Ухвала
від 28.10.2024 по справі 695/4056/24
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Справа № 695/4056/24

номер провадження 1-кс/695/983/24

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 жовтня 2024 рокум. Золотоноша

Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчої ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , підозрюваного ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 , розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_7 та додані до клопотання матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України про накладення арешту на майно, -

ВСТАНОВИВ:

До Золотоніського міськрайонного суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_7 по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

В обґрунтування клопотання зазначено, що до Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області 25.10.2024 о 23 го. 48 хв. надійшло повідомлення від працівників ШМД про виїзд на ножове поранення в гуртожитку Укрзалізниці по АДРЕСА_1 . Виїздом на місце події працівників поліції встановлено наявність отриманого проникаючого ножового поранення в потерпілого ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. м. Сміла, якого госпіталізовано в медичний заклад.

У зв`язку з отриманням інформації про факт вчинення кримінального правопорушення, виявлення та фіксації відомостей про обставини його вчинення, відшукування та вилучення об`єктів, які могли слугувати знаряддям та речовими доказами по даному кримінальному провадженню, з метою недопущення вчинення іншого кримінального правопорушення, страшим слідчим слідчого відділу Золотоніського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області капітаном поліції ОСОБА_9 проведено огляд місця події у приміщенні навчально-побутового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , в результаті якого виявлено та вилучено:

- складний металевий ніж, який поміщено до картонної коробки, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086534;

- змиви речовини бурого кольору, які поміщено до двох окремих паперових конвертів;

- пляшку об`ємом 2 л, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086550;

- слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки, який поміщено до сейф-пакету №7377592;

- слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону, який упаковано до сейф-пакету PSP220659;

26.10.2024 слідчим СВ винесено постанову про визнання складного металевого ножа, який поміщено до картонної коробки, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086534; змивів речовини бурого кольору, які поміщено до двох окремих паперових конвертів; пляшки об`ємом 2 л, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086550; сліду папілярного візерунку з поверхні скляної чашки, який поміщено до сейф-пакету №7377592; сліду папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону, який упаковано до сейф-пакету PSP220659 речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

26.10.2024 о 02 год. 55 хв. затримано у порядку ст. 208 КПК України громадянина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_3 за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Під час затримання у порядку ст. 208 КПК України гр. ОСОБА_5 в ході особистого обшуку останнього виявлено та вилучено:

- светр сірого відтінку, штани джинсові темно-синього кольору, які поміщено до сейф-пакету PSP4375358.

26.10.2024 слідчим СВ винесено постанову про визнання светру сірого відтінку, штанів джинсових темно-синього кольору, які поміщено до сейф-пакету PSP4375358 речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

На теперішній час існує достатня сукупність підстав та розумних підозр вважати, що складний металевий ніж, який поміщено до картонної коробки, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086534; змиви речовини бурого кольору, які поміщено до двох окремих паперових конвертів; пляшку об`ємом 2 л, яку поміщено до сейф-пакету SUD3086550; слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки, який поміщено до сейф-пакету №7377592; слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону, який упаковано до сейф-пакету PSP220659 виявлені та вилучені в ході огляду місця події від 26.10.2024 за адресою: АДРЕСА_1 та светр сірого відтінку, штани джинсові темно-синього кольору, які поміщено до сейф-пакету PSP4375358, які було вилучено в ході проведення особистого обшуку під час затримання у порядку ст. 208 КПК України гр. ОСОБА_5 від 26.10.2024 зберегли на собі сліди правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. З вказаними мобільними телефонами необхідно провести відповідні експертизи.

Приймаючи до уваги вищевикладене, з метою повного, всебічного досудового розслідування, для збереження речового доказу і недопущення передачі іншим особам шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування, слідча, за погодженням з прокурором звернулась до суду з клопотанням про накладення арешту на зазначене майно.

У судовому засіданні слідчий та прокурор підтримали подане клопотання, просили його задовольнити.

У судовому засіданні підозрюваний ОСОБА_5 не заперечував проти задоволення клопотання.

У судовому засіданні захисник підозрюваного адвокат ОСОБА_6 не заперечував проти задоволення клопотання.

Вислухавши слідчого, прокурора, підозрюваного та його захисника, ретельно вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст. 98 КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом є речовими доказами по справі. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.

Згідно ст.170 ч.1 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Відповідно до ч. 1 статті 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Відповідно до ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.

Згідно ст. 168 КПК України кожна особа, яка здійснила законне затримання, зобов`язана одночасно із доставленням затриманої особи до слідчого, прокурора, іншої уповноваженої службової особи передати їй тимчасово вилучене майно. Факт передання тимчасово вилученого майна засвідчується протоколом. Тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду. Слідчий, прокурор, інша уповноважена службова особа під час затримання або обшуку і тимчасового вилучення майна або негайно після їх здійснення зобов`язана скласти відповідний протокол, копія якого надається особі, у якої вилучено майно, або її представнику.

Відповідно до ст. 171 КПК України клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.

Згідно ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

26 жовтня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370001955 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.

Слідчим суддею встановлено, що 26 жовтня 2024 року старшим слідчим Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_9 проведено огляд місця події у приміщенні навчально-побутового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , під час якого виявлено та вилучено: складний металевий ніж; змиви речовини бурого кольору; пляшку об`ємом 2 л; слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки; слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону.

26.10.2024 слідчим СВ винесено постанову про визнання вилучених речей речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

Під час затримання у порядку ст. 208 КПК України гр. ОСОБА_5 в ході особистого обшуку останнього виявлено та вилучено: светр сірого відтінку, штани джинсові темно-синього кольору.

26.10.2024 слідчим СВ винесено постанову про визнання вилучених речей речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України.

Під час судового розгляду клопотання встановлено, що метою накладення арешту на вилучене майно, саме: складний металевий ніж; змиви речовини бурого кольору; пляшку об`ємом 2 л; слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки; слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону, светр сірого відтінку, штани джинсові темно-синього кольору є збереження речових доказів та запобігання їх знищенню, перетворенню, відчуженню чи приховуванню від органів досудового розслідування.

Підставою для арешту вищевказаного майна є наявність достатніх підстав вважати, що вилучене майно зберегло на собі сліди правопорушення, може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що у клопотанні слідчого наведено достатньо підстав вважати, що складний металевий ніж, змиви речовини бурого кольору, пляшка об`ємом 2 л, слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки, слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону, виявлені та вилучені в ході огляду місця події 26.10.2024 за адресою: АДРЕСА_1 та светр сірого відтінку, штани джинсові темно-синього кольору, вілучені під час особистого обшуку гр. ОСОБА_5 , мають виключне значення у кримінальному провадженні, як речовий доказ, у зв`язку з чим, з метою забезпечення збереження речових доказів, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 175 Кримінального процесуального кодексу України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Згідно з Інструкцією про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду, затвердженої спільним Наказом МВС України, Генеральної Прокуратури України, ДПА України, СБУ, Верховного Суду України, ДСА України від 27.08.2010 року, обов`язок по визначенню місця зберігання арештованого майна покладається на слідчого, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження.

Керуючись ст.ст. 32, 110, 131, 132, 167, 168, 170-173, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_7 та додані до клопотання матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України про накладення арешту на майно задовольнити.

Накласти арешт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, на майно, яке було вилучено під час проведення огляду місця події від 26.10.2024 року, а саме:

- металевий ніж;

- змиви речовини бурого кольору;

- пляшку об`ємом 2 л;

- слід папілярного візерунку з поверхні скляної чашки;

- слід папілярного візерунку з поверхні екрану мобільного телефону;

а також на майно, яке було вилучено 26.10.2024 року під час проведення особистого обшуку під час затримання у порядку ст.208 КПК України гр. ОСОБА_5 , а саме:

- светр сірого відтінку;

- штани джинсові темно-синього кольору.

Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.

Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти діб.

Повний текст ухвали оголошено 31 жовтня 2024 року о 08 годині 15 хвилин.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення28.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122701453
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —695/4056/24

Ухвала від 08.11.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

Ухвала від 05.11.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

Ухвала від 28.10.2024

Кримінальне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Бойко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні