Справа №478/1362/24 пров. №2/478/334/2024
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
30 жовтня 2024 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: виконавчий комітет Казанківської селищної ради, як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав,
В с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: виконавчий комітет Казанківської селищної ради, як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав.
В обґрунтуванняпозовнихвимогпозивач зазначила,щовідповідно дорозпорядження Казанківськоїрайонної державноїадміністрації від19.04.2018року №109-р,в якерозпорядженням Казанківськоїрайонної державноїадміністрації від22.12.2020року №274-рбуло внесенозміни,вона єопікуном надмалолітньою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,яка проживаєз нею.Згідно свідоцтвапро народженнясерії № НОМЕР_1 виданого повторно11.08.2020року,відповідач ОСОБА_2 є батькоммалолітньої дитини дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .Відповідач ОСОБА_2 починаючи з2017року неприймаєучасті увихованнідочки,нецікавитьсяїї долею,непіклуєтьсяпро фізичнийі духовнийрозвиток дитини,її навчанням,підготовкоюдо самостійногожиття,не спілкуєтьсяз дитиноюв обсязінеобхідному дляїїнормального самоусвідомлення,не виявляєінтересу доїї внутрішньогосвіту,матеріальноїдопомоги наутримання дитинине надає. Вважає,що зазначенніфакти,як коженокремо,так ів сукупності,свідчать проухилення відвиховання дитинибатьком,свідоме нехтуванняним своїмиобов`язками,що підтверджуєвідсутність серйозногоставлення відповідачадо них,тому проситьсуд винестирішення якимпозбавити відповідача ОСОБА_2 батьківських прав відносно малолітньої дочки ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В силу ч.1 ст.27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
В позовній заяві адреса місця проживання відповідача ОСОБА_2 зазначена: АДРЕСА_1 .
Суд, на виконання вимог ч.6 ст.187 ЦПК України звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
З повідомлення Веснянської сільської ради Миколаївського району Миколаївської області Надбузько-Кир`яківський старостинський округ від 28.10.2024 року за вих. №105/2-09.07-24 вбачається, що відомостями реєстрації місця проживання гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , сільська рада не володіє.
Згідно інформації, наданої Управлінням Державної міграційної служби України в Миколаївській області від 25.10.2024 року за вих. №7005 гр. ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за обліками відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання УДМС у Миколаївській області зареєстрованим/знятим з реєстрації не значиться, інформація щодо оформлення паспорта громадянина України відсутня.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідативимогам, встановлених у статях 175 і 177 ЦПК України.
Позовнузаяву ОСОБА_1 подано бездодержання вимогвстановлених п.2 ч.3 ст.175, ч.4 ст.177 ЦПК України виходячи з наступного.
Відповідно п.2 ч.3 ст.175 Цивільно процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч вказаним вимогам позивачем ОСОБА_1 не зазначено зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача ОСОБА_2 , та не долучено письмових доказів, що підтверджують факт проживання останнього за адресою: АДРЕСА_1 , що позбавляє суд можливості визначити підсудність даної справи саме Казанківському районному суду Миколаївської області, чи іншому суду.
У відповідності до вимог ч.4 ст.177 ЦПК України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивач ОСОБА_1 пред`являючи позов з вимогою немайнового характеру не додала до позовної заяви документів, які свідчать про сплату судового збору.
Крімтого,позивачем поданоклопотання про звільнення від сплати судового збору, в якому посилаючись наст.136 ЦПК Українита на вимогист.8 Закону України «Про судовий збір»вказує, що сплата судового збору є непосильною для неї, оскільки на даний час вона офіційно не працює, будь-якого іншого доходу не має.
Відповідно до ч.1ст.136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Згідно ч.3ст.136 ЦПК України, з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Статтею 8 Закону України «Про судовий збір»передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Підставою для вчинення судом дій, зазначених уст.8 Закону України «Про судовий збір», є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Вказаною нормою передбачено право суду, а не його обов`язок щодо відстрочення сплати судового збору, при цьому,статтею 129 Конституції Українияк одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Вичерпного і чіткого переліку документів про майновий стан особи, закон не містить, тому суд встановлює можливість сплатити судовий збір на підставі поданих доказів за своїм внутрішнім переконанням.
Як вбачається з постанови Верховного Суду у справі №686/114/16-ц від 04.07.2018 року, оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, зменшення його розміру, надання відстрочки чи розстрочки в його сплаті, національні суди повинні встановлювати наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища.
Позивачем не наведено жодних передбачених законом правових підстав для звільнення її від сплати судового збору. З наданих позивачем доказів, суд не має можливості встановити реальний майновий стан останньої, через відсутність інформації щодо фактично всіх отриманих нею доходів, наявності рухомого чи нерухомого майна, виплати дивідендів, процентів та іншого прибутку тощо.
Тому з урахуванням наведених обставин, вважаю, що клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим, у зв`язку з чим в його задоволенні слід відмовити.
Так, в силу приписів ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір», зі змінами та доповненнями, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» №3460-IХ передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028 гривень.
Згідно п.п.2 п.1 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подачу позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1211 грн 20 коп.
Отже,позивачу ОСОБА_1 за подачу позовної заяви необхідно сплатити судовий збір, в розмірі 1211 грн 20 коп. на р/р UA568999980313131206000014412, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, Код класифікації доходів 22030101, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт. Казанка/22030101, та надати суду підтверджуючі документи про сплату.
За таких обставин згідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.185 ЦПК України, суддя
П о с т а н о в и в:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору, - відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог: виконавчий комітет Казанківської селищної ради, як орган опіки та піклування про позбавлення батьківських прав, - залишити без руху.
Надати позивачу строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення зазначених в цій ухвалі недоліків, а саме:
1.подати позовну заяву у новій редакції, яка повинна відповідати вимогам ЦПК України, в якій зазначити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання відповідача додавши до позовної заяви докази, що підтверджують вказаний факт;
2.сплатити судовий збір,в розмірі1211грн 20коп.-на р/р UA568999980313131206000014412, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, ЄДРПОУ 37992030, Код класифікації доходів 22030101, Отримувач коштів: Миколаїв.ГУК/тг смт. Казанка/22030101.
Оригінали квитанцій про сплату судового збору надати до Казанківського районного суду Миколаївської області.
У випадку невиконання вимог ухвали у зазначений строк заява вважатиметься неподаною і буде повернена позивачу.
На ухвалу в частині, що стосується зобов`язання зі сплати судового збору може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Дата складення ухвали - 30.10.2024 року.
Суддя І.П. Сябренко
Суд | Казанківський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122705724 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Казанківський районний суд Миколаївської області
Сябренко І. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні