Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/4056/24
номер провадження 1-кс/695/999/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 листопада 2024 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши в відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 та додані до клопотання матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України про накладення арешту на майно, -
ВСТАНОВИВ:
До Золотоніського міськрайонного суду надійшло клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що ОСОБА_5 25 жовтня 2024 року близько 23 год. 00 хв., перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, та знаходячись на території навчально-побутового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин з ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час конфлікту з останнім, маючи умисел, спрямований на нанесення тілесних ушкоджень, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його наслідки і бажаючи їх настання, умисно наніс один удар складним металевим ножом в ділянку черевної порожнини потерпілого ОСОБА_6 , спричинивши останньому тілесне ушкодження у виді проникаючої рану живота із пошкодженням тонкого кишківника, внутрішньої кровотечі, що підтверджується довідкою лікаря КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня» Золотоніської міської ради від 26.10.2024.
2 листопада 2024 року потерпілий у кримінальному провадженні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_2 добровільно видав слідчому одяг в якому він перебував під час вчинення відносно нього кримінального правопорушення, а саме: спортивні штани чорного кольору.
2 листопада 2024 року слідчим оглянуто наданий потерпілим ОСОБА_6 одяг, а саме: спортивні штани чорного кольору, які поміщено до сейф пакету № PSP 3299371.
2 листопада 2024 року слідчим винесено постанову про визнання одягу потерпілого ОСОБА_6 , а саме: спортивних штанів чорного кольору речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
На теперішній час існує достатня сукупність підстав та розумних підозр вважати, що одяг потерпілого ОСОБА_6 , а саме спортивні штани чорного кольору, які поміщено до сейф пакету № PSP 3299371 зберегли на собі сліди правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. З вказаним одягом необхідно провести відповідні експертизи.
Приймаючи до уваги вищевикладене, з метою повного, всебічного досудового розслідування, для збереження речового доказу і недопущення передачі іншим особам шляхом заборони відчуження, розпорядження та/або користування, слідча, за погодженням з прокурором звернулась до суду з клопотанням про накладення арешту на зазначене майно.
У судове засідання не з`явились слідчий та прокурор, але до суду надійшла заява про розгляд клопотання без їх участі.
У судове засідання власник майна ОСОБА_6 не з"явився, надав до суду заяву про розгляд клопотання у його відсутності, проти задоволення клопотання не заперечував.
Ретельно вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 98 КПК України матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом є речовими доказами по справі. Якщо документи містять зазначені вище ознаки, вони теж є речовими доказами.
Згідно ст.170 ч.1 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч. 2 ст. 170 КПК України передбачено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1частини другої статті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до ч. 1 статті 16 КПК України, позбавлення або обмеження права власності під час кримінального провадження здійснюється лише на підставі вмотивованого судового рішення, ухваленого в порядку, передбаченому цим Кодексом. Згідно ст. 172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Слідчим суддею встановлено, що 26 жовтня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024250370001955 внесено відомості за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України.
25 жовтня 2024 року ОСОБА_5 близько 23 год. 00 хв., перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, та знаходячись на території навчально-побутового комплексу за адресою: АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин з ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , під час конфлікту з останнім, маючи умисел, спрямований на нанесення тілесних ушкоджень, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння та передбачаючи його наслідки і бажаючи їх настання, умисно наніс один удар складним металевим ножом в ділянку черевної порожнини потерпілого ОСОБА_6 , спричинивши останньому тілесне ушкодження у виді проникаючої рану живота із пошкодженням тонкого кишківника, внутрішньої кровотечі, що підтверджується довідкою лікаря КНП «Золотоніська багатопрофільна лікарня» Золотоніської міської ради від 26.10.2024.
2 листопада 2024 року потерпілий у кримінальному провадженні ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель АДРЕСА_2 добровільно видав слідчому одяг, в якому він перебував під час вчинення відносно нього кримінального правопорушення, а саме: спортивні штани чорного кольору.
02.11.2024 слідчим СВ винесено постанову про визнання речовими доказами у кримінальному провадженні №12024250370001955 від 26.10.2023, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 121 КК України спортивних штанів чорного кольору.
Під час судового розгляду клопотання встановлено, що метою накладення арешту на вилучене майно, саме: спортивні штани чорного кольору є збереження речових доказів та запобігання їх знищенню, перетворенню, відчуженню чи приховуванню від органів досудового розслідування.
Підставою для арешту вищевказаного майна є наявність достатніх підстав вважати, що вилучене майно зберегло на собі сліди правопорушення, може бути використане як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час розслідування кримінального провадження.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає, що у клопотанні слідчого наведено достатньо підстав вважати, що спортивні штани чорного кольору добровільно видані потерпілим ОСОБА_6 , мають виключне значення у кримінальному провадженні, як речовий доказ, у зв`язку з чим, з метою забезпечення збереження речових доказів, клопотання слідчого про арешт майна підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 175 Кримінального процесуального кодексу України, ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Згідно з Інструкцією про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду, затвердженої спільним Наказом МВС України, Генеральної Прокуратури України, ДПА України, СБУ, Верховного Суду України, ДСА України від 27.08.2010 року, обов`язок по визначенню місця зберігання арештованого майна покладається на слідчого, в провадженні якого перебуває кримінальне провадження.
Керуючись ст.ст. 32, 110, 131, 132, 167, 168, 170-173, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 та додані до клопотання матеріали кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024250370001955 від 26.10.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України, на майно, яке було 02 листопада 2024 року добровільно видано потерпілим ОСОБА_6 , а саме: спортивні штани чорного кольору.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом п`яти діб.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.11.2024 |
Оприлюднено | 07.11.2024 |
Номер документу | 122795873 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Бойко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні