ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/5083/24
Провадження № 2/210/1654/24
У Х В А Л А
іменем України
30 жовтня 2024 року
Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області у складі головуючого судді Скотар Р.Є., за участі секретаря судового засідання Новосилецького В.О., розглянувши, в порядку ч.4 ст.247 ЦПК України, клопотання представника позивача адвоката Кучеренко Оксани Володимирівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EASYCON» у справі за позовом адвоката Кучеренко Оксани Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАМЕРТОН» про спростування недостовірних відомостей, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області перебуває вищевказана цивільна справа.
Розгляд справи здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
До суду надійшло клопотанняпредставника позивача ОСОБА_1 адвоката Кучеренко О.В. про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EASYCON».
Відповідно дост. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цьогоКодексурозгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Дослідивши матеріали позовної заяви у їх сукупності, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання враховуючи наступне.
Згідно з ч. 7 та ч. 8 ст. 11Закону України «Про судоустрій і статус суддів»учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав ухвалу про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст.212 ЦПК України, частиною п`ятою якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.
Про відмову або задоволення клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції суддя постановляє ухвалу.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 212Цивільного процесуального кодексу Україниучасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Як вбачається з ухвали суду про відкриття провадження від 08 вересня 2024 року, розгляд вказаної справи вирішено проводити у порядку спрощеного провадження без повідомлення сторін. Таким чином, явка сторін у справі не була визнана судом обов`язковою.
Крім того, малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Обставини справи, що згідно частини третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, наразі також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
За таких обставин, враховуючи, що у даній справі відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи, зазначений спір є малозначним,явка сторін у справі не була визнана судом обов`язковою, а тому забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції в даному випадку є необґрунтованим, оскільки сторони можуть викласти свої пояснення в заявах по суті справи письмово та подати всі наявні в них докази.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кучеренко О.В. про проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, 260, 263, 354 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотанняпредставника позивача адвоката Кучеренко Оксани Володимирівни про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EASYCON» у справі за позовом адвоката Кучеренко Оксани Володимирівни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «КАМЕРТОН» про спростування недостовірних відомостей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Р. Є. Скотар
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122717705 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Скотар Р. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні