Справа № 538/1233/23
Провадження № 2-а/538/11/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 листопада 2024 року м. Лохвиця
Лохвицький районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Цімбота Л.Г., з участю секретаря судового засідання Дугніст А.В., розглядаючи у відкритому підготовчому судовому засіданні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 Національної Гвардії України з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень (командування військової частини НОМЕР_1 - державного роботодавця) та притягнення їх до адміністративної відповідальності (п. 1 ч. 1ст. 20 КАСУ), яка полягає: у визнанні дій, бездіяльності відповідача протиправними (як наслідок незаконними); у визнанні недійсними певних документів, що стосуються позивача; у скасуванні наказу про звільнення позивача з військової служби, без необхідного висновку Військово-лікарської комісії, без проведення усіх необхідних розрахунків перед звільненням, як наслідок дострокового припинення дії контракту та незаконного звільнення (п. 33, 33-1, 233-243, 231, 232 Положення 1153/2008); у зобов`язаннях вчинити певні законні дії; у зобов`язаннях не вчиняти заборонені законом дії, бездіяльності; у примусу відповідача поновлення позивача на військовій службі, з метою проведення порядку законного звільнення; у стягненні матеріального і грошового забезпечення за час вимушеного прогулу, які позивач недоотримав внаслідок незаконного звільнення; у стягненні матеріальних збитків на правовий захист; у стягненнях штрафних санкцій застаттями КУпАП
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом.
Ухвалою судді Лохвицького районного суду Бондарь В.А. 28.03.2024 р. вказану позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито загальне провадження у справі, призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду під головуванням судді Бондарь В.А. від 02.07.2024р. було задоволено власну заяву судді про самовідвід у вказаній справі.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.08.2024 р. вищевказану справу передано на розгляд судді Цімботі Л.Г.
Ухвалою судді Лохвицького районного суду Цімботи Л.Г. від 09.08.2024 у вказаній справі відповідно доч.14ст.31КАС України, призначено підготовче провадження.
Під час підготовчого провадження судом серед іншого на виконання положень п.4 ч.2 ст. 180 КАС України здійснено заходи для з`ясування питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача.
Позивач ОСОБА_1 просив залучити до участі у справі НАЗК та Уповноваженого з прав людини, при цьому посилався на ст.ст. 49 та 53 КАС України, та повідомив, що він з цього приводу сам неодноразово звертався, зокрема до керівництва НАЗК повідомляючи про конфлікт інтересів в діях керівництва військової частини при його звільненні зі служби.
Представник позивача адвокат Тимохіна Л.С. підтримала таке клопотання.
Представник відповідача військової частини НОМЕР_1 заперечував проти задоволення такого клопотання позивача, оскільки правовідносини, які виникли між ним та військовою частиною перебувають виключно в площині, яка регулюється КАС України, а НАЗК ж діє в разі кримінальних чи адміністративних корупційних правопорушень, тобто в межах інших видів судочинства .
Суд, вислухавши позивача, його представника, та представника відповідача дійшов такого висновку.
Позивач вже неодноразово ставить питання про те, що в справі має приймати участь зокрема НАЗК. Натомість предметом позову позивач визначив визнання бездіяльності відповідача протиправною, зобов`язання вчинити певні дії, тобто спір виник у сфері публічно -правових
відносин.
Відповідно до ч. ч. 2,3 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. ... Національне агентство з питань запобігання корупції може бути залучене як третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача у справах щодо застосування керівником або роботодавцем чи створення ним загрози застосування негативних заходів впливу до позивача (звільнення, примушування до звільнення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, скорочення заробітної плати тощо) у зв`язкуз повідомленнямним або членом його сім`ї про порушення вимог Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою.
Статтею 53 КАС України , зокрема ч.ч. 2, 6, визначено, що з метою захисту прав і свобод людини і громадянина у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини може особисто або через свого представника звертатися до адміністративного суду з позовом, брати участь у розгляді справ за його позовом (заявою), а також на будь-якій стадії розгляду вступати у справу, провадження в якій відкрито за позовами (заявами) інших осіб, подавати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами, у тому числі у справі, провадження в якій відкрито за позовом (заявою) іншої особи. При цьому Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повинен обґрунтувати адміністративному суду неможливість особи самостійно здійснювати захист своїх інтересів... З метою захисту прав викривача, встановлених Законом України "Про запобігання корупції", Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням викривача може звертатися до суду з позовом (заявою) в інтересах викривача, брати участь урозгляді справза такимипозовами (заявами),а такожна будь-якійстадії розглядувступати у справу, провадження в якій відкрито за позовами (заявами) викривачів, подавати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими чи виключними обставинами, у тому числі у справі, провадження в якій відкрито за позовом (заявою) викривача.
З системного аналізу вищевказаних норм вбачається, що таких осіб суд може залучити виключно за їх ініціативою (заявою, клопотанням) після звернення до них особи лише в разі наявності відповідних підстав, тобто в разі отримання у відповідному порядку статусу викривача (що стосується НАЗК), або в разі обґрунтування неможливості особи здійснювати захист своїх інтересів (що стосується Уповноваженого з прав людини) .
Тобто, в даному випадку в правовідносинах, що склалися між сторонами, чинним КАС України не передбачено можливість залучення судом за клопотанням позивача чи за ініціативою суду до участі у справі інших осіб таких як НАЗК чи Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Керуючись ст. ст. 49,53, 173, 180 КАС України, суддя,
п ос т а н о в и в:
В задоволенні клопотання ОСОБА_1 про залучення до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог, Національного агентства з питань запобігання корупції та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відмовити.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://lh.pl.court.gov.ua.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя Лохвицького
районного суду Людмила ЦІМБОТА
Суд | Лохвицький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122731083 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Інші справи |
Адміністративне
Лохвицький районний суд Полтавської області
Цімбота Л. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні