Ухвала
від 24.10.2024 по справі 908/3338/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/84/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

24.10.2024 Справа № 908/3338/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали господарської справи

Кредитори: 1/ Товариство з обмеженою відповідальністю Терра Груп ЛТД (вул. Каунаська, 13А, к.3, м. Київ, 02160)

2/ Головне управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, 166, м. Запоріжжя, 69107)

Боржник Товариство з обмеженою відповідальністю Локо Трейдінг (71630, Запорізька область, Василівський район, м. Дніпрорудне, вул. Степова, 10-Б, офіс 3; код в ЄДР 41229391)

Представники сторін не з`явились

УСТАНОВИВ:

Постановою Господарського суду Запорізької області від 05.05.2020р. у справі № 908/3338/19, зокрема, припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю Локо Трейдінг (71630, Запорізька область, Василівський район, м. Дніпрорудне, вул. Степова, 10-Б, офіс 3; код в ЄДР 41229391). Припинено повноваження розпорядника майна боржника Сиротенка О.О. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю Локо Трейдінг (71630, Запорізька область, Василівський район, м. Дніпрорудне, вул. Степова, 10-Б, офіс 3; код в ЄДР 41229391) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю Локо Трейдінг призначено арбітражного керуючого Сиротенка Олександра Олександровича (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 (свідоцтво Міністерства Юстиції України № 520 від 28.03.2013р., адреса: Андріївський узвіз, 38, офіс 1, м. Київ, 04070).

На офіційному веб-порталі судової влади України 06.05.2020р. за № 64764 розміщено повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду від 21.06.2024 ліквідатором боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю Локо Трейдінг (71630, Запорізька область, Василівський район, м. Дніпрорудне, вул. Степова, 10-Б, офіс 3; код в ЄДР 41229391) призначено арбітражного керуючого Мірошника Ігоря Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 820 від 17.04.2013; адреса: а/с 1176, м. Запоріжжя, 69005).

До Господарського суду Запорізької області 26.09.2024р. надійшла заява від Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Запорізькій області, код ЄДРПОУ ВП 44118663 (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166) про визнання кредиторських вимог до боржника на суму 8 738, 00 грн. та окремо судовий збір в розмірі 6 056, 00 грн.

Ухвалою від 27.09.2024 прийнято заяву Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Запорізькій області до розгляду у судовому засіданні 24.10.2024р. об 11-30 год; зобов`язано ліквідатора надати суду відзив на заяву Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Запорізькій області, з нормативним та документальним обґрунтуванням позиції.

Представники сторін своїм правом на участь у судовому розгляді справи 24.10.2024. не скористалися, у судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.

Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними в ній матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши діюче законодавство, суд установив наступне.

Згідно із статтею 60 Кодексу України з процедур банкрутства, у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом. Заяви з вимогами поточних кредиторів розглядаються господарським судом у порядку черговості їх надходження. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд своєю ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.

Вимоги поточних кредиторів погашаються в порядку черговості, визначеної статтею 64 цього Кодексу.

Якщо кредитор заявив вимоги після здійснення розрахунків з іншими кредиторами, сплачені таким кредиторам кошти поверненню не підлягають.

Судом установлено, що станом на день подання заяви Боржник має податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 238, 00 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів у розмірі 8 500, 00 грн. Загальна сума заборгованості складає 8 738, 00 грн. (з яких 8 738, 00 грн. - штрафні санкції).

Податковий борг з податку на прибуток приватник підприємств виник на підставі донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «Ш») №0014225504 від 20.03.2020 на суму 238, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 19.02.2020 №000639/08-01-55-04/41229391.

Податковий борг з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів виник на підставі: донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №0033085504 від 10.06.2020 на суму 340, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 22.05.2020 №000379/08-01-55-04/41229391; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №0051100418 від 26.10.2020 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 01.10.2020 №000050/08-01-55-04/41229391; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №7678/08-01-18-12 від 02.06.2021 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 01.10.2020 №3562/08-01-18-12; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №10346/08-01-18-12 від 28.07.2021 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 05.07.2021 №5849/08-01-18-12; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №15253/08-01-18-12 від 23.10.2021 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 10.09.2021 №8453/08-01-18-12; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №18204/08-01-18-12 від 01.12.2021 на суму 2 040, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 23.10.2021 № 10037/08-01 -18-12; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №321/08-01-18-12 від 11.01.2022 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 23.10.2021 №10037/08-01-18-12; донарахування штрафних санкцій по податковому повідомленню - рішенню (форми «ПС») №3877/1806 від 11.07.2022 на суму 1 020, 00 грн. ППР було прийнято на підставі Акту від 24.06.2022 №2940/02-32-18-06/41229391.

Згідно п. 56.18. ст.56 Податкового кодексу України платник податків має право оскаржити в суді податкові повідомлення-рішения або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.

Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.

Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.

При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов`язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Податкові повідомлення - рішення ані в судовому, ані в адміністративному порядку оскаржено не було.

Таким чином враховуючи той факт що процедура оскарження вищезазначених податкових повідомлень рішень закінчена, тому відповідно до п.56.18 ст.56 ПК України грошові зобов`язання визначені в них є узгодженими.

Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішения, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Згідно до п.п.14.1.39 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до п. п.14.1.175 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Статтею 67 Конституції України встановлений обов`язок кожного сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.п. 15.1 ст. 15 Податкового Кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим кодексом.

Згідно п.п. 16.1.2-16.1.3 та п. 16.1 ст.16 (далі - ПКУ) платник податків зобов`язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;

- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до ст. 36 ПК України податковим обов`язком визнається обов`язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов`язок виникає у платника за кожним податком та збором. Податковий обов`язок є безумовним і першочерговим стосовно інших неподаткових обов`язків платника податків, крім випадків, передбачених законом, (п. п. 36.1 - 36.3 ПК України).

Відповідно до п. 37.2 ст. 37 Податкового кодексу України податковий обов`язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов`язує сплату ним податку.

Згідно п.п.37.3.1 п.37.3 ст.37 ПКУ підставами для припинення податкового обов`язку, крім його виконання, є: ліквідація юридичної особи.

Так, згідно з пунктом 31.1 статті 31 ПК України, строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов`язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно. Момент виникнення податкового обов`язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою. Податковим періодом визнається встановлений цим Кодексом період часу, з урахуванням якого відбувається обчислення та сплата окремих видів податків та зборів, (п.33.1 ст.33 ПК України).

Відповідно до ст.41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, його територіальні органи) - щодо дотримання законодавства з питань оподаткування (крім випадків, визначених підпунктом 41.1.2 цього пункту), законодавства з питань сплати єдиного внеску, а також щодо дотримання іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, чи його територіальні органи. Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України. Розмежування повноважень і функціональних обов`язків контролюючих органів визначається законодавством України. Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, у тому числі на запит правоохоронних органів.

За п.п. 14.1.137 ст. 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Станом на день подання заяви вищезазначений податковий борг у сумі 8 738, 00 грн боржником до бюджету не сплачений.

Отже, суд вважає за можливе визнати кредиторські вимоги Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Запорізькій області до боржника у розмірі 8 738,00 грн штрафних санкцій з шостою чергою задоволення.

За подання заяви заявником було сплачено судовий збір у розмірі 6 056,00 грн, який також визнається судом з першою чергою задоволення.

Керуючись ст.ст. 2, 60, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 12, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Визнати кредиторські вимоги Державної податкової служби України в особі відокремленого підрозділу Головне управління ДПС у Запорізькій області до боржника у розмірі 8 738,00 грн штрафних санкцій з шостою чергою задоволення та 6 056,00 грн судового збору з першою чергою задоволення.

Зобов`язати ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у відповідність з даною ухвалою суду.

Ухвала набирає законної сили у день її винесення 24.10.2024р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.

Ухвалу складено та підписано-30.10.24.

Суддя О.О. Юлдашев

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення24.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122715157
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи