Справа № 147/1247/24
Провадження № 2/147/408/24
УХВАЛА
про виправленя описки
01 листопада 2024 року с-ще Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Борейко О. Г. розглянувши питання про виправлення описки в рішенні Тростянецького районного суду Вінницької області від 24 жовтня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Ободівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визначення додаткового строкудля прийняттяспадщини,
в с т а н о в и в:
20 вересня 2024 року до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Ободівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визначення додаткового строку тривалістю два місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили, для подання заяви про для прийняття спадщини, що відкрилася після смерті тітки ОСОБА_2 , яка померла в с. Цибулівка Гайсинського (Тростянецького) району Вінницької області, 01 лютого 2013 року.
01 листопада 2024 року судом упостановлено закрити підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті, однак під час виготовлення копії вказаної ухвали для направлення її учасникам, судом виявлено технічну описку в тексті ухвали суду, а саме: у вступній частині ухвали неправильно зазначено прізвище та ініціали секретаря судового засідання: "Прокопенко В. М.", замість правильного " ОСОБА_3 "
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов наступних висновків.
Згідно зі ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки, арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Відповідно до п. 19 постанови Пленуму «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Виходячи з правової позиції Верховного Суду України, суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.
Відповідно до вимог цивільно-процесуального законодавства рішення суду має бути викладене чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок, явних арифметичних помилок.
Описка - це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Це помилки зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.
Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів тощо.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що зазначена описка є очевидною, має істотний характер, оскільки стосується секретаря, який входив до складу суду під час постановлення ухвали, неправильність написання прізвища та ініціалів секретаря в ухвалі суду підтверджується дослідженими у справі доказами.
Тому, судом встановлено, що у вступній частині ухвали суду допущена описка, яка підлягає виправленню в судовому порядку на підставі ст.269 ЦПК України.
Керуючись ст.269ЦПК України,суд
п о с т а н о в и в:
Виправити описку допущену в ухвалі Тростянецького районного суду Вінницької області від 01 листопада 2024 року постановленої у справі №147/1247/24 за позовом ОСОБА_1 до Ободівської сільської ради Гайсинського району Вінницької області про визначення додаткового строкудля прийняттяспадщини.
Вважати правильним у вступній частині ухвали суду прізвище та ініціали секретаря судового засідання «Криворучко Н. М.» замість неправильного « ОСОБА_4 ».
Ухвала є невід`ємною частиною ухвали Тростянецького районного суду Вінницької області від 01 листопада 2024 року ухваленого у справі №147/1247/24.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного суду у строки встановлені статтею 354 ЦПК України.
Суддя О. Г. Борейко
Суд | Тростянецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.11.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122733407 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Тростянецький районний суд Вінницької області
Борейко О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні