Справа № 125/1783/17
Провадження № 22-ц/801/2154/2024
Категорія: 62
Головуючий у суді 1-ї інстанції Хитрук В. М.
Доповідач:Оніщук В. В.
УХВАЛА
31 жовтня 2024 рокуСправа № 125/1783/17м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
судді-доповідача: Оніщука В. В.,
суддів: Міхасішина І. В., Копаничук С. Г.,
розглядаючи у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ялтушківської сільської ради Барського району Вінницької області про визнання права власності на спадкове майно,
за апеляційною скаргою особи, яка не брала участі у справі, ОСОБА_2 на рішення Барського районного суду Вінницької області від 20 жовтня 2017 року,
встановив:
Рішенням Барського районного суду Вінницької області від 20 жовтня 2017 року позов ОСОБА_1 було задоволено, визнано за нею право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно, яке залишилося після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , а саме на земельну ділянку площею 1,7966 га з цільовим призначенням для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Ялтушківської сільської ради Барського району Вінницької області.
Не погодившись із таким судовим рішенням, ОСОБА_2 17 вересня 2024 року подала апеляційну скаргу, у якій просить рішення скасувати та ухвалити нове судове рішення, яким відмовити ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 25 вересня 2024 року відкрито апеляційне провадження у справі.
Ухвалою Вінницького апеляційного суду від 08 жовтня 2024 року справу призначено до розгляду на 31 жовтня 2024 року о 10 год. 00 хв.
У судовому засіданні, заперечуючи проти задоволення апеляційної скарги ОСОБА_2 , представник ОСОБА_1 заявила клопотання про витребування з Барської державної нотаріальної контори спадкової справи №44154114 після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вирішуючи клопотання, апеляційний суд дійшов таких висновків.
Процесуальний порядок провадження у цивільних справах визначаєтьсяЦПК Українита іншими законами України, якими встановлюється зміст, форма, умови виконання процесуальних дій, сукупність цивільних процесуальних прав і обов`язків суб`єктів цивільно-процесуальних правовідносин та гарантій їх реалізації.
За змістом частини першої, другоїстатті 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до положень статей12,13 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цьогоКодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Ураховуючи вимоги статей76,81 ЦПК Українидоказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. (частини перша, третя, шостастатті 84 ЦПК України).
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
За загальним правилом, встановленим у статтях89,264 ЦПК Україниобов`язком суду при розгляді справи є дотримання вимог щодо всебічності, повноти й об`єктивності з`ясування обставин справи та оцінки доказів.
Як встановлено із долученого до апеляційної скарги ОСОБА_2 витягу про реєстрацію у Спадковому реєстрі спадкова справа №44154114 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 була зареєстрована 29 лютого 2008 року Барською державною нотаріальною конторою (а. с. 35).
Витребування копіїспадкової справиє суттєвимпри розглядіцієї справи,таке витребуваннябезпосередньо стосуєтьсяпредмета спорута можемати суттєвезначення для правильного, всебічного та об`єктивного розгляду цієї справи, зокрема, оцінки доводів апеляційної скарги ОСОБА_2 .
З огляду на викладене колегія суддів вважає за доцільне витребувати у копію спадкової справи після смерті ОСОБА_3 з Барської державної нотаріальної контори.
Керуючись ст. 13, 84, 365, 368, 381 ЦПК України,
ухвалив:
Витребувати з Барської державної нотаріальної контори Вінницької області копію спадкової справи №44154114 після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов`язати Барську державну нотаріальну контору надати витребувані докази у строк до 15 листопада 2024 року включно.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий В. В. Оніщук
Судді С. Г. Копаничук
І. В. Міхасішин
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122707595 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Оніщук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні