11:30.
Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Черкаської області за адресою: 18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, в залі суд. засідань № 315.
4. Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити частково.
Зобов`язати Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробничої фірми "Генезис - Агро" надати Господарському суду Черкаської області у строк протягом десяти днів з моменту отримання цієї ухвали належно засвідчену копію трудового договору укладеного між Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю науково-виробничою фірмою "Генезис-Агро" та ОСОБА_3 .
У разі неможливості подання відповідних документів надати відповідні письмові пояснення у той же строк.
В решті клопотання відмовити.
5. Відповідач має право у строк протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву, що має відповідати вимогам ст. 165 Господарського процесуального кодексу України та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем. Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) позивачу одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. Докази надіслання (надання) відзиву на позовну заяву позивачу надати суду. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
6. Позивач має право у строк протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву надати відповідь на відзив, що має відповідати вимогам ч. 3-6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України. Докази надіслання (надання) відповіді на відзив відповідачу надати суду.
7. Відповідач має право у строк протягом п`яти днів з дня отримання відповіді на відзив подати заперечення, що мають відповідати вимогам ч. 3-6 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України. Докази надіслання (надання) заперечення позивачу надати суду.
До відома учасників, документи необхідно надіслати суду з супровідним листом.
Представникам учасників справи, у разі прибуття у судове засідання, необхідно мати документ, що посвідчує особу, а також документи, що підтверджують їхні повноваження, копії яких надаються господарському суду для долучення до матеріалів справи.
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1 ч. 6, абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)
Якщо Господарським процесуальним кодексом України передбачено обов`язок учасника справи надсилати копії документів іншим учасникам справи, такі документи можуть направлятися вказаним особам з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в електронній формі, крім випадків, коли інший учасник не має офіційної електронної адреси. (ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України)
Додатково господарський суд повідомляє, що відповідно до ст. 42 ГПК України, учасники справи, за наявності у них електронного кабінету мають можливість ознайомлення з матеріалами справи через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему або її окрему підсистему (модуль), що забезпечує обмін документами. Всі документи, які надійшли до справи приєднуються господарським судом в електронному вигляді до документу "Позовна заява", документи, які надійшли до суду через систему "Електронний суд" приєднуються до документу "Реєстраційна картка документа, що надійшов з кабінету ЕС", протоколи судових засідань приєднуються до документа "Картка збереження технічного запису та протоколу (журналу) судового засідання".
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копії ухвали надіслати позивачу та відповідачу 1. (зокрема, для виконання п. 4 резолютивної частини ухвали) - за допомогою системи "Електронний суд", іншим учасникам справи - засобами поштового зв`язку.
СуддяЗоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.11.2024 |
Оприлюднено | 25.11.2024 |
Номер документу | 123226201 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин пов’язані з діяльністю органів управління товариства |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні