У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №348/157/24
24 жовтня 2024 року м. Надвірна
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді - Грещука Р.П.,
секретаря - Кушнірчук М.Д.,
з участю представника позивача - адвоката - Романка В.М.,
представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Мищишин І.Я.,
дослідивши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» про відшкодування шкоди, заподіяної ДТП, -
ВСТАНОВИВ:
23.01.2024 року ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, заподіяної ДТП.
Згідно ухвали суду від 21.10.2024 року постановлено залучити до участі у даній справі в якості співвідповідача - Приватне акціонерне товариство «Українська транспортна страхова компанія».
В судовому засіданні представник позивача, адвокат Романко В.М. заявив клопотання, в якому просив закрити провадження у справі, оскільки відсутній предмет спору, бо відповідачі ОСОБА_1 та ПрАТ "УТСК" відшкодували позивачу ОСОБА_2 заподіяну ДТП шкоду.
24.10.2024 року в судове засідання представник відповідача ОСОБА_1 - адвокат Мищишин І.Я. не прибула, натомість долучила до матеріалів справи заяву позивача ОСОБА_2 про добровільне відшкодування відповідачем ОСОБА_1 розміру франшизи.
Вислухавши представника позивача - адвоката Романка В.М., дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч.ч.1, 6 ст.81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
У відповідності до п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо: відсутній предмет спору.
Згідно ч.2 ст.256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Як з`ясовано судом, в процесі розгляду справи відповідачем ОСОБА_1 в добровільному порядку було відшкодовано позивачу ОСОБА_2 3000 грн., а саме розмір франшизи, який не входив у розмір відшкодування Приватним акціонерним товариством «Українська транспортна страхова компанія», а тому предмет спору на даний час між ними відсутній.
Таким чином, суд приходить до переконання про можливість закриття провадження у даній справі в зв`язку з відсутністю предмету спору.
На підставінаведеного, керуючись ст.ст.13, 43, 81, п.2 ч.1 ст.255, ст.ст.256, 258, 259, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання представника позивача ОСОБА_2 , адвоката Романка Василя Михайловича про закриття провадження у справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 ,Приватного акціонерноготовариства «Українськатранспортна страховакомпанія» провідшкодування шкоди,заподіяної ДТП задоволити.
Провадження усправіза позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 , Приватного акціонерного товариства «Українська транспортна страхова компанія» про відшкодування шкоди, заподіяної ДТП закрити, на підставі п.2 ч.1 ст.255 ЦПК України.
Роз`яснити сторонам зміст ч.2 ст.256 ЦПК України, що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали
складено 31.10.2024 року.
Суддя Грещук Р.П.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122722495 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Грещук Р. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні