ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.10.2024 Справа № 914/1719/24
За первісним позовом:Приватного підприємства «Алекслегно», м. Львівдо відповідача:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , м. Львівпро:стягнення боргуу справі:№914/1719/24за зустрічним позовом:Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , м. Львівдо відповідача:Приватного підприємства «Алекслегно», м. Львівпро:стягнення збитків Суддя Крупник Р.В. Секретар Зусько І.С.Представники сторін:від позивача (відповідача за зустрічним позовом): ОСОБА_2 адвокат;від відповідача (позивача за зустрічним позивом): ОСОБА_3 адвокат.
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Алекслегно» (надалі Позивач) звернулося до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі Відповідач) про стягнення боргу.
Ухвалою від 09.07.2024 суд прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі, розгляд справи ухвалив здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, судове засідання у справі призначив на 09.09.2024.
Ухвалою від 09.09.2024 прийнято зустрічну позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Приватного підприємства «Алекслегно» про стягнення збитків до спільного розгляду із первісною позовною заявою, вимоги за зустрічним позовом об`єднано в одне провадження з первісним позовом, перейдено до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначено на 07.10.2024.
У підготовчому засіданні 07.10.2024 оголошувалась перерва до 28.10.2024.
Представник позивача (відповідача за зустрічним позовом) взяв участь у підготовчому засіданні 28.10.2024 у режимі відеоконференції.
Представник відповідача (позивача за зустрічним позивом) у підготовче засідання 28.10.2024 з`явився, подав клопотання про долучення доказів (вх. №24729/24 від 11.10.2024).
Відповідно до пунктів 1-3, 6 частини 1 статті 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Пунктами 7, 10, 19 частини 2 статті 182 ГПК України визначено, що у підготовчому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, вирішує заяви та клопотання учасників справи, здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Розглянувши клопотання відповідача вх. №24729/24 від 11.10.2024, суд задля виконання завдань підготовчого провадження, ухвалив долучити до матеріалів справи копію Акта виявлення браку №F000952460 від 27.11.2023.
Дослідивши наявні матеріали справи, суд зазначає таке.
Відповідно до частини 2 статті 177 ГПК України підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Пунктом 3 частини 2 статті 185 ГПК України визначено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Враховуючи закінчення строку підготовчого провадження, виконання його завдань, а також відсутність заперечень від представників сторін, суд ухвалив закрити підготовче провадження у справі та призначити справу до розгляду по суті на 18.11.2024 на 11:00 год.
У судовому засіданні представником позивача (відповідача за зустрічним позовом) заявлено усне клопотання про участь у наступному судовому засіданні у режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів.
Розглянувши відповідне клопотання, суд зазначає таке.
Відповідно до частин 1, 2 статті 197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання.
Враховуючи наведене, а також беручи до уваги технічну можливість проведення судового засідання, яке відбудеться 18.11.2024 об 11:00 год., в режимі відеоконференції за допомогою програмного забезпечення «EasyCon», суд дійшов висновку, що відповідне клопотання представника позивача (відповідача за зустрічним позовом) підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 42, 177, 182, 183, 185, 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Закрити підготовче провадження у справі та призначити розгляд справи по суті на 18.11.2024 р. о 11:00 год.
2. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань №4 (2-й поверх).
3. Судове засідання у справі №914/1719/24, призначене на 18.11.2024 на 11:00 год., проводити в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконференцзв`язку «EаsyCon» (https://easycon.com.ua).
4. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду представнику позивача (відповідача за зустрічним позовом) необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом до мережі Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
5. Роз`яснити представнику позивача (відповідача за зустрічним позовом), що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції уповноважений представник зобов`язаний зайти та авторизуватися в системі відеоконференцзв`язку за 10 хв. до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою системи відеоконференцзв`язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні.
6. Попередити учасників справи, що відповідно до частини 4 статті 197 ГПК України, Розділу І Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
7. Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.
Суд повідомляє учасників спору про особливості розгляду справ в умовах воєнного стану. Зокрема, після надходження сигналу «Повітряна тривога» розгляд справ, призначених до розгляду у судовому засіданні, не здійснюється. Розгляд справ відбувається через 30 хвилин після відбою тривоги у порядку черговості відповідно до переліку справ, призначених до розгляду у судовому засіданні. У разі, якщо повітряна тривога триватиме після 15:00 год., судові справи будуть зняті з розгляду. Про дату, час і місце наступного судового засідання учасники справи будуть повідомлені ухвалою.
Суд звертає увагу учасників справи на те, що 18.10.2023 введено в дію положення Закону України №3200-IX від 29.06.2023, яким внесено зміни до Господарського процесуального кодексу України. Так, оновленою редакцією частини 6 статті 6 згаданого Кодексу передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
Суд наголошує, що у разі невиконання учасником справи вимог Господарського процесуального кодексу України щодо обов`язкової реєстрації електронного кабінету, судом застосовуватимуться відповідні процесуальні наслідки, зокрема залишення позовної заяви без руху (абз. 2 ч. 1 ст. 174 ГПК України), повернення письмової заяви (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду (абз. 2 ч. 4 ст. 170 ГПК України), повернення заяви про забезпечення позову (абз. 2 ч. 7 ст. 140 ГПК України), вирішення справи за наявними матеріалами (ч. 10 ст. 165 ГПК України; ч. 3 ст. 168 ГПК України).
Зареєструвати електронний кабінет в ЄСІТС можна за посиланням: https://id.court.gov.ua/.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в ЄСІТС, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Повний текст ухвали складено та підписано 31.10.2024.
Суддя Крупник Р.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122716285 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань перевезення, транспортного експедирування |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Крупник Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні